Głosowali wotum zaufania dla prezydent Klimek

Udostępnij
Tweet

Na środowej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbyły się głosowania wobec wotum zaufania oraz absolutorium. Oba zakończyły się sporym sukcesem dla prezydent Klimek. Nie wszyscy jednak byli na „TAK”.

Wotum zaufania nie wyrazili prezydent Klimek radni: Damian Grzeszczyk, Marian Herwich, Andrzej Kornaszewski, Piotr Lepka, Jakub Paduch. Od głosu wstrzymali się: Milena Kowalska, Mariusz Leki, Mateusz Nycek, Kasper Smektała. Pozostałych 14 radnych było ZA zaufaniem dla Beaty Klimek.

Przy absolutorium, czyli ocenie wykonania budżetu w 2021 roku, nikt nie był przeciwny, ale ośmioro radnych wstrzymało się od zdecydowanej oceny.

– 2021 rok nie był rokiem łatwym – żyliśmy nadal w cieniu pandemii, rosnącej inflacji, niestabilnego rynku…, ale razem daliśmy radę – za nami liczne inwestycje w mieście, kilometry nowych i starych, ale zmodernizowanych dróg i ścieżek dla pieszych oraz rowerzystów, realizacja wielu miejskich programów, ale to także pozyskane miliony złotych z funduszy zewnętrznych na realizację tych zadań. To duże wyróżnienie dla naszego miasta, bo doceniono nasz program Ostrów 2050 i na realizowane zadania otrzymaliśmy niemal 16 mln złotych z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. – powiedziała prezydent Beata Klimek.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wykoleił się pociąg z paliwem
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tessa C
1 rok temu

Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził. Ogólnie ludzie dla ludzi są wilkiem.

olek
1 rok temu

i znów Zygmunt.B, na pierwszym planie,wszedzie się wciśnie

Antyklimek
1 rok temu

To babsko już dawno powinni odsunąć. Tyle co ona robi długów i idiotycznych inwestycji byleby swoim napchać kieszenie. 95% inwestycji po nic. Wieczne podnoszenie opłat mieszkańcom i żerowanie na nich bo trzeba sobie np 50tyś dodatkowo do wypłaty wyrównać.

Jacek
1 rok temu

Pamiętacie „jednorękich bandytów”? Na foci można rozpoznać szefa tego „biznesu” Co tacy ludzie tam robią?

Pener z Padera
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Przyjazna Soda większości w radzie doda

Rudy
1 rok temu

Co to za cyrk jest w tym Ostrówku wotum zaufania jakiś kabaret same przydupasy jeden klan

Wlkp
1 rok temu

Pani Klimek nie jest prezydentem radnych tylko mieszksńców miasta więc wypadało by zapytać mieszkańców miesta czy mają zaufanie do pani prezydent przed głosowaniem.

pełko
odpowiada  Wlkp
1 rok temu

Zdziwiłaby się mocno.

Józwa Butrym
odpowiada  Wlkp
1 rok temu

A radni są przedstawicielami mieszkańców, którzy ich wybrali. I to radnym mogą zgłaszać uwagi i wątpliwości, a ponadto mogą napisać lub wystąpić na sesji.

Piotr Kuźma
1 rok temu

Gratuluję Pani Prezydent raz jeszcze uzyskania absolutorium!

pietruś kuzmek
odpowiada  Piotr Kuźma
1 rok temu

kto na tow komunisty….. glosuje ten miasto psu… .

leonek
1 rok temu

Brawo Herwich, mam nadzieję, że w końcu sam zostaniesz burmistrzem. Powodzenia w dalszej pracy. takich ludzi nam trzeba w Ostrowie a nie gospodyń domowych. 🙂

szeregowy
odpowiada  leonek
1 rok temu

Już raz ten żołnierz lwp startował i przyczynił się do zwycięstwa obecnej tow.

25
0
Napisz co o tym sądziszx