Proboszcz ma dziecko i nadal ma prawo moralizowania? Tak twierdzi Stonoga

Zbigniew Stonoga po wyjściu z aresztu śledczego opublikował nagranie, w którym ujawnił, że jeden z księży proboszczów ma sądownie potwierdzone ojcostwo. – Alimenty przez pewien czas płacił, po czym zaprzestał realizacji tego obowiązku. – mówi Stonoga. Przedstawiciel kościoła stwierdził, że ksiądz otrzymał karę „pokuty” i nadal może moralizować innych. 

Parafia w Rusku, chociaż należy do powiatu jarocińskiego, to podlega pod diecezję poznańską. Jak informuje Stonoga odpis wyroku trafił do biskupa w Poznaniu. Ksiądz kanclerz z tamtejszej diecezji potwierdził, że sprawa jest znana Kościołowi. Proboszcza ukarano karą pokuty. Przedstawiciel Kościoła przyznał, że spłodzenie dziecka przez księdza nie pozbawia go praw wynikających ze sprawowania tej funkcji. Czyli nadal może moralizować wiernych.

Sprawę nagłośnił kontrowersyjny Zbigniew Stonoga. Do niego zgłosiła się matka dziewczyny, której ojcem ma być ksiądz proboszcz z Ruska k. Kalisza. Poinformowała go, że 2 lata temu przed sądem przyznał się do ojcostwa dziewczyny, która obecnie ma 17 lat. Zobowiązał się do płacenia alimentów. Jak wynika z dalszych informacji przekazywanych przez Stonogę, ksiądz w ubiegłym roku miał przestać je płacić. Rozstał się z panią Renatą, która do niedawna mieszkała na probostwie. Teraz ma zamieszkiwać tam inna kobieta.

Kanclerz Kurii Poznańskiej zasugerował, że kobieta powinna pójść do sądu i zgłosić, że ksiądz przestał płacić alimentów. Jednocześnie przyznał z rozbrajającą szczerością, że fakt spłodzenia dziecka nie skreśla go z prawa do bycia księdzem. Według wiedzy kanclerza ksiądz proboszcz zerwał całkowicie kontakt z matką wspólnej córki. Jako karę wyznaczono „pokutę”. – Każdy kto zgrzeszył ma prawo do nawrócenia – przekonywał w rozmowie ze Zbigniewem Stonogą ksiądz kanclerz. Podkreślił, że sprawa złamania celibatu została zakończona pokutą. – Nie jest to odosobniony przypadek, że ksiądz zbłądził. – dodał.

– Tak wygląda moralność kościoła katolickiego w Polsce. Tak wygląda stanowisko kanclerza kurii poznańskiej. Czy ono jest poprawne? Czy ono jest uczciwe wobec tego co księża głoszą z ambon tych wszystkich budynków, w których zarabia się de facto pieniądze i wpływa się na politykę bieżącą Państwa? Bo Pana Boga nie ma w kościołach od wielu lat – skomentował Zbigniew Stonoga.

W powiecie ostrowskim jest co najmniej jeden przypadek księdza proboszcza, który nadal pełni funkcję i ma na koncie dziecko. Wówczas pełnił funkcję w Odolanowie. Teraz przebywa na innej parafii w powiecie ostrowskim.

CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA

Redakcja portalu jarocinska.pl porozmawiała ze wspomnianym księdzem. Ten zaprzeczył jakoby był ojcem wspomnianej 17-latki. „Mam spokojne sumienie. Nie wiem, dlaczego ta kobieta się tak mści za coś czego nigdy nie zrobiłem” – przekonuje ksiądz.

Kanclerz archidiecezji poznańskiej przedstawił stanowisko:

„W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące opublikowanej przez Zbigniewa Stonogę informacji o ks. proboszczu informujemy, że:

W niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe. W związku z tym ksiądz ustanowił swoim pełnomocnikiem mecenasa Marcina Oźminkowskiego, który jako jedyny został upoważniony do informowania o toczącym się przed sądem postępowaniu.
Kuria Metropolitalna w Poznaniu nie posiada żadnego odpisu wyroku o nakazie płacenia alimentów.
Sprawa rzekomego ojcostwa nie została nigdy zgłoszona przez matkę dziecka Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw.
Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania.”

