Znowu zalało urząd. Brak winnych

Udostępnij
Tweet

Trzeci raz w tym roku budynek należący do urzędu miejskiego został zalany (dawny Bank Ochrony Środowiska). Na podłodze znalazła się kilkucentymetrowa warstwa wody. Spowodowało to, że niektóre referaty obsługujące mieszkańców były dziś nieczynne.

Minęły już dwa lata odkąd ruszyło Centrum Aktywności Lokalnej i zagospodarowano parter budynku, gdzie wcześniej znajdował się bank. Remont przeprowadzono w taki sposób, że przy każdej większej ulewie woda przedostaje się do wnętrza. Z tego powodu już raz wynajęto firmę osuszającą budynek, co łącznie kosztowało podatników (czyli państwa) około 68 tysięcy złotych.

Podobnie jak po zatopieniu wozów straży miejskiej czy „prezydenckiej limuzyny” nie znaleziono winnych. Wszyscy, którzy nadzorowali inwestycję spisali się na medal i wykonawca wykonał należycie swoją pracę. Winna wszystkiemu jest woda, która – co naturalne – spływa i ewentualne oskarżenia po niej też spływają.

Zaniepokojone są osoby przebywające w pomieszczeniach parterowych CAL, gdzie zauważono grzyb. Jak wiadomo jest on szkodliwy dla ludzi. Czy znowu urząd wyda kilkadziesiąt tysięcy na osuszanie budynków czy może znajdzie się winny tej „usterki”?

Zdjęcia archiwalne

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
grrrrr
1 rok temu

winna tylko i wylacznie jest wladza i radni !!!

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 rok temu

PZW, Społeczna Straż Rybacka, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Miejska, Sanepid, wszelakie zarządzania kryzysowe obsadzone przez byłych wojaków LWP. Szczególnie zaś powołanie Wód Polskich z nadania jaśnie nam panujących  co okazało się w praktyce kompletną porażką.
Jest tych synekur na utrzymaniu podatnika bez liku – socialismo o muerte !
Nieróbstwo i niedoskonałość tych  instytucji jest niestety faktem. Stołki i kasa dla swoich to wszystko. Klasycznym tego przykładem jest sytuacja na odrze.
Przecież od lat ścieki szły do Odry za wiedzą i zgodą tych wszystkich urzędasów tylko barany nie pomyślały, że jest susza, mniej wody i morowa zaraza się nie rozcieńczy tak jak w poprzednich latach.
Wszystkim czytającym ten post   dedykuję fragment „Małego Księcia”:
Pierwszą [planetę] zamieszkiwał Król. Ubrany w purpurę i gronostaje, siedział na tronie bardzo skromny, lecz majestatyczny.
– Oto poddany! – krzyknął Król, gdy zobaczył Małego Księcia.
Mały Książę spytał: – Widzisz mnie przecież po raz pierwszy, w jaki więc sposób mogłeś mnie rozpoznać?
Nie wiedział, że dla królów świat jest bardzo prosty. Wszyscy ludzie są poddanymi.
– Zbliż się, abym cię widział lepiej – powiedział Król, bardzo dumny, że nareszcie może nad kimś panować.
 
Obawiam się jednak, że chęć panowania nad kimś dość skutecznie wyłącza jakiekolwiek myślenie. Poza myśleniem o sobie, rzecz jasna.
 

Przedstaw się

To prawda. Wszelkich budżetowych koryt, paśników, żłobów mamy od ch*ja!

Ciepłownik
odpowiada  Przedstaw się
1 rok temu

I ciut ciut.

Prezes
1 rok temu

Żadna nowości tak jest tam od zawsze jak sięgam pamięcią sam tam usuwałem wodę będąc w OSP jak jeszcze był bank trzeba się do tego przyzwyczaić bo tam jest strasznie zaniżenie

Xxx
1 rok temu

zawsze caryca może poruszać się hulajnoga miejską lub rowerem miejskim.Liczy się ekologia oraz reklama

Samurai
1 rok temu

Caryca powinna coś z tym zrobić

Klasyka budzetówki
odpowiada  Samurai
1 rok temu

Wypłacić premie za sprawne usunięcie skutków zalania, oddanie służbie publicznej:)

Zenek bębenek
1 rok temu

To jest napewno wina Tuska

Ala
1 rok temu

Jak nie moje to mam to głęboko…

JAJ
1 rok temu

Tylko patrzeć jak Becia gondolą wypłynie 🙊😁

Ja
1 rok temu

We Warszawie straż miejska miała dostać łódź nie wiem czy to prawda czy nie ale uważam że bardziej by się przydała Ostrowskim strażnikom przynajmniej aut by nie zalało nigdy więcej bo z 3 zrobił się jeden

DARIA
odpowiada  Ja
1 rok temu

Masz nie aktualne informacje, oni już ją mają, co prawda nie taką motorową jak w Warszawie ale mniejszą z wiosłami do ewakuacji. Na razie jest zabezpieczona.

28
0
Napisz co o tym sądziszx