Proboszcz ma dziecko i nadal ma prawo moralizowania? Tak twierdzi Stonoga

Udostępnij
Tweet

Zbigniew Stonoga po wyjściu z aresztu śledczego opublikował nagranie, w którym ujawnił, że jeden z księży proboszczów ma sądownie potwierdzone ojcostwo. – Alimenty przez pewien czas płacił, po czym zaprzestał realizacji tego obowiązku. – mówi Stonoga. Przedstawiciel kościoła stwierdził, że ksiądz otrzymał karę „pokuty” i nadal może moralizować innych. 

Parafia w Rusku, chociaż należy do powiatu jarocińskiego, to podlega pod diecezję poznańską. Jak informuje Stonoga odpis wyroku trafił do biskupa w Poznaniu. Ksiądz kanclerz z tamtejszej diecezji potwierdził, że sprawa jest znana Kościołowi. Proboszcza ukarano karą pokuty. Przedstawiciel Kościoła przyznał, że spłodzenie dziecka przez księdza nie pozbawia go praw wynikających ze sprawowania tej funkcji. Czyli nadal może moralizować wiernych.

Sprawę nagłośnił kontrowersyjny Zbigniew Stonoga. Do niego zgłosiła się matka dziewczyny, której ojcem ma być ksiądz proboszcz z Ruska k. Kalisza. Poinformowała go, że 2 lata temu przed sądem przyznał się do ojcostwa dziewczyny, która obecnie ma 17 lat. Zobowiązał się do płacenia alimentów. Jak wynika z dalszych informacji przekazywanych przez Stonogę, ksiądz w ubiegłym roku miał przestać je płacić. Rozstał się z panią Renatą, która do niedawna mieszkała na probostwie. Teraz ma zamieszkiwać tam inna kobieta.

Kanclerz Kurii Poznańskiej zasugerował, że kobieta powinna pójść do sądu i zgłosić, że ksiądz przestał płacić alimentów. Jednocześnie przyznał z rozbrajającą szczerością, że fakt spłodzenia dziecka nie skreśla go z prawa do bycia księdzem. Według wiedzy kanclerza ksiądz proboszcz zerwał całkowicie kontakt z matką wspólnej córki. Jako karę wyznaczono „pokutę”. – Każdy kto zgrzeszył ma prawo do nawrócenia – przekonywał w rozmowie ze Zbigniewem Stonogą ksiądz kanclerz. Podkreślił, że sprawa złamania celibatu została zakończona pokutą. – Nie jest to odosobniony przypadek, że ksiądz zbłądził. – dodał.

– Tak wygląda moralność kościoła katolickiego w Polsce. Tak wygląda stanowisko kanclerza kurii poznańskiej. Czy ono jest poprawne? Czy ono jest uczciwe wobec tego co księża głoszą z ambon tych wszystkich budynków, w których zarabia się de facto pieniądze i wpływa się na politykę bieżącą Państwa? Bo Pana Boga nie ma w kościołach od wielu lat – skomentował Zbigniew Stonoga.

W powiecie ostrowskim jest co najmniej jeden przypadek księdza proboszcza, który nadal pełni funkcję i ma na koncie dziecko. Wówczas pełnił funkcję w Odolanowie. Teraz przebywa na innej parafii w powiecie ostrowskim.

CZYTAJ  Po pijaku z impetem uderzył w drzewo

Redakcja portalu jarocinska.pl porozmawiała ze wspomnianym księdzem. Ten zaprzeczył jakoby był ojcem wspomnianej 17-latki. „Mam spokojne sumienie. Nie wiem, dlaczego ta kobieta się tak mści za coś czego nigdy nie zrobiłem” – przekonuje ksiądz.

Kanclerz archidiecezji poznańskiej przedstawił stanowisko:

„W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące opublikowanej przez Zbigniewa Stonogę informacji o ks. proboszczu informujemy, że:

W niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe. W związku z tym ksiądz ustanowił swoim pełnomocnikiem mecenasa Marcina Oźminkowskiego, który jako jedyny został upoważniony do informowania o toczącym się przed sądem postępowaniu.
Kuria Metropolitalna w Poznaniu nie posiada żadnego odpisu wyroku o nakazie płacenia alimentów.
Sprawa rzekomego ojcostwa nie została nigdy zgłoszona przez matkę dziecka Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw.
Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania.”

