Nie dojechał do pracy w Mahle

Przy ulicy Wańkowicza w Ostrowie Wielkopolskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą. Na miejsce wezwano policję i karetkę pogotowia ratunkowego.

Po godzinie 14 dwoje rowerzystów jechało po ścieżce rowerowej w stronę ogródków działkowych przy Piaskach. Z przeciwka po ulicy dojeżdżał samochodem pracownik pobliskiej firmy. Skręcając na parking przy Mahle nie dostrzegł wyjeżdżających z cienia drzew rowerzystów i doprowadził do kolizji.

Cyklista przewrócił się, ale wstał bez zauważalnych obrażeń. Poprosił o przyjazd karetki pogotowia ratunkowego, którą przewieziono go do szpitala. Zdenerwowało go, że kupił 2 tygodnie temu rower w jednej z wrocławskich firm i będzie go tam musiał wysłać do serwisu.

Widoczniej więcej nerwów miał kierowca citroena. Po trzęsących się dłoniach było widać, że przeżywa całą sytuację. Miła policjantka pocieszyła go słowem, informując że z rowerzystą nie powinno być źle i całe zdarzenie może się zakończyć jako kolizja.

Pracownik pobliskiej firmy musi poczekać do zakończenia czynności, a te mogą trwać kilka godzin z powodu czasu uzyskania wyników diagnostyki w szpitalu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Grand Prix - festiwal filmowy - zapowiedź
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kolejny Ostrowiak
1 rok temu

Zastanówmy się nad jednym.Przede wszystkim piszę to jako kierowca i rowerzysta. Jeździmy na pamięć jako jedni i drudzy. Tak na prawdę kto znas, którzy zdali prawo jazdy 5, 7, 10 lat temu , kto wziął Kodeks Drogowy tak sobie do przeczytania. |(Owszem jest to zawiła książeczka). Odpowiadam nikt z nas, bo jeździmy tak jak nas nauczono.Ciągle gdzieś się spieszymy, a może warto troszkę zwolnić. A dzisiesi młodzi kierowcy, którzy zapominają o podstawowej rzeczy jaką jest kierunkowskaz, to dopiero jest plaga. Przecież ja wiem gdzie mam jechać inni niech się domyślają.

Ostrowiak
1 rok temu

No to koledzy ze zmiany będą mieli temat do pogaduszek

Mechanik
1 rok temu

Że nie wzywali śmigłowca jak do kolizji roweru we Wysocku z 17 lipca.

Xxxxx
1 rok temu

UWAGA!!!
🚴‍♂️Pedalarze są wszędzie!!!
Oni na drogach mają przepisy ruchu drogowego w d*pie!!!
Jeżdżą jak chcą!!!

Piotr
1 rok temu

Panie Marcinie przeprosiny przyjęte

Holland Hand made
1 rok temu

Koło tylko do wycentrowania ,poza tym holenderskie rowery the best.

Piotr
1 rok temu

Do antypedalarz

Dziękuję bardzo za podpowiedź, gdzie znajdę Servis. Ponadto jechałem po ścieżce rowerowej. Też jestem kierowcą i wkurza mnie jak rowerzysta jedzie ulicą a obok jest ścieżka rowerowa. I potrącono mnie na Ścieżce Rowerowej. Tak więc jak nie wiesz o co chodzi twoja sprawa. Pozdrawiam.

Zara
odpowiada  Piotr
1 rok temu

A ja jestem rowerzystą i wkurza mnie gdy samochodem zajedzie mi ścieżkę rowerową, że muszę zejść na jezdnię i pod prąd ominąć samochód.

Pan Kleks
odpowiada  Piotr
1 rok temu

Odpisuje na pana komentarz bo jest pan poszkodowanym, moim zdaniem powinniśmy uczestnicy dróg zwracać na siebie uwagę dobrze że nic się nie stało pozdrawiam.

Olek
1 rok temu

Ile razy musiałem ustąpić pierwszeństwa takiemu cymbałowi bo jedzie na rowerze gdybym cybała na rowerze nie przepuścił już dawno doszło by do kolizji .
Policja tez nie ma paragrafów na tych pajaców rowerzystów

Miki
1 rok temu

TAK jasne to się zdąży nie raz i nie dwa rowerzyści w tamtych rejonach myślą ze sa ponad prawem

Ich też obowiązują jakieś zasady a nie klapi na oczy i jedzie pajac na rowerze jeden z drugim

33
0
Napisz co o tym sądziszx