Proboszcz ma dziecko i nadal ma prawo moralizowania? Tak twierdzi Stonoga

Zbigniew Stonoga po wyjściu z aresztu śledczego opublikował nagranie, w którym ujawnił, że jeden z księży proboszczów ma sądownie potwierdzone ojcostwo. – Alimenty przez pewien czas płacił, po czym zaprzestał realizacji tego obowiązku. – mówi Stonoga. Przedstawiciel kościoła stwierdził, że ksiądz otrzymał karę „pokuty” i nadal może moralizować innych. 

Parafia w Rusku, chociaż należy do powiatu jarocińskiego, to podlega pod diecezję poznańską. Jak informuje Stonoga odpis wyroku trafił do biskupa w Poznaniu. Ksiądz kanclerz z tamtejszej diecezji potwierdził, że sprawa jest znana Kościołowi. Proboszcza ukarano karą pokuty. Przedstawiciel Kościoła przyznał, że spłodzenie dziecka przez księdza nie pozbawia go praw wynikających ze sprawowania tej funkcji. Czyli nadal może moralizować wiernych.

Sprawę nagłośnił kontrowersyjny Zbigniew Stonoga. Do niego zgłosiła się matka dziewczyny, której ojcem ma być ksiądz proboszcz z Ruska k. Kalisza. Poinformowała go, że 2 lata temu przed sądem przyznał się do ojcostwa dziewczyny, która obecnie ma 17 lat. Zobowiązał się do płacenia alimentów. Jak wynika z dalszych informacji przekazywanych przez Stonogę, ksiądz w ubiegłym roku miał przestać je płacić. Rozstał się z panią Renatą, która do niedawna mieszkała na probostwie. Teraz ma zamieszkiwać tam inna kobieta.

Kanclerz Kurii Poznańskiej zasugerował, że kobieta powinna pójść do sądu i zgłosić, że ksiądz przestał płacić alimentów. Jednocześnie przyznał z rozbrajającą szczerością, że fakt spłodzenia dziecka nie skreśla go z prawa do bycia księdzem. Według wiedzy kanclerza ksiądz proboszcz zerwał całkowicie kontakt z matką wspólnej córki. Jako karę wyznaczono „pokutę”. – Każdy kto zgrzeszył ma prawo do nawrócenia – przekonywał w rozmowie ze Zbigniewem Stonogą ksiądz kanclerz. Podkreślił, że sprawa złamania celibatu została zakończona pokutą. – Nie jest to odosobniony przypadek, że ksiądz zbłądził. – dodał.

– Tak wygląda moralność kościoła katolickiego w Polsce. Tak wygląda stanowisko kanclerza kurii poznańskiej. Czy ono jest poprawne? Czy ono jest uczciwe wobec tego co księża głoszą z ambon tych wszystkich budynków, w których zarabia się de facto pieniądze i wpływa się na politykę bieżącą Państwa? Bo Pana Boga nie ma w kościołach od wielu lat – skomentował Zbigniew Stonoga.

W powiecie ostrowskim jest co najmniej jeden przypadek księdza proboszcza, który nadal pełni funkcję i ma na koncie dziecko. Wówczas pełnił funkcję w Odolanowie. Teraz przebywa na innej parafii w powiecie ostrowskim.

CZYTAJ  Spektakularna kradzież z domu (aktualizacja)

Redakcja portalu jarocinska.pl porozmawiała ze wspomnianym księdzem. Ten zaprzeczył jakoby był ojcem wspomnianej 17-latki. „Mam spokojne sumienie. Nie wiem, dlaczego ta kobieta się tak mści za coś czego nigdy nie zrobiłem” – przekonuje ksiądz.

Kanclerz archidiecezji poznańskiej przedstawił stanowisko:

„W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące opublikowanej przez Zbigniewa Stonogę informacji o ks. proboszczu informujemy, że:

W niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe. W związku z tym ksiądz ustanowił swoim pełnomocnikiem mecenasa Marcina Oźminkowskiego, który jako jedyny został upoważniony do informowania o toczącym się przed sądem postępowaniu.
Kuria Metropolitalna w Poznaniu nie posiada żadnego odpisu wyroku o nakazie płacenia alimentów.
Sprawa rzekomego ojcostwa nie została nigdy zgłoszona przez matkę dziecka Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw.
Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania.”

