Znalazł broń i amunicję. Oddał policjantom

Od II Wojny Światowej minęło już 77 lat. Pomimo tak długiego czasu, nadal są znajdywane broń oraz amunicja. Tak też było koło Kępna w Piotrówce.

Do odkrycia doszło podczas prac ziemnych na jednej z prywatnych posesji. Znaleziono tam depozyt broni i amunicji z okresu II wojny światowej.
Mieszkaniec miejscowości Piotrówka, poinformował telefonicznie dyżurnego komendy Powiatowej Policji w Kępnie, że podczas prac budowlanych na terenie swojej posesji wykopał broń oraz amunicję.

Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolety; P-38 z okresu II wojny światowej, belgijski pistolet Melior i niemiecki Dreyse M1907 zaprojektowany przez Louisa Schmeissera oraz rewolwery m.in. Nagant.

Dodatkowo znaleziona została amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miejscowy
1 rok temu

Oczyścić i niech zdobi jako eksponat w muzeum o ile jest jakie w Kępnie poza tymi do detonacji-o Historie ziem trzeba dbać

20
0
Napisz co o tym sądziszx