Nie dojechał do pracy w Mahle

Przy ulicy Wańkowicza w Ostrowie Wielkopolskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą. Na miejsce wezwano policję i karetkę pogotowia ratunkowego.

Po godzinie 14 dwoje rowerzystów jechało po ścieżce rowerowej w stronę ogródków działkowych przy Piaskach. Z przeciwka po ulicy dojeżdżał samochodem pracownik pobliskiej firmy. Skręcając na parking przy Mahle nie dostrzegł wyjeżdżających z cienia drzew rowerzystów i doprowadził do kolizji.

Cyklista przewrócił się, ale wstał bez zauważalnych obrażeń. Poprosił o przyjazd karetki pogotowia ratunkowego, którą przewieziono go do szpitala. Zdenerwowało go, że kupił 2 tygodnie temu rower w jednej z wrocławskich firm i będzie go tam musiał wysłać do serwisu.

Widoczniej więcej nerwów miał kierowca citroena. Po trzęsących się dłoniach było widać, że przeżywa całą sytuację. Miła policjantka pocieszyła go słowem, informując że z rowerzystą nie powinno być źle i całe zdarzenie może się zakończyć jako kolizja.

Pracownik pobliskiej firmy musi poczekać do zakończenia czynności, a te mogą trwać kilka godzin z powodu czasu uzyskania wyników diagnostyki w szpitalu.

POLECANE NEWSY

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kolejny Ostrowiak
24 dni temu

Zastanówmy się nad jednym.Przede wszystkim piszę to jako kierowca i rowerzysta. Jeździmy na pamięć jako jedni i drudzy. Tak na prawdę kto znas, którzy zdali prawo jazdy 5, 7, 10 lat temu , kto wziął Kodeks Drogowy tak sobie do przeczytania. |(Owszem jest to zawiła książeczka). Odpowiadam nikt z nas, bo jeździmy tak jak nas nauczono.Ciągle gdzieś się spieszymy, a może warto troszkę zwolnić. A dzisiesi młodzi kierowcy, którzy zapominają o podstawowej rzeczy jaką jest kierunkowskaz, to dopiero jest plaga. Przecież ja wiem gdzie mam jechać inni niech się domyślają.

Ostrowiak
24 dni temu

No to koledzy ze zmiany będą mieli temat do pogaduszek

Mechanik
24 dni temu

Że nie wzywali śmigłowca jak do kolizji roweru we Wysocku z 17 lipca.

Xxxxx
24 dni temu

UWAGA!!!
🚴‍♂️Pedalarze są wszędzie!!!
Oni na drogach mają przepisy ruchu drogowego w d*pie!!!
Jeżdżą jak chcą!!!

Piotr
25 dni temu

Panie Marcinie przeprosiny przyjęte

Holland Hand made
25 dni temu

Koło tylko do wycentrowania ,poza tym holenderskie rowery the best.

Piotr
25 dni temu

Do antypedalarz

Dziękuję bardzo za podpowiedź, gdzie znajdę Servis. Ponadto jechałem po ścieżce rowerowej. Też jestem kierowcą i wkurza mnie jak rowerzysta jedzie ulicą a obok jest ścieżka rowerowa. I potrącono mnie na Ścieżce Rowerowej. Tak więc jak nie wiesz o co chodzi twoja sprawa. Pozdrawiam.

Zara
odpowiada  Piotr
24 dni temu

A ja jestem rowerzystą i wkurza mnie gdy samochodem zajedzie mi ścieżkę rowerową, że muszę zejść na jezdnię i pod prąd ominąć samochód.

Pan Kleks
odpowiada  Piotr
24 dni temu

Odpisuje na pana komentarz bo jest pan poszkodowanym, moim zdaniem powinniśmy uczestnicy dróg zwracać na siebie uwagę dobrze że nic się nie stało pozdrawiam.

Olek
25 dni temu

Ile razy musiałem ustąpić pierwszeństwa takiemu cymbałowi bo jedzie na rowerze gdybym cybała na rowerze nie przepuścił już dawno doszło by do kolizji .
Policja tez nie ma paragrafów na tych pajaców rowerzystów

Miki
25 dni temu

TAK jasne to się zdąży nie raz i nie dwa rowerzyści w tamtych rejonach myślą ze sa ponad prawem

Ich też obowiązują jakieś zasady a nie klapi na oczy i jedzie pajac na rowerze jeden z drugim

Zdzichu
25 dni temu

100% płatne chorobowe w drodze do pracy będzie miał długie wakacje 🤤

33
0
Napisz co o tym sądziszx