Znalazł broń i amunicję. Oddał policjantom

Udostępnij
Tweet

Od II Wojny Światowej minęło już 77 lat. Pomimo tak długiego czasu, nadal są znajdywane broń oraz amunicja. Tak też było koło Kępna w Piotrówce.

Do odkrycia doszło podczas prac ziemnych na jednej z prywatnych posesji. Znaleziono tam depozyt broni i amunicji z okresu II wojny światowej.
Mieszkaniec miejscowości Piotrówka, poinformował telefonicznie dyżurnego komendy Powiatowej Policji w Kępnie, że podczas prac budowlanych na terenie swojej posesji wykopał broń oraz amunicję.

Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolety; P-38 z okresu II wojny światowej, belgijski pistolet Melior i niemiecki Dreyse M1907 zaprojektowany przez Louisa Schmeissera oraz rewolwery m.in. Nagant.

Dodatkowo znaleziona została amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nieszczepiony ateista
1 rok temu

Ktoś zostawił na czasy ,, Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.”

c,,,a
1 rok temu

pewnie ci bohaterowie wykleci zakopali ze strachu przed MO. Londyn im kazam zakopac i czekac na III wojne. No i jest na wschodzie. a tutaj kupa zlomu a nie broni

Roman
1 rok temu

Oj nie ma nic lepszego jak czytać te wasze opowiadania . Ty Debilu , Ty Deklu i jeszcze nie wiadomo co . Sami sobie opinie wyrabiacie jacy to Ostrowianie i inni są porządni . A po tych wpisach to nawet bym nie miał bym ochoty was poznać .

Rusznikarz
1 rok temu

Pistolet dreyse m1907 zaprojektował Johannie Nikolausie von Dreyse a Schmeisser miał na imię Hugo i był współtwórcą m.in. pistoletów MP-38 i MP-40 oraz konstruktorem StG44.

c,asde
odpowiada  Rusznikarz
1 rok temu

oj co za madrala

Losot
odpowiada  Rusznikarz
1 rok temu

Tia, a bergmany to wymyślił Theodor Bergmann, co ? Dreyse M1907 – jest to pistolet samopowtarzalny zaprojektowany przez Louisa Schmeissera.

Losot
odpowiada  Rusznikarz
1 rok temu

Schmeiserów było dwóch, Louis i jego syn Hugo, obydwaj dłubali przy broni, a dodatkowo u Louisa zaczynał terminować Louis Stange

Andre
1 rok temu

Co za pajac. Pewnie marzy o pracy w CBSP albo w AT..buhahaha.

Uk
1 rok temu

A temu po co ta kominiarka ??? 🤣🤣 Za dużo filmów….

Monia
odpowiada  Uk
1 rok temu

Tyn jeszcze żyje filmami z ninja i śpi z mieczami pewnie.

cxvbn
odpowiada  Uk
1 rok temu

masz racje czym wieksza oferma w Policji czy wojsku tym wiekszy koc na głowie- dizsiaj pan policjant wstydzu sie chodzic w mundurku . Tak samo w wojsku. mundur nosi sie godnie z podniesiona głową z rołem RP na czapce a nie z brudnym przepoconym kocu na pysku. co za duren to wymyslił – kolejny wzorzec od czarnych małp z USA.

Gość
1 rok temu

To właściwie w którym roku skończyła się II Wojna Światowa.

Monia
odpowiada  Gość
1 rok temu

w łosiemdziesiątym dziewiłontym

Mruk
1 rok temu

Szmelc nie broń oddał policji brawo

Historyk
1 rok temu

Zamiast odrestaurować i zachować na lepsze czasy oddał. Policja to ze złomuje. Efekt, zero historii. Idiota jeden.

ZoS
1 rok temu

Niemiaszek zgubił broń, ale żeby portfel zostawić z markami? Pewnie po dokumentach dojdą do tego, kto był właścicielem tego arsenału.

Monia
odpowiada  ZoS
1 rok temu

To nie portfel ty deklu😂

oow
odpowiada  ZoS
1 rok temu

a może tak portfel położony jest po to by złapać skalę (rozmiary) znalezionych przedmiotów podczas robienia zdjęcia …?

Monia
odpowiada  oow
1 rok temu

A jak ze skalować portfel ty deklu:-) powinna leżeć liniołka

20
0
Napisz co o tym sądziszx