Horror w Przygodzicach. Został porwany

Ptasi horror rozegrał się dziś w przygodzickim gnieździe. Ojciec jedynego bocianka od dwóch godzin był nieobecny w gnieździe i być może żerował na pobliskich łąkach. W tym czasie do gniazda przylatywał intruz i atakował malucha.

Dorosły bocian zadał ciosy dziobem próbując go zabić. Jednak prawdziwy horror rozegrał się o godzinie 16.51 kiedy to ponownie w gnieździe pojawił się intruz, chwycił dziobem malca i zabrał go. Jeden z lokalnych mieszkańców pojechał go szukać w pobliżu urzędu gminy.

Można ubolewać, że ojciec bocianka nie skorzystał z przygotowanej stołówki

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Slawek
9 miesięcy temu

Sama natura. Takie sytuacje to codzienność w przyrodzie.

Margola
9 miesięcy temu

Dlaczego ornitolodzy nie zabrali bocianka do schroniska i nie karmili…? przecież był dosyć duży…więcej pracować a mniej mówić..

Miłośnik ornitologi
9 miesięcy temu

Nie tylko w Przygodzicach jest taki dramat, niestety tego roku obserwuje się w Polsce dużo takich przypadków jak i innych krajach choć w naszym kraju ptaki te są tak cenione, niestety sytuacja u naszych sąsiadów Objętych wojną nie sprzyja temu zjawisku bo ptaki te chcąc uciec od hałasu i złych warunków na wylęgi również emigrują do miejsc spokojniejszych, na grupie ornitologów już tego typu tezy są ogłaszane ze ptaki te również szukają spokoju bez huku i wystrzałów z broni.

Prosty człowiek
9 miesięcy temu

W tej sprawie należy zadać następujące pytania: Gdzie był Wójt i Rada Gminy?. Dlaczego nie interweniowali? Czy policja prowadzi dochodzenie? Co na to Jarosław Kaczyński? Czy Parlamencie Europejskim zostanie przeprowadzona debata?

Raz sierpem raz młotem czerwoną
odpowiada  Prosty człowiek
9 miesięcy temu

Widać że debilizm jest dla ciebie groźniejszy od koronawirusa

ostrowiak
odpowiada  Prosty człowiek
9 miesięcy temu

prostak a nie prosty człowiek!

Prosty człowiek
odpowiada  ostrowiak
9 miesięcy temu

Może i prostak, ale wiem, że mieszkanie Ostrowa to ostrowianin, a nie ostrowiak.

Rafał Baron
9 miesięcy temu

Szkoda małego . Ale moim zdaniem to Kaczor przebrany za bociana . To jego motto . Zniszczyć wszystko .

PL
9 miesięcy temu

Agresywny ptak powinien zostać odstrzelony a zamiast tego mamy bezcznne przyglądanie się jak atakuje inne ptaki.Ten agresywny bocian od dawna atakuje to gniazdo i nikt nic z tym nie zrobił.

Stanisława
odpowiada  PL
9 miesięcy temu

Tak bywa w naturze zwłaszcza bociany walczą o gniazda. Możliwe, że ten agresor to gospodarz tego gniazda z innych lat. Nie mógł się pogodzić z zajęciem jego miejsca przez nową parę. Przykra sytuacja i można było zabrać małego do Ośrodka ochrony zwierząt, gdy zostal sam z jednym rodzicem.
W Polsce tych ośrodków jest kilka i wystarczyło tę sytuację tylko im zgłosić. Przyjeżdżają, reagują, pomagają i jak jest taka potrzeba zabierają małe i je wychowują. Przykładem jest Kozubczyzna koło Rzeszowa. Bociany są w Polsce pod szczególną ochroną.
Szkoda malutkich bo może te ciągłe naloty i walka przyczyniły się do zniknięcia matki po licznych walkach z agresorem i zniszczenia wszystkich małych. Samiec samotnie nie nie wychowałby małego.Potrzebował pomocy. No cóż brak zainteresowania lokalnych władz w danej miejscowości, a szkoda!

Lato
9 miesięcy temu

dobrze że nie wina PiSu

Bogusia xyz
odpowiada  Lato
9 miesięcy temu

Dobrze, że nie wina Tuska 😂

Piechotą Do lata
9 miesięcy temu

Od chwili, kiedy dyrektor GOK zaczął się lansować na tych bocianach, mój projekt podupadł. Wszystko, za co się on weźmie trafia szlak!

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by Piechotą Do lata
Żałosne!
odpowiada  Piechotą Do lata
9 miesięcy temu

Brawo Paweł!!!! Słoma z butów wystaje!

Robert Radziszewski
odpowiada  Piechotą Do lata
9 miesięcy temu

DYREKTORA NA WÓJTA!

cvvcx
9 miesięcy temu

ornitolog ,liczenie ptaszków, foto , ratowanie żab czyli niby zieloni w partiach politycnzych i moze maja znaczenie . w gminach ? jak widac po dynamice działan zwiazanych z tym bocianem w Przygodzicach to ornitolog i całe towarzystwo raczej bazuje na darmowych wpływach, dotacjach, wakacjach na łonie natury dla siebie, kolesiów, rodzin na koszt podatnika. Jak bociany przylatuja itp., drzwi w samorzadach sie nie zamykaja, tylu ornitologów składa wnioski o wsparcie finansowe.
Jak problem to cisza, zadowolenie,cisza pod telefonami i tłumaczenie debilne- typu natura, selekcja itp., Nie neguje – Zieloni ratuja śwat przyrody ale nie w inny globalny, politycnzy sposób. I dla tych chwała . dla tych co jak problem, to nie odbieraja telefonu stanowcze >> NIE ma kasy.
ps. 2-3 tygodnie temu tutaj wymądrzał sie jakiś samorzadowiec -pasjonat bocków – dzisiaj gdzie jest? płacze?.

Ola
odpowiada  cvvcx
9 miesięcy temu

co ty gadasz?

passer montanus
odpowiada  cvvcx
9 miesięcy temu

co za bzdury pan wypisuje?? Jestem ornitologiem od 30 lat,znam wielu innych ..nikt nigdy nie prosił o żadne wsparcie , dotacje itp.Pisze pan idiotyzmy ,żeby sobie popisać i wydaje się panu ,że pan jest taki mądry.. No ale może to pisanie ma być lekarstwem na jakieś problemy czy kompleksy..więc zdrowia życzę.

Tobek
9 miesięcy temu

Masakra tymi bocianami biedny mały (*)

52
0
Napisz co o tym sądziszx