Głosowali wotum zaufania dla prezydent Klimek

Na środowej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbyły się głosowania wobec wotum zaufania oraz absolutorium. Oba zakończyły się sporym sukcesem dla prezydent Klimek. Nie wszyscy jednak byli na „TAK”.

Wotum zaufania nie wyrazili prezydent Klimek radni: Damian Grzeszczyk, Marian Herwich, Andrzej Kornaszewski, Piotr Lepka, Jakub Paduch. Od głosu wstrzymali się: Milena Kowalska, Mariusz Leki, Mateusz Nycek, Kasper Smektała. Pozostałych 14 radnych było ZA zaufaniem dla Beaty Klimek.

Przy absolutorium, czyli ocenie wykonania budżetu w 2021 roku, nikt nie był przeciwny, ale ośmioro radnych wstrzymało się od zdecydowanej oceny.

– 2021 rok nie był rokiem łatwym – żyliśmy nadal w cieniu pandemii, rosnącej inflacji, niestabilnego rynku…, ale razem daliśmy radę – za nami liczne inwestycje w mieście, kilometry nowych i starych, ale zmodernizowanych dróg i ścieżek dla pieszych oraz rowerzystów, realizacja wielu miejskich programów, ale to także pozyskane miliony złotych z funduszy zewnętrznych na realizację tych zadań. To duże wyróżnienie dla naszego miasta, bo doceniono nasz program Ostrów 2050 i na realizowane zadania otrzymaliśmy niemal 16 mln złotych z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. – powiedziała prezydent Beata Klimek.

POLECANE NEWSY
23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antyklimek
2 dni temu

To babsko już dawno powinni odsunąć. Tyle co ona robi długów i idiotycznych inwestycji byleby swoim napchać kieszenie. 95% inwestycji po nic. Wieczne podnoszenie opłat mieszkańcom i żerowanie na nich bo trzeba sobie np 50tyś dodatkowo do wypłaty wyrównać.

Jacek
2 dni temu

Pamiętacie „jednorękich bandytów”? Na foci można rozpoznać szefa tego „biznesu” Co tacy ludzie tam robią?

Pener z Padera
odpowiada  Jacek
2 dni temu

Przyjazna Soda większości w radzie doda

Rudy
2 dni temu

Co to za cyrk jest w tym Ostrówku wotum zaufania jakiś kabaret same przydupasy jeden klan

Wlkp
3 dni temu

Pani Klimek nie jest prezydentem radnych tylko mieszksńców miasta więc wypadało by zapytać mieszkańców miesta czy mają zaufanie do pani prezydent przed głosowaniem.

pełko
odpowiada  Wlkp
3 dni temu

Zdziwiłaby się mocno.

Józwa Butrym
odpowiada  Wlkp
2 dni temu

A radni są przedstawicielami mieszkańców, którzy ich wybrali. I to radnym mogą zgłaszać uwagi i wątpliwości, a ponadto mogą napisać lub wystąpić na sesji.

Piotr Kuźma
3 dni temu

Gratuluję Pani Prezydent raz jeszcze uzyskania absolutorium!

pietruś kuzmek
odpowiada  Piotr Kuźma
2 dni temu

kto na tow komunisty….. glosuje ten miasto psu… .

leonek
3 dni temu

Brawo Herwich, mam nadzieję, że w końcu sam zostaniesz burmistrzem. Powodzenia w dalszej pracy. takich ludzi nam trzeba w Ostrowie a nie gospodyń domowych. 🙂

szeregowy
odpowiada  leonek
3 dni temu

Już raz ten żołnierz lwp startował i przyczynił się do zwycięstwa obecnej tow.

Ben
3 dni temu

Lisiecki nie ma wyjścia. Nikt inny go nie pochwała. Ratuje się chłop Beatką

Gemini
3 dni temu

Jest nadzieja na zmianę na fotelu prezydenta miasta bo podobno szykuje się mocny kontrkandydat ! To mnie trzyma przy życiu.

J23
3 dni temu

Ale ta baba to zero chwali się funduszami a mistrzyni zaciągania kredytów jyz dawno powinno się ją zawiązać w kaftan

Nikt
3 dni temu

Dziwili się PiSowi jak czekali z kwiatami na zakończenie głosowania w sprawie votum jakiegoś ministra. A tutaj nie było pewności ale kwiaty już czekaly.

23
0
Napisz co o tym sądziszx