Budowlaniec wjechał w seniorkę na przejeździe dla rowerów

Udostępnij
Tweet

Poniedziałek rozpoczął się od potrącenia kobiety na rowerze pokonującej przejazd rowerowy na wiadukcie odolanowskim w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna z branży budowlanej nie zauważył w porę rowerzystki i doprowadził do jej potrącenia.

75-letnia kobieta z czasem zaczęła uskarżać się m.in. na ból kręgosłupa. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała poszkodowaną do szpitala. Tam przeprowadzano dokładniejszą diagnostykę.

Trzeba przyznać, że rowerzysta jadący od strony północnej jest zauważalny niemalże w ostatnim momencie. Wymaga to by znacząco zwolnił, a najlepiej zatrzymał się. Dzięki temu będzie mógł się upewnić czy kierowcy aut umożliwiają mu bezpieczny przejazd.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadła z drogi. To nie jej wina?
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
1 rok temu

przejazd rowerowy w tym miejscu to nie jest dobry pomysł…

Kaceq
1 rok temu

Ten przejazd jest tak zrobimy że w ogóle nie widać że ktoś wyjeżdża os strony Różanej. Barierki grube stalowe i wysokie, jakby przeciwczołgowe, nic nie widać. Zamiast zrobić jakieś cienkie łańcuchowe tylko.

zyg zag
1 rok temu

Ten przejazd rowerowy w tym miejscu to jest pomyłka, dlaczego nie zrobiono tego przejazdu przy przejściu dla pieszych z sygnalizacja świetlna. Jadąc rowerem od centrum nie można wjechać na most odolanowski bo tam jest zakaz ruchu rowerów dopiero od skrzyżowania z Kopernika mamy kawałek ścieżki rowerowej, później jak przejedziemy przez ten feralny przejazd rowerowy to tez nie możemy dalej jechać rowerem bo tam niema ścieżki rowerowej dopiero od Różanej zaczyna sie ścieżka rowerowa. No i jeszcze te masywne barierki przez które ciężko dostrzec czy ktoś jest przed przejazdem rowerowym. Również niebezpieczne miejsca zrobiono podczas remontu ronda Sybiraków, żywopłoty i trawy które posadzono ograniczają kierowcom widoczność. Jadąc Towarowa od dworca żywopłot przycięto wiec widoczność sie poprawiła ale wyjeżdżając z ronda w Sienkiewicza żywopłot ogranicza widoczność przed przejściem dla pieszych szczególnie gdy na przejście chce wejść dziecko. Również na Głogowskiej koło BP przy wjeździe na Targowa albo podczas zawracania ta wysoka trawa ogranicza widoczność.

nopis
1 rok temu

ten przejazd to tylko idiota mógł wymyśleć

Xxx
odpowiada  nopis
1 rok temu

Niestety masz rację 🥺

Seniorka
1 rok temu

Co z tego że mnie boli, najważniejsze że skorzystałam z mojego pierwszeństwa. Dostałam je od Jarka razem z 13. i 14.emeryturą

Ona
1 rok temu

Rowerzystka jechała obladowana siatkami z zakupami z każdej możliwej strony. Wyjeżdżając na przejazd nawet nie zwolniła. Kierowca busa nie miał żadnych szans, mimo hamowania awaryjnego.

Wnuczka
odpowiada  Ona
1 rok temu

Jakie tam widzisz siaty idioto?! Sam rower widać na zdjęciu! Lecz się na nogi bo na łeb już za późno idioto!!!!

Łysa pała
1 rok temu

całe szczęście że rower miała poświęcony

starszy pan
1 rok temu

nie wszyscy zaznaczam ,ale większość sama śmierci szuka .

Dyzma
1 rok temu

Jak wyskoczyła mu tuż przed autem to ewidentna jej wina ( seniorzy oglądają durne seriale nie mając pojęcia o przepisach) no i mamy problem .

Anonim
odpowiada  Dyzma
1 rok temu

Chłop był rozpędzony, tłumaczył się niewiedzą, że są w tym miejscu pasy i przejazd rowerowy a znaki są jak byk 😉

Dyzma
odpowiada  Anonim
1 rok temu

Jadąc od ronda faktycznie tam nie wiele widać a jak ktoś nagle wyjedzie nie upewniając się to jest potem bul problemy itp..

Boże kopsnij rozumu
odpowiada  Dyzma
1 rok temu

Masz rację. Seniorzy lubią oglądać durne seriale , co nie wnoszą nic mądrego do ich życia , tylko ich jeszcze bardziej ogłupiają. Ogólnie ostatnimi laty , telewizja to jeden wielki gnój , już rzadko kiedy można coś mądrego pooglądać , a najgorsze jest to że niektórych to bawi i imponuje , a najlepsi to są sklerotyki co oglądają telewizję i nic z tego nie wiedzą. Takie typowe pustaki co całe życie nie grzeszą inteligencją , ale ogląda tv i w dodatku się śmieje jak głupi do sera. Ja pierdziele , skąd tacy ludzie się biorą to ja nie wiem. W ogóle zastanawia mnie fakt , jak można być takim głupim i nic nie robić w tym kierunku żeby choć trochę zmądrzeć?

Alojz
odpowiada  Boże kopsnij rozumu
1 rok temu

Co ci seniorzy ci zrobili że ich nienawidzisz? Myślę że sam jesteś mało rozgarnięty i wszystkie swoje flustracje prubjesz rozładować w necie bo tu jesteś niewidzialny.

Bim Bom
1 rok temu

Rowerzyści są nieśmiertelni!

23
0
Napisz co o tym sądziszx