Dotkliwe kary dla pseudokibiców?

Udostępnij
Tweet

Sąd skazał dwóch 26-latków, którzy zakłócili zawody żużlowe w Ostrowie Wielkopolskim. Otrzymali kary grzywny w wysokości po 6 tys. zł oraz zakazy stadionowe na okres 2 lat, na wydarzenia z udziałem drużyny z Leszna.

Na niedzielnym meczu żużlowym (3 lipca br.), rozegranym pomiędzy drużynami Arged Malesa Ostrów Wlkp. a Fogo Unia Leszno, policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w trakcie wydarzenia zakłócili przebieg imprezy. Sprawcy rzucali butelkami oraz kubkami z napojami m.in. w kibiców gospodarzy.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 26-letni mieszkaniec Wschowy i 26-letni mieszkaniec Leszna przyznali się. Złożyli wyjaśnienia.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuraturze oraz sądowi rozpoznać sprawę w trybie przyspieszonym.

Dzisiaj Sąd skazał 26-letniego mieszkańca Leszna oraz 26-letniego mieszkańca Wschowy na kary grzywny w wysokości po 6000 zł i zakazy wstępu na stadiony, na 2 lata, z udziałem drużyny żużlowej z Leszna.

Policjanci w dalszym ciągu analizują nagrania z niedzielnego meczu. Zajmują się ustalaniem kolejnych osób, które mogły zakłócić przebieg tej imprezy masowej.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jeden ze zmarłych policjantów pochodził z sąsiedniego powiatu
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Normalny kibic
1 rok temu

Powiem krótko banda d*’ili i tyle a jeszcze ten zawodnik z Leszna wszyscy wiedzą o kim piszę on tylko na sam koniec pobudzał kibiców do działania po prostu kretyn a nie sportowiec ale to tak już było jest i chyba będzie bo nie ma lekarstwa na poszczególne ewenementy

Marek
1 rok temu

Jestem za i Tym z ostrovi co nie rozeszli się po turnieju po 2000zł i oczywiście pierwszego sprawce 10000zl

Dominik
1 rok temu

Kary minimum 100 tys zl… Oraz dożywotni zakazy stadionowe na wszystkie imprezy

Dominik
1 rok temu

Takich ludzi powinno się eliminować

Dominik
1 rok temu

To nie są ludzie lepsze są zwierzęta czy to nie wiadomo co… Jak można się bić jeden z, drugim przez to że jeden jest za tym zespołem a tamci za tamtym w głowie mózgu zero

19
0
Napisz co o tym sądziszx