Znalazł broń i amunicję. Oddał policjantom

Od II Wojny Światowej minęło już 77 lat. Pomimo tak długiego czasu, nadal są znajdywane broń oraz amunicja. Tak też było koło Kępna w Piotrówce.

Do odkrycia doszło podczas prac ziemnych na jednej z prywatnych posesji. Znaleziono tam depozyt broni i amunicji z okresu II wojny światowej.
Mieszkaniec miejscowości Piotrówka, poinformował telefonicznie dyżurnego komendy Powiatowej Policji w Kępnie, że podczas prac budowlanych na terenie swojej posesji wykopał broń oraz amunicję.

Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolety; P-38 z okresu II wojny światowej, belgijski pistolet Melior i niemiecki Dreyse M1907 zaprojektowany przez Louisa Schmeissera oraz rewolwery m.in. Nagant.

Dodatkowo znaleziona została amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki.

CZYTAJ  Niedzielski uciekał przed niewygodnym pytaniem

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miejscowy
5 miesięcy temu

Oczyścić i niech zdobi jako eksponat w muzeum o ile jest jakie w Kępnie poza tymi do detonacji-o Historie ziem trzeba dbać

Nieszczepiony ateista
5 miesięcy temu

Ktoś zostawił na czasy ,, Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.”

c,,,a
5 miesięcy temu

pewnie ci bohaterowie wykleci zakopali ze strachu przed MO. Londyn im kazam zakopac i czekac na III wojne. No i jest na wschodzie. a tutaj kupa zlomu a nie broni

Roman
5 miesięcy temu

Oj nie ma nic lepszego jak czytać te wasze opowiadania . Ty Debilu , Ty Deklu i jeszcze nie wiadomo co . Sami sobie opinie wyrabiacie jacy to Ostrowianie i inni są porządni . A po tych wpisach to nawet bym nie miał bym ochoty was poznać .

Rusznikarz
5 miesięcy temu

Pistolet dreyse m1907 zaprojektował Johannie Nikolausie von Dreyse a Schmeisser miał na imię Hugo i był współtwórcą m.in. pistoletów MP-38 i MP-40 oraz konstruktorem StG44.

c,asde
odpowiada  Rusznikarz
5 miesięcy temu

oj co za madrala

Andre
5 miesięcy temu

Co za pajac. Pewnie marzy o pracy w CBSP albo w AT..buhahaha.

Uk
5 miesięcy temu

A temu po co ta kominiarka ??? 🤣🤣 Za dużo filmów….

Monia
odpowiada  Uk
5 miesięcy temu

Tyn jeszcze żyje filmami z ninja i śpi z mieczami pewnie.

cxvbn
odpowiada  Uk
5 miesięcy temu

masz racje czym wieksza oferma w Policji czy wojsku tym wiekszy koc na głowie- dizsiaj pan policjant wstydzu sie chodzic w mundurku . Tak samo w wojsku. mundur nosi sie godnie z podniesiona głową z rołem RP na czapce a nie z brudnym przepoconym kocu na pysku. co za duren to wymyslił – kolejny wzorzec od czarnych małp z USA.

Gość
5 miesięcy temu

To właściwie w którym roku skończyła się II Wojna Światowa.

Monia
odpowiada  Gość
5 miesięcy temu

w łosiemdziesiątym dziewiłontym

Mruk
5 miesięcy temu

Szmelc nie broń oddał policji brawo

Historyk
5 miesięcy temu

Zamiast odrestaurować i zachować na lepsze czasy oddał. Policja to ze złomuje. Efekt, zero historii. Idiota jeden.

18
0
Napisz co o tym sądziszx