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

100 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Parafianka
1 rok temu

To albo jest celibat albo go nie ma i przestaną księża opowiadać głupoty i inne dyrdymaly o czystości i jechać po narzeczonych jak się mieszka z chłopakiem przed ślubem i chce się mieć ślub kościelny właśnie cos takiego odstawil mi i mojemu obecnemu mężowi tatuś proboszcz

PanBog
odpowiada  Parafianka
1 rok temu

Parafianki same do kofesiionau sie pchaja i po wakacja jezdza xd

Mąka
1 rok temu

Pierwszy raz chyba publicznie temat wypłynął w filmie Psy z 1991 roku tam też jedna z postaci miała ojca księdza

Mruk
1 rok temu

Zgnila obludna banda podobnie jak politycy i jedni i drudzy na naszym utrzymaniu ale chyba księża gorsi bo polityków na wyborach można wysłać w niebyt a te wały w sutannach są nieruszalne porostu mafia państwo w państwie

Jurek
odpowiada  Mruk
1 rok temu

Faktycznie nic nie można pozytywnego i nich powiedzieć.

Wredna Gocha
1 rok temu

Nie ma co sie dziwic ksiadz to przecież tez chłop nic mu przed swieceniami nie amputowali a powinni

Dupcyngier w sutannie
odpowiada  Wredna Gocha
1 rok temu

Wiadomo, torba swędzi:)

Nikt
1 rok temu

A za współżycie z nieletnia nic mu nie grozi?

Xxx
odpowiada  Nikt
1 rok temu

Czytaj ze zrozumieniem. Córka jest nieletnia!

Szukaj Boga w życiu a nie diabła
1 rok temu

Ciekawe co na to katechetki , nadal będą bronić tych zboków sukienkowych ? W k.k nigdy nie było Boga , tam jest tylko szatan , upadły anioł , ojciec kłamstwa i jego demony. A chodzenie tam i czczenie ,,bałwanów” jest obrzydliwością dla Boga. Gdyby ludzie czytali i studiowali Słowo Boże , to masowo by odchodzili od k.k. A dlaczego na farze w narożnikach są przytwierdzone potwory demony i dlaczego większość kościołów w tym ponoć fara , jest postawiona na cmentarzu? Czy to wam , nie daje do myślenia? Ja już od dziecka czułam , że z tymi miejscami jest coś nie tak i czas pokazał , że się nie myliłam a Biblia otworzyła mi ,,oczy” na pewne sprawy…

Wiadomo

Pewnie że będą bronić 🙂 dzięki temu mają łatwą kasę w szkołach.

Leczo do Kiero
1 rok temu

Tak się składa, że jestem ze wsi do kościoła mam 1,5 km drogi ostatni raz tam byłem z 20 lat temu.

Ferdek
odpowiada  Leczo do Kiero
1 rok temu

I co w związku z tym, nikogo to nie interesuje

miejscowy
odpowiada  Ferdek
1 rok temu

Pokazuje to że na wsi sie ksiedza nie boją,maja nawet na takich taczki..ja też będe z drugiej strony płotu cmentarza ..ale jestem za rozsypaniem prochów na polu pamięci jak dożyje tego w Polsce z mistrzem ceremoni bez bajek ..tak jak to jest w innym kraju..odejdą znicze(ekolodzy się ucieszą) odejdzie pomnik(zmartwi się kamieniarz) ,bo w sumie to chciałem zwiedzić Świat i żeby Musk wystrzelił moje prochy w kosmos..może z włosa co dołoża kiedyś wrócę jak podróznik satelita w jednym filmie SF

dr
1 rok temu

prosze spojrzec na tym materiale filmowym – morda w morde spasiona, pyszna . tutaj pokory czy skromnosci nie widac. Alimenty , dzieci a klar? byly i są. Co klecha pod sukienką nosi wiadro z wodą ? co s z tym musi zrobic. i uzywają tego kropidła. Ich kazania, umoralnianie to glos fałszywego proroka . Chwala Bogu i wolnym mediom – inaczej srednowiecze w RP by trwala . Ja, nie płace zlodziejom .

Przedstaw się
odpowiada  dr
1 rok temu

Heh nie da się ukryć, towarzysze odpasione, wyżarte:)

Raz sierpem raz młotem czerwoną
1 rok temu

Ksiądz też człowiek. Odezwało się lewactwo które ma tyle wspólnego z księdzem co z Marsem.

Dupcyngier w sutannie

Oj wyborcy i funkcjonariusze PiS akurat mają bardzo wiele wspólnego z księdzem, ścisła komitywa. A przeciez to lewactwo że po lewej stronie juz tylko ściana. Komuchy.

