Proboszcz ma dziecko i nadal ma prawo moralizowania? Tak twierdzi Stonoga

Udostępnij
Tweet

Zbigniew Stonoga po wyjściu z aresztu śledczego opublikował nagranie, w którym ujawnił, że jeden z księży proboszczów ma sądownie potwierdzone ojcostwo. – Alimenty przez pewien czas płacił, po czym zaprzestał realizacji tego obowiązku. – mówi Stonoga. Przedstawiciel kościoła stwierdził, że ksiądz otrzymał karę „pokuty” i nadal może moralizować innych. 

Parafia w Rusku, chociaż należy do powiatu jarocińskiego, to podlega pod diecezję poznańską. Jak informuje Stonoga odpis wyroku trafił do biskupa w Poznaniu. Ksiądz kanclerz z tamtejszej diecezji potwierdził, że sprawa jest znana Kościołowi. Proboszcza ukarano karą pokuty. Przedstawiciel Kościoła przyznał, że spłodzenie dziecka przez księdza nie pozbawia go praw wynikających ze sprawowania tej funkcji. Czyli nadal może moralizować wiernych.

Sprawę nagłośnił kontrowersyjny Zbigniew Stonoga. Do niego zgłosiła się matka dziewczyny, której ojcem ma być ksiądz proboszcz z Ruska k. Kalisza. Poinformowała go, że 2 lata temu przed sądem przyznał się do ojcostwa dziewczyny, która obecnie ma 17 lat. Zobowiązał się do płacenia alimentów. Jak wynika z dalszych informacji przekazywanych przez Stonogę, ksiądz w ubiegłym roku miał przestać je płacić. Rozstał się z panią Renatą, która do niedawna mieszkała na probostwie. Teraz ma zamieszkiwać tam inna kobieta.

Kanclerz Kurii Poznańskiej zasugerował, że kobieta powinna pójść do sądu i zgłosić, że ksiądz przestał płacić alimentów. Jednocześnie przyznał z rozbrajającą szczerością, że fakt spłodzenia dziecka nie skreśla go z prawa do bycia księdzem. Według wiedzy kanclerza ksiądz proboszcz zerwał całkowicie kontakt z matką wspólnej córki. Jako karę wyznaczono „pokutę”. – Każdy kto zgrzeszył ma prawo do nawrócenia – przekonywał w rozmowie ze Zbigniewem Stonogą ksiądz kanclerz. Podkreślił, że sprawa złamania celibatu została zakończona pokutą. – Nie jest to odosobniony przypadek, że ksiądz zbłądził. – dodał.

– Tak wygląda moralność kościoła katolickiego w Polsce. Tak wygląda stanowisko kanclerza kurii poznańskiej. Czy ono jest poprawne? Czy ono jest uczciwe wobec tego co księża głoszą z ambon tych wszystkich budynków, w których zarabia się de facto pieniądze i wpływa się na politykę bieżącą Państwa? Bo Pana Boga nie ma w kościołach od wielu lat – skomentował Zbigniew Stonoga.

W powiecie ostrowskim jest co najmniej jeden przypadek księdza proboszcza, który nadal pełni funkcję i ma na koncie dziecko. Wówczas pełnił funkcję w Odolanowie. Teraz przebywa na innej parafii w powiecie ostrowskim.

CZYTAJ  Drewniane bele uderzyły w osobówkę

Redakcja portalu jarocinska.pl porozmawiała ze wspomnianym księdzem. Ten zaprzeczył jakoby był ojcem wspomnianej 17-latki. „Mam spokojne sumienie. Nie wiem, dlaczego ta kobieta się tak mści za coś czego nigdy nie zrobiłem” – przekonuje ksiądz.

Kanclerz archidiecezji poznańskiej przedstawił stanowisko:

„W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące opublikowanej przez Zbigniewa Stonogę informacji o ks. proboszczu informujemy, że:

W niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe. W związku z tym ksiądz ustanowił swoim pełnomocnikiem mecenasa Marcina Oźminkowskiego, który jako jedyny został upoważniony do informowania o toczącym się przed sądem postępowaniu.
Kuria Metropolitalna w Poznaniu nie posiada żadnego odpisu wyroku o nakazie płacenia alimentów.
Sprawa rzekomego ojcostwa nie została nigdy zgłoszona przez matkę dziecka Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw.
Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania.”

