Otwarto nowe przedszkole dla 300 dzieci (ZDJĘCIA)

W czwartek uroczyście otwarto nowe przedszkole nr 2 „Jarzębinka” w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Staroprzygodzkiej 52. Jest nowoczesne co wpłynie z pewnością na komfort pobytu dzieci. Podczas uroczystości przecięto wstęgę, ksiądz poświęcił obiekt oraz posadzono cztery drzewa – a jakże – jarzębiny.

Swoje miejsce do nauki i zabawy może tu znaleźć nawet 300 dzieci. Przedszkole wybudowano w technologii pasywnej, czyli energooszczędnej i maksymalnie przyjaznej dla środowiska. Dla najmłodszych i pedagogów stworzono 12-oddziałową placówkę, z pomieszczeniami dla logopedy, pielęgniarki, częścią administracyjno – socjalną, sekretariatem, wspaniale wyposażoną kuchnią. Są szatnie, magazyny, toalety i piękny plac zabaw, który doskonale wpisuje się w układ przestrzenny nowego budynku.

To wyjątkowe przedszkole powstało w niespełna rok. Kosztowało blisko 14,5 mln złotych. Powstało również przy współudziale pozyskanych przez miasto funduszy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”. To pomoc finansowa od naszych przyjaciół – państw darczyńców, którymi są: Islandia, Lichtenstein i Norwegia. Nie zapominamy również o wkładzie finansowym z budżetu naszego państwa.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek ripostuje konkurencję polityczną w sprawie cen za ciepło
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antykatol
1 rok temu

Przedszkola i żłobki powinny powstawać,jak najbardziej,i super. Ale zastanawia mnie jedno – co tam robi osoba duchowna? Czy kościół dołożył się do tej inwestycji? Na pewno nie. Tylko jak zwykle doi,bo za poświęcenie na bank wziął kilka tysięcy złotych. Z pieniędzy podatników oczywiście. I gdzie jest Urząd Skarbowy? Kolejny dowód na to że ta instytucja jest wrzodem na du…. tego biednego państwa. Kościół niech sobie istnieje, ale odrębność od państwa musi być. Niestety -nie za tych rządów…

Kaliszak
1 rok temu

Ależ się zachwycam! Ostrów ma nowe przedszkole, a Kalisz od nowego roku Uniwersytet Kaliski…

Rodzic
1 rok temu

Jako rodzic, dziecka które uczęszcza do tego przedszkola, muszę powiedzieć: WOW. Przedszkole naprawdę duże, przestronne, nowoczesne.
Ale, ……

  • po tygodniu eksploatacji pojawiły się ekipy wykonawcy, aby naprawić pęknięcia murów (było tych pęknięć dość sporo)
  • jednym z wykonawców obiektu była duża ostrowska firma zajmująca się klimatyzacją-wentylacją. W salach poszczególnych grup jest wentylacja mechaniczna, ale aż prosi się o klimatyzację (temperatura we wrześniu w salach przekraczała 25st.C, a co będzie w maju, czerwcu?)
  • okna w salach nie są uchylne (nie można w ten sposób obniżyć temperatury)
  • rzadko które okno na korytarzu jest uchylne
  • w radiu słyszałem wypowiedź Pana Kostki, że budynek jest pasywny ….. No cóż, chyba znamy inne definicje tego pojęcia. Fotowoltaika co prawda jest, ale jest jej bardzo mało i wątpię, aby pokryła choć 30% zapotrzebowania budynku w energię.
  • plac zabaw, powstał tuż przed oficjalnym otwarciem (aby można się pochwalić …), ale dzieci będą z niego mogły korzystać dopiero na wiosnę, jak trawa porośnie świeżo rozsypaną ziemię (w innym razie, będą bawiły się w błocie)
  • co do trawy, to nie widać było systemu podlewania, więc jak tylko wyrośnie, to uschnie i tyle ją będzie widać (a według wypowiedzi Pana Kostki, obiekt jest wyposażony w zbiorniki retencyjne wody opadowej – do wykorzystana, aby podlewać przyszłościowo ogródek warzywny).

Powyższe uwagi, zostały napisane na podstawie moich obserwacji. Generalnie przedszkole jest naprawdę ładne, przestronne, z dość sporym parkingiem. Mam nadzieję, że przez wiele lat będzie służyło mieszkańcom, a następne inwestycje w obiekty miejskie będą wykonywane co najmniej na takim poziomie, jak przedszkole nr 2.

Jacek
1 rok temu

Może ktoś wie co z zarzutami prokuratorskimi dla Kostki?

opłacony
1 rok temu

jakze cenne: nie wolno głosowac na ten komentarz

js
1 rok temu

Co by się nie zrobiło to źle. Ludzie ogarnijcie się. Nie ma przedszkola – źle. Jest – jeszcze gorzej. O co wam krytycy wszystkiego i zawsze chodzi?

28
0
Napisz co o tym sądziszx