Gaz wybuchł na parterze. Poparzony został mężczyzna

Udostępnij
Tweet

W piątek 16 września 2022 r. w budynku jednorodzinnym przy ulicy Śląskiej w Krotoszynie doszło do wybuchu gazu ziemnego. Jedna osoba w wyniku zdarzenia została ranna.

Zdjęcie przedstawia budynek jednorodzinny, w którym doszło do wybuchu gazu. Widoczne są uszkodzenia stolarki okiennej na dolnej kondygnacji. W tle samochody służb ratowniczych.
Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 08:11. Na miejsce zostały skierowane cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Krotoszyn. Na miejsce udała się również Grupa operacyjna pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na skutek wybuchu gazu ziemnego doszło do uszkodzenia stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyposażenia wewnątrz budynku. Jedna osoba w wyniku zdarzenia została poszkodowana. W budynku nie stwierdzono oznak pożaru.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w urządzenia pomiarowe weszli do wnętrza budynku, urządzenia pomiarowe nie wskazały obecności substancji niebezpiecznej. Równocześnie ratownicy wyprowadzili osobę poszkodowaną z budynku i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego kierownik zespołu podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Poszkodowany ma poparzenia na rękach 2. stopnia, a na brzuchu i innych częściach ciała 1. stopnia.

Z uwagi na charakter zdarzenia na miejsce dotarli przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, którzy ocenili stopień uszkodzenia budynku i wydali stosowne zalecenia.

Parter domu został zdemolowany. W jednym z pomieszczeń była kuchenka gazowa, a w drugim piec gazowy. Trwa ustalanie przyczyny powstania rozszczelnienia instalacji. 

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 26 minut.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx