Budowlaniec wjechał w seniorkę na przejeździe dla rowerów

Poniedziałek rozpoczął się od potrącenia kobiety na rowerze pokonującej przejazd rowerowy na wiadukcie odolanowskim w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna z branży budowlanej nie zauważył w porę rowerzystki i doprowadził do jej potrącenia.

75-letnia kobieta z czasem zaczęła uskarżać się m.in. na ból kręgosłupa. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała poszkodowaną do szpitala. Tam przeprowadzano dokładniejszą diagnostykę.

Trzeba przyznać, że rowerzysta jadący od strony północnej jest zauważalny niemalże w ostatnim momencie. Wymaga to by znacząco zwolnił, a najlepiej zatrzymał się. Dzięki temu będzie mógł się upewnić czy kierowcy aut umożliwiają mu bezpieczny przejazd.

POLECANE NEWSY

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jurek
24 dni temu

Ten przejazd w tamtym miejscu istnieje już kilka a może nawet kilkanaście lat. W dużej części kierowcy go ignorują. Wręcz z premedytacją najeżdżają na rowerzystów korzystających z tego przejazdu.

mariano
24 dni temu

W tym miejscu przejazd dla rowerzystów jest prawdopodobnie wyznaczony na złość kierowcom, według nowych przepisów ma być bezpiecznie, a nie jest …. widać że bardzo dużo rowerzystów jadąc rowerem dostaje małpiego rozumu i zatraca instynkt samozachowawczy ….

Jon
odpowiada  mariano
21 dni temu

To że korzysta z legalnie zrobionego przejazdu to jest według ciebie małpi rozum? Co z ciebie za człowiek myślisz tylko o sobie….

bc
25 dni temu

Podobnie głupio zrobione przejazdy dla rowerów na Rondzie Jana Pawła II koło Parku Miejskiego i koło Komedy. Wyjeżdżają rowerzyści prosto zza jakiś krzaków i widać ich dopiero w ostatniej chwili.
I nie chodzi o to, żeby przeprowadzali rowery przez jezdnię, niech przejeżdżają, ale bez pierwszeństwa, bez wjeżdżania bez zatrzymania się i upewnienia, że kierowca widzi i się zatrzyma.
No, ale mamy chore przepisy i nie można zrobić przejazdu rowerowego bez pierwszeństwa, nie można wymusić na rowerzyście zatrzymania się. A z drugiej strony nie dziwię się, że im się nie chce co chwilę zsiadać z tego roweru.

75thecrow
25 dni temu

Nie ma jak na największej petardzie wjeżdżać na rowerze na przejście bo przecież mam qrwa pierwszeństwo oczywiście nie dotyczy tej pani sam jestem rowerzystą Ok 2000 km rocznie robię ale to co ludzie odpierd. Na rowerach to woła o pomstę. Na ścieżkach rowerowych walą na czołowe bo przecież qrwa nie istnieje ruch prawostronny na przejazdach kolejowych czerwone światło i opuszczone rogatki im nie przeszkadzają jak jest ścieżka rowerowa wyasfaltowana to nie zapierd. po ulicy bo on trening robi jprdl.drodzy rowerzyści nie zachowujmy się jak stado baranów na rowerach zapominając o przepisach a w zderzeniu z autem nasze pierwszeństwo nas nie uratuje

Miejscowy Dziadek
25 dni temu

Jeszcze przejście dla pieszych powinni tam zrobić.

Mariusz
25 dni temu

Przejazd dla rowerów w tym miejscu jest bardzo niefortunnie wyznaczony. Zza barier energochłonnych poprostu nie widać zbliżającego się rowerzysty. Nie wspominając o pieszych, którzy uzurpują sobie prawo do przechodzenia w tym miejscu.

ja
25 dni temu

przejazd rowerowy w tym miejscu to nie jest dobry pomysł…

Kaceq
25 dni temu

Ten przejazd jest tak zrobimy że w ogóle nie widać że ktoś wyjeżdża os strony Różanej. Barierki grube stalowe i wysokie, jakby przeciwczołgowe, nic nie widać. Zamiast zrobić jakieś cienkie łańcuchowe tylko.

zyg zag
25 dni temu

Ten przejazd rowerowy w tym miejscu to jest pomyłka, dlaczego nie zrobiono tego przejazdu przy przejściu dla pieszych z sygnalizacja świetlna. Jadąc rowerem od centrum nie można wjechać na most odolanowski bo tam jest zakaz ruchu rowerów dopiero od skrzyżowania z Kopernika mamy kawałek ścieżki rowerowej, później jak przejedziemy przez ten feralny przejazd rowerowy to tez nie możemy dalej jechać rowerem bo tam niema ścieżki rowerowej dopiero od Różanej zaczyna sie ścieżka rowerowa. No i jeszcze te masywne barierki przez które ciężko dostrzec czy ktoś jest przed przejazdem rowerowym. Również niebezpieczne miejsca zrobiono podczas remontu ronda Sybiraków, żywopłoty i trawy które posadzono ograniczają kierowcom widoczność. Jadąc Towarowa od dworca żywopłot przycięto wiec widoczność sie poprawiła ale wyjeżdżając z ronda w Sienkiewicza żywopłot ogranicza widoczność przed przejściem dla pieszych szczególnie gdy na przejście chce wejść dziecko. Również na Głogowskiej koło BP przy wjeździe na Targowa albo podczas zawracania ta wysoka trawa ogranicza widoczność.

nopis
25 dni temu

ten przejazd to tylko idiota mógł wymyśleć

Xxx
odpowiada  nopis
24 dni temu

Niestety masz rację 🥺

23
0
Napisz co o tym sądziszx