Tour de Konstytucja w Ostrowie

Udostępnij
Tweet

Pod hasłem „Sprawdź co ci cię należy” w piątek 8 lipca w Ostrowie Wielkopolskim po raz drugi odbędzie się przystanek Tour de Konstytucja.

Tour de Konstytucja PL to obywatelski projekt edukacyjny, w ramach którego sędziowie, prokuratorzy i prawnicy spotykają się i rozmawiają z Polkami i Polakami o wolnościach i prawach obywatelskich.

W Ostrowie Wielkopolskim przystanek TdK odbędzie się po raz drugi. Podobnie jak przed rokiem miejscem spotkania będzie Amfiteatr Miejski. Tym razem nasze miasto odwiedzą: była prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara, specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego i praw człowieka prof. Zdzisław Kędzia, autorka książek, psycholog Ewa Woydyłło-Osiatyńska i Robert Hojda – koordynator projektu.

Organizatorem spotkania podobnie jak w roku ubiegłym jest grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”, a oprawę artystyczną wydarzenia zapewni znany ostrowski artysta Adam Wasiela.

Ostrowski przystanek Tour de Konstytucja PL odbędzie się w piątek 8 lipca o godzinie 12:00.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bus zapalił się po wypadku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rt
1 rok temu

Naście lat temu pewna sędzina obecnie emerytka nawet mi do głosu nie dawała dojść.Ona pani sędzia a ja robotnik a teraz proszę,wychodzą do ludu i będą mówić co mi wolno.Smiech na sali.

U. B.
1 rok temu

do tuska z tą konstytucją ,

Maniek
1 rok temu

Tak tak … spokojne imprezy w amfiteatrze, żeby nie zakłócać ciszy nocnej, a na Piaskach muzyką, wycie i ryki całą noc do godz. 6.00 rano. Tutaj mieszkają obywatele drugiego sortu. Nawet nie protestują obrońcy przyrody. W lesie na Piaskach żyją i rozmnażają się zwierzęta, ale one pewnie z chęcią wysłuchały koncertów!!!

pytek2
1 rok temu

Nieznajomość prawa szkodzi i brak wiedzy jak go egzekwować. Ale najgorsze jest to, że władza nie cierpi tych obywateli co prawo znają lub chcą poznać i go próbują egzekwować i robią mu z tego powodu różne w życiu przykrości.

Zibbii
1 rok temu

Cięzkie czasu dla kasty, muszą wychodzić do zwykłych ludzi… ale co to im da…

20
0
Napisz co o tym sądziszx