Tragiczna wizytówka Ostrowa

Temat toalet w Centrum Przesiadkowym w Ostrowie Wielkopolskim powraca. Pomijając incydenty kałowe, których widoku państwu oszczędziliśmy, warto przyjrzeć się bliżej temu miejscu.

Od początku istnienia poczekalnia centrum przesiadkowego była w okresie zimowym ulubioną sypialnią dla bezdomnych. Było ciepło, wiatr nie hulał i z toalety można bez ograniczeń korzystać. Kiedy jednak liczba takich osób zaczęła doskwierać normalnym użytkownikom tego miejsca, postanowiono zamykać poczekalnię w nocy. Pojawiły się głosy, że niektórzy pasażerowie czekając na spóźniony autokar rejsowy są zmuszeni stać na mrozie.

Każdy kto jednak był wewnątrz ten wie jaki zapach bezdomności tam gościł. Dlatego wykluczenie bezdomnych z tego miejsca było z korzyścią dla czystości tego miejsca. Niestety bezdomni postanowili podsypiać tam w ciągu dnia i nie przeszkadzała im pozycja siedząca, a nierzadko również leżąca z powodu gładkich przejść pomiędzy siedziskami.

Przechodząc do sedna. Obecnie jeśli mieszkaniec Ostrowa Wlkp., powiatu, a nawet podróżny z Polski chciałby skorzystać z wnętrza toalety zlokalizowanej w eleganckim budynku, musi liczyć się z dużym rozczarowaniem. W oczy rzuca się brak papieru. I już nawet nie chodzi o papierowe ręczniki, bo te byłyby standardem w obiekcie w XXI wieku. Nie ma nawet najtańszego papieru toaletowego.

Trudno również doszukać się mydła, które mogłoby pomóc w umyciu dłoni po wizycie w tym miejscu. Te dwie rzeczy wydaje się, że można by zamontować, ale nie w najtańszych pojemnikach, tylko w specjalnych wandaloodpornych. Trudno powiedzieć która grupa społeczna bardziej demoluje wnętrze.

Władzy powinno jednak przyświecać mądrość:

jeśli ktoś chce zobaczyć jak dba o porządek w całym domu, to wejdź do jego toalety.

i analogicznie można by przełożyć to na miasto. Kiedyś w Parku Miejskim powstała automatyczna toaleta za ćwierć miliona złotych, która dzięki odpłatności i konstrukcji cieszy się małą podatnością na akty wandalizmu.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

54 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Happy New Year
9 miesięcy temu

Za utrzymanie porządku i dostawę art higienicznych odpowiedzialna jest sieciowa firma sprzątająca ktora wygrała przetarg na obsługę zarówno centrum przesiadkowe, dwirzec oraz Arena. W każdym z powyższych obsługa cxystosci obiektu jest finansowana ze środków miejskich i wynosi kilkanaście tys zl/m-c/obiekt.
Firmy wygrały przetarg najnizsza cena a wiec jakość będzie adekwatna do niskobudżetowych pracownikow

M43
9 miesięcy temu

To może by tak wzorem PKP zatrudnić całodobową ochronę dworca. Myślę że problem szybko by się skończył.

Piotrek
9 miesięcy temu

Wywieźć 10 kilometrów za miasto do lasu i wypuścić. Po spaceruje sobie taki jeden z drugim to może trochę oleju do głowy dostanie.

Johnny
odpowiada  Piotrek
9 miesięcy temu

Koniecznie wypuścić nago , to głupot im się odechce do końca życia.

mieszkaniec
9 miesięcy temu

Ludzie, nie marudźcie. Pani prezydent głowy nie zawracajcie- obiecała centrum przesiadkowe? No to macie. A że syf? To ona ma sprzątać? Obiecała tężnie? Macie. A ze nie działają? A wiecie ile kosztują? Obiecała basen z podgrzewaną wodą a otwarty tylko w upały? A wiecie ile kosztuje podgrzewanie? Ważnie, że coś tam buduje, a o utrzymanie nie każcie się martwić. Posadziła drzewa? Jasne. A ze usychają? To ona ma podlewać? To wina deszczu, że nie padał ileś tygodni. Wiecie ile woda kosztuje? Że w mieście brudno? A to ona śmieci? komu brudno to niech się weźmie za sprzątanie. Itd itp

koło
odpowiada  mieszkaniec
9 miesięcy temu

Własciciel dba o porządek a tu nawet tego nie potrafią. A kto jest właścicilem ….? no tu inwestor.

Adi
9 miesięcy temu

Szkoda tych biednych ludzi co marzną niepotrzebnie bo poczekalnia jest zamknięta. Ze słyszenia wiem że przez żuli są same problemy, wszędzie gdzie nie pójdą to ,,gnoju” narobią. Takich śmieci to powinno się utylizować. Z nich już żadnego pożytku nie będzie. Dlatego gardzę nimi i pluję im w mordę. Haftpu 😡

Pan Kleks
odpowiada  Adi
9 miesięcy temu

Bóg dał im życie tak jak tobie a to że piją to moze się potkną w życiu no i już także niewiadomo jak ty możesz skończyć.

POganiacz bydła
9 miesięcy temu

Bydło musi czuć na nahaja.

Mac
9 miesięcy temu

a co z Piaskami Szczygliczka, gdzie za wstęp autem kasuje się 10zł a nikt nie dba o to miejsce? Stan placu zabaw i jego drewnianych elementów pozostawia również wiele do zyczenia. „Ktoś” to postawił i myśli że bedzie stać przez sto lat bez żadnego remontu chyba.

Pac
9 miesięcy temu

A te „graffiti” na ścianie to nie sprawka tego idioty co cały ostrów wymalowuje w głupoty i od lat nikt nic z tym nie robi?

Pasażer
9 miesięcy temu

Przecież na jednym zdjęciu widać podpis tego bez mózgiego bękarta pajacyny więc co za problem dopisać mu wszystkie straty

Gimbo
9 miesięcy temu

Tylko czemu ta Toaleta jest wspólna czyżby to pomysł tęczowych gdzie wszyscy równi bo kiedyś mając 20 minut czasu do Autobusu siedziałem sobie na tej Poczekalni z grupą Młodzieży i z kilkoma Starszymi z Zakupami to o dziwo tylko Faceci korzystali z WC a była taka co była za potrzebą to nie chciała skorzystać i poszła do Kauflandu czyli Faceci to niechluje każdy w jakimś stopniu taka prawda

54
0
Napisz co o tym sądziszx