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

100 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lolek
1 rok temu

To kto ma ile lat bo się pogubiłem? Dziecko czy matka ma 17lat ?

Szlem
1 rok temu

Już raz za komuny przerabialiśmy temat współżycia seksualnego księży, potem był homoseksualizm księży a po to „usankcjonować” homoseksualizm u „cywilów” potem pedofilia księży aby wprowadzić pedofilię u różnych dewiantów. I w tym celu jest nagonka na księży!

Pisowiec
odpowiada  Szlem
1 rok temu

Mądre słowa! Stąd wściekłe ataki lewactwa na księży, na tę sól naszej ziemi, najlepszych jej synów, zawsze wiernych Polsce! My naród polski murem za naszymi kapłanami!

Do Pisowiec
odpowiada  Pisowiec
1 rok temu

To nie są synowie Polskiej ziemi tylko państwa Watykańskiego,a Polskę to oni okradają. A państwo nie powinno mieć nic wspólnego z religią,o ten mur to powinieneś strzelić sobie baranka, może ci się coś odmieni w tych chorych religijnych urojeniach.
Przez takich nawiedzonych oszołomów mamy w Polsce tak jak mamy.

Cukierfan
1 rok temu

Czytelnik weź ty cegłówkę i pi*****ij się w ten swój pusty łeb , tylko się nie poszczaj jak Krzysiek ps SZCZOCH

Pan Kleks
1 rok temu

Powinien ten cały stonoga dostać wyrok dożywocia

Ostrowianka
odpowiada  Pan Kleks
1 rok temu

Żal Ci dupe ściska a Stonodze do pięt nie dorastasz

Renata
odpowiada  Pan Kleks
1 rok temu

Ksiadz Janusz Buduj uznał córkę już po urodzeniu i takie oświadczenie podpisał w Prokuraturze pod przysięga. Jestem matka tej córki i cała historie od 2002 roku kiedy poznałam ks opublikuje i udzielę wywiadu gazecie Jarocinskiej wraz z dowodami.

Cukierfan
1 rok temu

Platfusy, niemiecki cukier pojawił się już w niemieckich sklepach?, koleżanka z Niemiec pyta, podajcie jaka cena, ale koło 15 zł się zakręci

Czytelnik
1 rok temu

Widzę ze autorytet Stonogoa nic tylko pogratulować

Przedstaw się
odpowiada  Czytelnik
1 rok temu

On by pasował w sutannie to fakt 🙂

Libki to p!pk!
1 rok temu

I bardzo dobrze, że wam moralizuje. Niech tak dalej robi.
Na ch w ogóle leziecie do tego kosioła?

Dyzma
1 rok temu

Jeżeli ma dziecko ten proboszcz to wywalić tego klechę na zbitą mordę ze stanu kapłańskiego niech jedzie do federacji do Cyryla i będzie popem tam mogą mieć żony i dzieci (niech nie szkodzi kościołowi bo totalsi tylko na to czekają żeby siać ferment jak ostatnio np z cukrem i motłoch wykupuje jak ten papier toaletowy czy paliwo itp.)

Grubo
odpowiada  Dyzma
1 rok temu

Pan chyba nie rozumiesz skali. Działając tak surowo może być tak ze wywalając każdego księdza który ma dziecko, każdego homoseksualistę czy innego gagatka z setki zostanie 5 funkcjonariuszy 🙂

Eliza
1 rok temu

Miejmy nadzieję, że przynajmniej nie zarażał HIV nastolatków. Jak ten ksiądz za którego później linczowano Stonogę gdy ksiądz popełnił samobójstwo. Jakoś w krzyku i kwiku nie było słychać głosu oburzenia, że tamten ksiądz wiedział, że ma HIV a dalej nie był w stanie zrezygnować z seksu z nastoletnimi chłopakami.

Tadziu
1 rok temu

Dokladnie juz widac ze kościół jako instytucja leży i robi pod siebie z finansami też coraz gorzej oby PiS nie ustalił nowej daniny na utrzymanie tych nierobów z naszych podatków

Ja
odpowiada  Tadziu
1 rok temu

Zrobią wszystko co w ich mocy aby nie wprowadzić podatku kościelnego do rozliczenia podatkowego przeciętnego Polaka. Przypomnę, że wtedy nie dajemy w niedzielę na tacę.

100
0
Napisz co o tym sądziszx