100 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alex
4 miesięcy temu

Moja polonistka tez z ksiedzem urzędowała, gościu niby rzucił kapłaństwo ale niesmak pozostał

sonia
odpowiada  Alex
4 miesięcy temu

czemu niesmak, ten ksiadz nawrocil sie przeciez na normalnosc

Zimny Leszek
4 miesięcy temu

Czytam i nie dowierzam przyzwolenie na to aby ksiądz miał kochankę i dziecko na które nie płaci i ot cały ten cyrk z czarnymi kataniarzami kręci i się w najlepsze a wy jeden i drugi nie dorastacie wyzwoliciele pisowskie go bydła do pięt stonidze, jako jedyny nie boi się Ziobry i tych układów typowo pisowskich jest to jedno wielkie bydło i chlew z kościoła odejść i wychowywać dziecko a nie z krzyża spuscic i mieć w dupie nauczanie waszego chorego kościoła. Diecezja kaliska jest słynna z pedofilii i akcji jak księża w powiecie Krotoszynskim fakt już nie żyją bili się przy hotelu który ma pierwszy iść skorzystać z usług prostytutek w jednym z, hoteli. Przyzwolą ie na te zachowanie dajecie na tą e i rozpieszczacie te pisowskie klechy na to co im się podoba. Precz z dziadostwem. Nie jestem żadnym foklsdojczem bo zaraz będziecie debili antyklerykafowie ich.bronic chcesz być księdzem jaja przy samej dupie ucięte a nie cierpią tylko niewinni dzieci mole

Do Pisowiec
4 miesięcy temu

Twoja wypowiedź świadczy o tym jaki mamy elektorat PiS – tępy i zacietrzewiony. Jaka sól naszej ziemi, jacy synowie , jacy nasi kapłani? Zwykła kasta nierobów w których ślepo wierzą nawiedzency twojego pokroju, bardziej wierzący w kościół niż w Boga, który zresztą z tą instytucją ma niewiele wspólnego. Więcej nie będę tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz.

francuz
4 miesięcy temu

W pierwszej kolejności należy zlikwidować PiS jako źródło brudu. Następnie odłączyć kościół od Państwa i wszelkich pieniędzy podatników. Kościół sam upadnie jak to ma miejsce we Francji.

Adam
odpowiada  francuz
3 miesięcy temu

Musicie się przenieść do jakiejś enklawy np. w Afryce albo na Syberii. Polska JEST katolicka od ponad 1000 lat! I BĘDZIE! Tak trudno TO zrozumieć!!!!

o.Misjomarz
4 miesięcy temu

Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy „pierestrojki” oraz „głasnosti” i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.

Bolo-2
4 miesięcy temu

Ty Stonoga a jesteś taki uczciwy? Wpierw wyjmij belkę ze swego oka a potem drzazgę z oka drugiej osoby.

Lolek
4 miesięcy temu

To kto ma ile lat bo się pogubiłem? Dziecko czy matka ma 17lat ?

Szlem
4 miesięcy temu

Już raz za komuny przerabialiśmy temat współżycia seksualnego księży, potem był homoseksualizm księży a po to „usankcjonować” homoseksualizm u „cywilów” potem pedofilia księży aby wprowadzić pedofilię u różnych dewiantów. I w tym celu jest nagonka na księży!

Pisowiec
odpowiada  Szlem
4 miesięcy temu

Mądre słowa! Stąd wściekłe ataki lewactwa na księży, na tę sól naszej ziemi, najlepszych jej synów, zawsze wiernych Polsce! My naród polski murem za naszymi kapłanami!

Do Pisowiec
odpowiada  Pisowiec
4 miesięcy temu

To nie są synowie Polskiej ziemi tylko państwa Watykańskiego,a Polskę to oni okradają. A państwo nie powinno mieć nic wspólnego z religią,o ten mur to powinieneś strzelić sobie baranka, może ci się coś odmieni w tych chorych religijnych urojeniach.
Przez takich nawiedzonych oszołomów mamy w Polsce tak jak mamy.

Cukierfan
4 miesięcy temu

Czytelnik weź ty cegłówkę i pi*****ij się w ten swój pusty łeb , tylko się nie poszczaj jak Krzysiek ps SZCZOCH

Pan Kleks
4 miesięcy temu

Powinien ten cały stonoga dostać wyrok dożywocia

Ostrowianka
odpowiada  Pan Kleks
4 miesięcy temu

Żal Ci dupe ściska a Stonodze do pięt nie dorastasz

Renata
odpowiada  Pan Kleks
2 miesięcy temu

Ksiadz Janusz Buduj uznał córkę już po urodzeniu i takie oświadczenie podpisał w Prokuraturze pod przysięga. Jestem matka tej córki i cała historie od 2002 roku kiedy poznałam ks opublikuje i udzielę wywiadu gazecie Jarocinskiej wraz z dowodami.

100
0
Napisz co o tym sądziszx