Ksiądz poświęcił kosiarkę-traktorek (wideo)

W niedzielę w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się święcenie m.in. kosiarki-traktorka. Jak podkreślali wierni, proboszcz wykazał się poczuciem humoru wylewając resztę „wody święconej” bezpośrednio z naczynia.

Uroczystość święcenia pojazdów mechanicznych odbyła się po Mszy św. przed kościołem z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Wszystkie zebrane ofiary parafia przeznaczy na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla naszych ministrantów oraz scholi dziecięcej. „Za każdy dar serca wielkie Bóg zapłać.” – czytamy na stronie parafii.

CZYTAJ  Wypasiony radiowóz trafił do Ostrowa

54 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ks
4 miesięcy temu

Tłumaczę wszystkim malkontentom w naszej wspólnocie na Sw Krzysztofa święci sie pojazdy mechaniczne ,a traktorek jest nowy i też został poświęcony z tej okazji , ten Pan co został tez poświęcony to nasz Kościelny . Jeśli chcecie to zapraszamy na Mszę Sw w każda niedzielę , a pózniej możemy porozmawiać i porównać naszą wiarę z waszą bo w coś lub kogoś wierzycie , bo życie jest krótkie, a wy też będziecie chcieli być pochowani wg obrzędów chrzescijańskich

JANUSZ
4 miesięcy temu

Poświęcenie ale czym wodą ludzie czy to średniowiecze przestańcie słuchać kleru to jedna wielka mafia przestępcza

Lepkie ręce
4 miesięcy temu

A ile ten przekupny klecha bierze za poświęcenie łomu do włamań?

fan
odpowiada  Lepkie ręce
4 miesięcy temu

Policja ci poswieci

Niestety
4 miesięcy temu

Może ksiądz suuuper, ale z tym święceniem byle czego, przesada. Chodzę do kościoła.

Elektor
odpowiada  Niestety
4 miesięcy temu

Święcenie pojazdów jest tradycją św. Krzysztofa patrona kierowców. Swoją drogą księża zawsze chętnie zacharapcą inne obyczaje i odwróca kota ogonem że oni to zawsze byli za tym, jak święto pracy wynalezione przez robotników zaadaptowane po dekadach na święto Józefa Robotnika i cyk jest okazja do zarobku:) Można w to wierzyć albo nie (w sumie sporo jest porozbijanych aut z medalikiem św. Krzystofa wewnątrz:) ale taka tradycja. Jakiś gość przyjechał kosiarką hehehe też środek transportu poniekąd to co miał ksiądz zrobić? Nie poświęciłby to by była afera że za kogo się ma. Bez spiny… pokropił polał i tyle, na wesoło.

Dawid
odpowiada  Elektor
4 miesięcy temu

To jest nowa parafialna kosiarka a ten ktos to koscielny

Elektor
odpowiada  Dawid
4 miesięcy temu

Też spoko.

Tomek
4 miesięcy temu

Co Wy tłuki wiecie o zabijaniu . Ks.Waldek to człowiek o dobrym sercu i radości . W życiu nie patrzy aby do siebie . Jak ktoś go nie zna niech zamknie pysk i niech się nie wypowiada . Co Wy osły tu wypisujecie . To ks. Waldek potrafił podczas nominacji do czegoś tam bo komuś się coś spodobało i nominowali się na wzajem . Ale do rzeczy . To ten człowiek w jednym czasie potrafił pompować i robić przysiady . Na wesoło by każdy mógł cieszyć się a nie pajac nienawiścią .

Do katolik 🤣
4 miesięcy temu

Rozpędź się a sciana sama cię znajdzie. Może jeszcze durny fanatyku ekskomunikę ogłosisz?

Marta
4 miesięcy temu

Przestańcie robić parodję z komentarzy, fajny ksiądz z poczuciem humoru. Lepiej tak niż jak Mąka targał za uszy dzieci w kosciele jak gadały

Tom
4 miesięcy temu

Ludzie… ręce opadają jak się czyta wasze komentarze… czy wy macie chociaż trochę poczucia humoru? Nie krytykujcie księdza bo jest dobrym człowiekiem i umie słowem trafić do wiernego. Wystarczy przyjść i posłuchać jego kazania. Naprawdę warto. A tak na koniec wyluzujcie trochę za bardzo spięci jesteście.

John
4 miesięcy temu

Profanacja trzeba to zgłosić do naczalstwa a potem się dziwią że ludzie odchodzą od kościoła

dr
4 miesięcy temu

kabaret dla ubogich – jezeli Bog widzi to falszywe proroctwo to dlaczego nie karze ???
2000 lat Bóg patrzy i nie grzmi na tych mafijnych proroków ? dlaczego Boze dajesz robic z wiernych durni.

PrawySierp
odpowiada  dr
4 miesięcy temu

Fakt że ten komentarz oczywistego po**ba ma aż 7 polubien świadczy jak starannie wyprano mózg Polakom przez ostatnie 30 lat.

54
0
Napisz co o tym sądziszx