Budowlaniec wjechał w seniorkę na przejeździe dla rowerów

Poniedziałek rozpoczął się od potrącenia kobiety na rowerze pokonującej przejazd rowerowy na wiadukcie odolanowskim w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna z branży budowlanej nie zauważył w porę rowerzystki i doprowadził do jej potrącenia.

75-letnia kobieta z czasem zaczęła uskarżać się m.in. na ból kręgosłupa. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała poszkodowaną do szpitala. Tam przeprowadzano dokładniejszą diagnostykę.

Trzeba przyznać, że rowerzysta jadący od strony północnej jest zauważalny niemalże w ostatnim momencie. Wymaga to by znacząco zwolnił, a najlepiej zatrzymał się. Dzięki temu będzie mógł się upewnić czy kierowcy aut umożliwiają mu bezpieczny przejazd.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pierwszy motocyklista rozpoczął sezon od wizyty w szpitalu
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jurek
1 rok temu

Ten przejazd w tamtym miejscu istnieje już kilka a może nawet kilkanaście lat. W dużej części kierowcy go ignorują. Wręcz z premedytacją najeżdżają na rowerzystów korzystających z tego przejazdu.

mariano
1 rok temu

W tym miejscu przejazd dla rowerzystów jest prawdopodobnie wyznaczony na złość kierowcom, według nowych przepisów ma być bezpiecznie, a nie jest …. widać że bardzo dużo rowerzystów jadąc rowerem dostaje małpiego rozumu i zatraca instynkt samozachowawczy ….

Jon
odpowiada  mariano
1 rok temu

To że korzysta z legalnie zrobionego przejazdu to jest według ciebie małpi rozum? Co z ciebie za człowiek myślisz tylko o sobie….

bc
1 rok temu

Podobnie głupio zrobione przejazdy dla rowerów na Rondzie Jana Pawła II koło Parku Miejskiego i koło Komedy. Wyjeżdżają rowerzyści prosto zza jakiś krzaków i widać ich dopiero w ostatniej chwili.
I nie chodzi o to, żeby przeprowadzali rowery przez jezdnię, niech przejeżdżają, ale bez pierwszeństwa, bez wjeżdżania bez zatrzymania się i upewnienia, że kierowca widzi i się zatrzyma.
No, ale mamy chore przepisy i nie można zrobić przejazdu rowerowego bez pierwszeństwa, nie można wymusić na rowerzyście zatrzymania się. A z drugiej strony nie dziwię się, że im się nie chce co chwilę zsiadać z tego roweru.

75thecrow
1 rok temu

Nie ma jak na największej petardzie wjeżdżać na rowerze na przejście bo przecież mam qrwa pierwszeństwo oczywiście nie dotyczy tej pani sam jestem rowerzystą Ok 2000 km rocznie robię ale to co ludzie odpierd. Na rowerach to woła o pomstę. Na ścieżkach rowerowych walą na czołowe bo przecież qrwa nie istnieje ruch prawostronny na przejazdach kolejowych czerwone światło i opuszczone rogatki im nie przeszkadzają jak jest ścieżka rowerowa wyasfaltowana to nie zapierd. po ulicy bo on trening robi jprdl.drodzy rowerzyści nie zachowujmy się jak stado baranów na rowerach zapominając o przepisach a w zderzeniu z autem nasze pierwszeństwo nas nie uratuje

Miejscowy Dziadek
1 rok temu

Jeszcze przejście dla pieszych powinni tam zrobić.

Mariusz
1 rok temu

Przejazd dla rowerów w tym miejscu jest bardzo niefortunnie wyznaczony. Zza barier energochłonnych poprostu nie widać zbliżającego się rowerzysty. Nie wspominając o pieszych, którzy uzurpują sobie prawo do przechodzenia w tym miejscu.

23
0
Napisz co o tym sądziszx