Tour de Konstytucja w Ostrowie

Pod hasłem „Sprawdź co ci cię należy” w piątek 8 lipca w Ostrowie Wielkopolskim po raz drugi odbędzie się przystanek Tour de Konstytucja.

Tour de Konstytucja PL to obywatelski projekt edukacyjny, w ramach którego sędziowie, prokuratorzy i prawnicy spotykają się i rozmawiają z Polkami i Polakami o wolnościach i prawach obywatelskich.

W Ostrowie Wielkopolskim przystanek TdK odbędzie się po raz drugi. Podobnie jak przed rokiem miejscem spotkania będzie Amfiteatr Miejski. Tym razem nasze miasto odwiedzą: była prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara, specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego i praw człowieka prof. Zdzisław Kędzia, autorka książek, psycholog Ewa Woydyłło-Osiatyńska i Robert Hojda – koordynator projektu.

Organizatorem spotkania podobnie jak w roku ubiegłym jest grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”, a oprawę artystyczną wydarzenia zapewni znany ostrowski artysta Adam Wasiela.

Ostrowski przystanek Tour de Konstytucja PL odbędzie się w piątek 8 lipca o godzinie 12:00.

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rt
7 miesięcy temu

Naście lat temu pewna sędzina obecnie emerytka nawet mi do głosu nie dawała dojść.Ona pani sędzia a ja robotnik a teraz proszę,wychodzą do ludu i będą mówić co mi wolno.Smiech na sali.

U. B.
8 miesięcy temu

do tuska z tą konstytucją ,

Maniek
8 miesięcy temu

Tak tak … spokojne imprezy w amfiteatrze, żeby nie zakłócać ciszy nocnej, a na Piaskach muzyką, wycie i ryki całą noc do godz. 6.00 rano. Tutaj mieszkają obywatele drugiego sortu. Nawet nie protestują obrońcy przyrody. W lesie na Piaskach żyją i rozmnażają się zwierzęta, ale one pewnie z chęcią wysłuchały koncertów!!!

pytek2
8 miesięcy temu

Nieznajomość prawa szkodzi i brak wiedzy jak go egzekwować. Ale najgorsze jest to, że władza nie cierpi tych obywateli co prawo znają lub chcą poznać i go próbują egzekwować i robią mu z tego powodu różne w życiu przykrości.

Zibbii
8 miesięcy temu

Cięzkie czasu dla kasty, muszą wychodzić do zwykłych ludzi… ale co to im da…

Pejms
8 miesięcy temu

CLy wymiar Sprawiedliwości powinien przejść wariograf i wtedy by się okazało jakie to kryształy.

Ruskij Mir
8 miesięcy temu

Się p00laczki dalej tak uzalajcie nad konstytucją i aborcja ,kiedy my do was wejdziemy już dawno będziecie roz***ani ekonomicznie 🤣🤣🤣

Febi
8 miesięcy temu

Patronat wyborczej i już wiadomo, że komuszki robią akcję. Tak sobie mordy konstytucją wycieraliście, tak dla was wszystko było niezgodne z konstytucją choć nikt, żadnego paragrafu/artykułu/punktu nie podał jako argument. Dzięki temu wam wyargumentowano, że ta wasza lewacka aborcja jest niezgodna z konstytucją, a małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Ryży już zapowiedział, że jak się dorwie do koryta to bez zważania na prawo będzie robił czystki i swoich wstawiał. To jest ta praworządność, o której trąbili w UE?

wyłącz_TV_wlacz_myślenie
odpowiada  Febi
8 miesięcy temu

Wyraźnie widać że autor komentarza nie przeczytał ani jednego artykułu o którym pisze, jednak opluwanie jadem mu idzie doskonale, pewnie trenował razem z TVP

osw
8 miesięcy temu

„Sprawdź co ci cię należy”

Nie
8 miesięcy temu
20
0
Napisz co o tym sądziszx