Don

Każdy prawak ,to ciemniak!Nie umiesz sam myśleć potrzebujesz kogos ,co będzie Ci mówił, co masz robic ?Jesteś zenujacy !!!

Pinokio

to ile kosztuje taka usługa jak posiada sie wydmuszki jak Jarek ,za prawdziwe jajka jak zobaczył to wykroczenie HAHA , z pincet kosztuje?

Wredna Gocha

No proszę ciekawe rzeczy piszesz człowiek tak ale z racji tego co robi o nie poszlakowanej opinii i moralności a tu co się dzieje zwykle obludne dziady i lajdacy

TYMATEUSZ
1 rok temu

DZIECI TO DAR BOŻY MY TYLKO JESTESMY POSREDNIKAMI

seniortakaprawda
odpowiada  TYMATEUSZ
1 rok temu

To dlaczego niektóre małżeństwa nie mogą się doczekać potomstwa. Co na to Bóg?

Głodny dzieciak
odpowiada  TYMATEUSZ
1 rok temu

To dlaczego często rodzą się w biednych patologicznych rodzinach i nie ma pieniędzy na żywność i ubiór dla tych dzieci? Wytłumacz mi to , dlaczego te małe niewinne i bezbronne istoty muszą tak cierpieć? I co mądralo , zatkało kakao? Ciekawe skąd wytrzasłeś te swoje chore teorie?

TYMATEUSZ
odpowiada  TYMATEUSZ
1 rok temu

odpowiem tak bardzo proste to była w pewnym sesie ironia dla obecnej władzy i kascioła sami dzieci nie maja a bilborty rozwieszaja , dziecko to nie towar rodzenstwa miałem 11 braci i siostr jesli chodzi o potomstwo jest zakaz z naszych podatków bardzo boli kogo nie stac, dodam mam dzieci i bardzo współczuję.  Biednych patologicznych rodzinach nie dzieci winne bełem z wnukami na placu 23 stycznia placu zabaw poszedłem zapalic papierosa i słyszałem tak zwanej patologi że do roboty są konie i traktory panstwo daje wiecej jakbys robił ,rete alkoholowa masz od ręki dodatki socjalne mieszkanie to mam pytanie na co pracuje ponad 43 lata

Żyj i daj żyć innym
odpowiada  TYMATEUSZ
1 rok temu

Skoro miałeś 11 braci to ile miałeś sióstr? Chyba że chodziło Ci o to że miałeś 11 rodzeństwa? Ten Twój wpis to taki trochę bez ładu i składu. Nie ma czegoś takiego jak renta alkoholowa a co do tych to co mają zasiłek z mopsu to grosze. Zazdrościsz im tych paru stówek?! To jest wegetacja a nie życie , a co mają zrobić , jak mają dwie lewe ręce do roboty? Ty na pewno zarobisz dużo , tylko żal Ci dupę ściska że oni mają ciągłe wakacje , ale już za długo się nie ucieszą życiem , bo w Niemczech biorą się za tych co żyją z zasiłków i wkrótce czeka ich przymusowa szpryca , podobnie w Anglii. W ten sposób chcą pozbyć się ,, pasożytów ” ,,Wielcy tego świata” od których wyszedł plan z srowidkiem. A więc pracuj i ciesz się życiem , bo po Ciebie też przyjdą , po każdego z nas. Wtedy nam pozostanie tylko modlitwa.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Żyj i daj żyć innym
Ostrowianka
odpowiada  TYMATEUSZ
1 rok temu

Jak się wybrało służbę dla BOGA to się ptaka trzyma w rozporku ,skoro już skoczył w bok i zrobił skok w bok to niech robi tak aby z tego dzieciaka nie było sami chcą pouczać idźcie i rozmażajcie się ,o kalendarzyku płodności to powinni wiedzieć jak się to robi aby z tego nic nie było ,sami pouczają jak a sami dzieci mają ot nauczyciele i etycy cudzej moralności ,jak się rozmnożył to teraz niech konkubinę i DZIECKO UTRZYMA tak jak inni ludzie i tak jak inni zgodnie z kodeksem rodzinnym ponoszą konsekwencje prawne swojej rozpusty i chuci , a szczegòlnie że złamane śluby celibatu ,czystości i koledzy po fachu niech nie kryją jego i ich grzechòw ,bo zamiatanie cudzych grzechòw to też grzech ,a dewotki trzymają swoje pomysły i narządy i hormony pod spòdnicami ,święte bzykanko nie jest takie święte ,do roboty i na alimenty zasuwać a nie wyżebrać z cudzych pieniędzy.

100
0
Napisz co o tym sądziszx