Rozwój firmy w strefie ekonomicznej

Udostępnij
Tweet

Przedsiębiorcy w ostrowskiej strefie inwestycyjnej stawiają na rozwój! Francuska firma Mikroma, która ma siedzibę w naszym mieście, otworzyła nową halę. To dobra wiadomość również dla mieszkańców naszego miasta – firma będzie zatrudniać nowych pracowników.

– Bardzo się cieszę, że w ostrowskiej strefie przemysłowej mamy francuską firmę Mikroma. To innowacyjny zakład, który produkuje podzespoły dla światowego przemysłu lotniczego, ale w czasie pandemii zaczął również tworzyć podzespoły do respiratorów. Ostrowska Mikroma zatrudnia dziś 120 osób, a w najbliższym czasie zatrudni kilkadziesiąt kolejnych. Rozwój tej międzynarodowej firmy to dobra informacja dla Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Filia Grupy Mikroma zatrudnia w Ostrowie Wielkopolskim 120 osób. Specjalizuje się w produkcji wyspecjalizowanych i niestandardowych części i podzespołów mechanicznych, a jej odbiorcami są wiodące firmy przemysłu lotniczego i konstruktorzy maszyn. W czasie pandemii zakład szybko zareagował na zupełnie nową rzeczywistość rozpoczynając produkcję części do respiratorów.

– Jedenaście lat temu szukaliśmy miejsca dla naszej firmy. Zależało nam na czasie, a Ostrów Wielkopolski był jedynym miastem w którym spotkaliśmy się przychylnością. Dziś, to nasza druga główna siedziba. Nadal możemy liczyć na duże wsparcie i pomoc miasta, dlatego postawiliśmy na rozbudowę obiektu. W nowej hali oraz budynku obok, który został powiększony zatrudnimy około 150 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Planujemy również dalszy rozwój firmy – zaznacza Tomasz Biernacik, dyrektor Mikromy w Ostrowie Wielkopolskim.

Na obszarze strefy inwestycyjnej przy ulicy Wrocławskiej swoją działalność prowadzą francuska Mikroma, niemiecki Teamtechnik, a także rodzime JMP Polska oraz AUTO Partner. Firmy te zatrudniają ponad 300 osób. Kolejne znajdą zatrudnienie u holenderskiego producenta Sanibell. To innowacyjne firmy oferujące dobre miejsca pracy. Ich obecność w naszym mieście to realny wpływ na ostrowski rynek pracy.

CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)

– Możemy być dumni z rozwoju ostrowskiej strefy przemysłowej. Zakupione 12 ha zostało w całości sprzedane i w większości już zagospodarowane przez przedsiębiorców. To dla naszego miasta rozwój przemysłowy, ale i nowe, wysokiej jakości miejsca pracy dla ostrowian – mówi Ewa Torzyńska, dyrektor Rozwoju Miasta.

default

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
don Pedro
1 rok temu

za chwile tam bedzie dodatkowe biuro w firmie i agencja pośrednictwa pracy typu ADECCO MAN POWER lub inny pasożyt i bedziecie na nich robic swoja droga Klimkowa robi wokoł siebie fajny pijar Ostrów mlekiem i miodem płynący oh ah eh z osrodka przemyslowego Swiatek Torzynski Urbaniak zrobili skansen syfu biedy i emerytów

Konfederata
1 rok temu

Każdy ma prawo inwestowac swoje i bankowe pieniądze. Tylko jak nie będzie odpowiednio płacił sam będzie pracował. O przepraszam, Ukraińcy będą tyrać za tz minimum a tym samym psując Polakom rynek płacowy.

Bibrus
1 rok temu

Ostrów to inwestycyjny i gospodarczy trup o płacach nie wspominając.
To miasto emerytów, rencistów i Januszy byznesu.
To klika na klice.
Kto mądry to wyjechał za granicę lub kończy studia w normalnym mieście, zostając tam na stałe.
I tyle.

Mini
1 rok temu

A w mahle przyjmują. Ktoś wie?

max
odpowiada  Mini
1 rok temu

Mini tak przyjmują, co chwile ktoś nowy, albo uciekają bo nie wytrzymują albo inny powód odejścia ale przyjmują

Pan
1 rok temu

Niech otwierają firmy ale niech płacą godziwie tak jak we Francji i Niemczech bo standardy się zrównały.

Jan
1 rok temu

Czy będziemy uczyć Francuzów jeść widelcem? Dumny naród Polski, któremu będzie zimą marzła dupa narodowa? Na poważnie – dobra wiadomość, tylko kapitał prywatny w efekcie przynosi dobrobyt. Żadnych partyjnych słupów tak jak to ma miejsce w państwowych spółkach, precz z partyjnym państwem złodzieji.

Tomek
1 rok temu

W Przygodzicach firma property 4k zakupiła 12 h ziemi prawdopodobnie pod logistyke, w karskach powstaje centrum logistyczne Dombud Biznes Park. Wiadomo coś co buduja obok naszej galerii przy salonie Bodzio?

***** ***
odpowiada  Tomek
1 rok temu

coś budują, pytanie czy to nie utonie bo tam bagna od wieków 🙂

Holtz - Gaz
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Obok BODZIO będzie kopalnia odkrywkowa torfu, do produkcji brykietow opałowych.

Ciaplik
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Property 4k jest właścicielem pan Kaczmarek właściciel firmy Com40 ze Skalmierzyc który już parę lat wstecz hucznie podpisywał list intencyjny o zakupie tych ziem

AudiRS6
1 rok temu

3100 brutto hehe. No chyba się skuszę, za trzy wypłaty kupiłbym komplet opon do samochodu

Goodyear
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Najpierw spłać kredyt od tej swojej trumny na kółkach.

Kierowca
odpowiada  AudiRS6
1 rok temu

Tylko nie wiem czy takiego dzbana przyjmą

Marian
1 rok temu

I umowa zlecenie oczywiście w ramach najniższej krajowej dziękuję postoję, dopóki pisory nie zamkną granic to mam w pompie tych januszy którzy mają pracowników głęboko w dupie

Pan
odpowiada  Marian
1 rok temu

Się ciesz że rządzi PiS bo jak było by Po to Putin i scholc by nas zniszczyli.teraz jeszcze UE robi tak żeby we Włoszech nie wygrała prawica

Pan
odpowiada  Marian
1 rok temu

Marian to ty nie stój tylko usiądź.i ciesz się że PiS rządzi

Kierowca
odpowiada  Marian
1 rok temu

Ciebie każdy ma głęboko w dupie

rudy donald
odpowiada  Marian
1 rok temu

Marian najlepszymi specjalistami od ru****nia Polaków to twoi kumple platfusy,nie podoba się to z lempartowym pozdrowieniem Wy****aj na roboty do Niemiec , przy okazji może znajdziesz jakieś polskie dzieła sztuki

Knorke
1 rok temu

Za marne pieniądze praca

Lol
odpowiada  Knorke
1 rok temu

Ile to są marne pieniądze 4500netto? Trzeba było się uczyć to miał byś więcej

Jan
odpowiada  Knorke
1 rok temu

Lepiej się ustaw po „pincet plus” !

roman
odpowiada  Knorke
1 rok temu

A ile byś Ty chciał – ” specjalisto”

23
0
Napisz co o tym sądziszx