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

100 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sąsiadka Reni
1 rok temu

Stonoga waszym autorytetem ? Dobre.. tak się akurat złożyło ,że wiem o jaką kobietę chodzi … Pozdrawiam Renie B i jej córkę Anię B z Trzemeszna …. Nie zdążyła chyba Panu Stonodze powiedzieć całej prawdy , chociażby tego że była mężatka i to kościelna , do tego na pewien czas straciła prawa rodzicielskie za picie i bicie córki , przebywała w zakładzie psychiatrycznym … Ale ok. Hahahaha.

Chłopek
odpowiada  Sąsiadka Reni
1 rok temu

A co gawiedź ma ubaw to ma ,jakby pewnie pokazali tę kobietę to by jechali po niej jak po dzikiej świni oświeceni ludzie co z telewizora nie wychodzą

Do bla
1 rok temu

Czytaj ze zrozumieniem. Tu nie ma mowy o pedofilu tylko o alimenciarzu. Więcej nie będę tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz.

Kamil
1 rok temu

Ciąg dalszy bajek dla poliniaków, a ludzie dalej to łykają. Niebawem 7 fala i dwa nowe srowidy. I mutowanie wszystkiego na około. Tv i media zrobiły fenomenalną robotę

Karol3414
1 rok temu

1) Nie płacenie alimentów zgłosić do prokuratury.
2) To że ma prawo do umoralniania społeczeństwa nie oznacza, że społeczeństwo musi go słuchać. To nie kościół czy nawet papież daje im prawo do umoralniania społeczeństwa, to my o tym decydujemy czy wartości moralnych uczymy się (i w jakim stopniu) od rodziny, kolegów, celebrytów, księży, itp.

Niewierzący
1 rok temu

No rozumiem że dziecko, ale że przestał płacić alimenty, to do odsiadki jak inni alimenciarze

Kiero
1 rok temu

Kościół właśnie się rozpada na naszych oczach tego trupa podtrzymuja jeszcze ludzie ze wsi i starsze osoby

789
odpowiada  Kiero
1 rok temu

Kościół to cyrk. A Boga nie ma bo już by dawno na ten cały pier dol ec zareagował. Światem rzadzi szatan pieniądz i banda pooyebow co ma hajsy jak lodu i chce zrobić niewolnictwo 22 wieku. Ostatnie dwa lata pokazały że z ludźmi można zrobić wszystko. Mam nadzieję że na jesień każą owieczka od tv jeść własną kupę i chodzić z wiadrem na głowie.

janek
odpowiada  789
1 rok temu

jest szatan a nie ma boga? blad logiczny

Były alkoholik
odpowiada  janek
1 rok temu

No właśnie. Skoro jest szatan to i jest Bóg. Tak samo jak jest dobro i zło. Polecam obejrzeć świadectwo nawrócenia Artur Ceroński. Wtedy się przekonasz, że Bóg istnieje.

Tadziu
odpowiada  Kiero
1 rok temu

Dokladnie kościół jako instytucja leży i robi pod siebie z finansami też coraz gorzej oby PiS nie ustalił nowej daniny na utrzymanie tych nierobów

Chłopek
odpowiada  Kiero
1 rok temu

Widzę że kolega młody wykształcony i z dużego miasta i nie wychodzą z telewizora c

Krytyk
1 rok temu

Tak jak Nadstazik w Odolanowie… i jeszcze ulicę dostał swoja 🙂

bla
1 rok temu

wśród nauczycieli jest więcej pedofilów niż wśród czarnych , takie dane, ale Broniarz ciągle trwa

Atu
odpowiada  bla
1 rok temu

Różnica polega na tym że nauczyciel wyląduje w więzieniu a nie w innej szkole pajacu

Karol3414
odpowiada  bla
1 rok temu

Jeśli faktycznie jakaś statystyka przedstawia takie dane to jest to efekt tego, że kościół katolicki skutecznie ukrywa znane mu przypadki pedofilii wśród swoich funkcjonariuszy.

Kazik
odpowiada  bla
1 rok temu

Taaa , ciekawe w której??? Podziel się wiedzą.

Nie cierpię czosnku w keczupie
odpowiada  bla
1 rok temu

Najwięcej zboków jest wśród artystów…. aktorów, pisarzy itp. Większość to Icki.

KHTKMK
1 rok temu

dzieci i szklanek nigdy za dużo

Gruby
1 rok temu

Stonoga ,juz cie wypuscili ?

100
0
Napisz co o tym sądziszx