Sprzedawali podróbki na targu

34-latek z powiatu ostrowskiego został zatrzymany na targowisku w Krotoszynie, gdzie handlowano podrobionymi ubraniami. Policjanci z Krotoszyna do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Kaliszu zabezpieczyli nielegalny towar. Sprzedawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 10.05.2022 r. policjanci z Przestępczości Gospodarczej wraz z funkcjonariuszami placówki Straży Granicznej w Kaliszu zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii kobietę lat 27 mieszkankę powiatu wrocławskiego oraz mężczyznę lat 34 mieszkańca powiatu ostrowskiego, którzy na targowisku miejskim w Krotoszynie sprzedawali podrobioną odzież sygnowaną znakami towarowymi znanych marek. Osoby, które wprowadzały towar do obiegu zatrzymano i przedstawiono im zarzuty. Zabezpieczono odzież, o łącznej wartości ok 110 000 zł.

Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

CZYTAJ  Najmłodsza morsująca ma 6 lat

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Haha
6 miesięcy temu

Jak sie poczyta te komentarze te wyposiny, roznych meneli, rasistow, cwaniakow itd to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac.

Mnmn
6 miesięcy temu

Wszyscy wiedzą, że to podróbki ale kupują. W Kaliszu co tydzień stoją i sprzedają w kilku miejscach, podobnie w Wieruszowie. Żadna nowość, na ich miejsce przyjadą następni. Poza tym dzieci widzą co noszą starsi i też chcą „oryginalne rzeczy” a te podróbki są o wiele tańsze – dziecko dostanie i zadowolone a czy to faktycznie oryginał to inna bajka. Handel podróbkami był i będzie. Niech te skonfiskowane rzeczy oddadzą do domów dziecka albo biednym rodzinom. Dzieci się przynajmniej ucieszą.

rock
6 miesięcy temu

całe szczęście ,że nie ma podróbek aut bo w Polsce by same Bentleye jeździły

Ben
6 miesięcy temu

Cwaniaki z orzełkiem na czapce swoich narodowych czyli Polaków karaja a cyganów nie. Cygan pogrozi bronią i policjant ucieka..

łutyT
6 miesięcy temu

Ciuch to ciuch. Co za różnica czy jest tam napisane puma czy kuma. Ważne, że okrywa ciało

Jeszcze nie zgred już nie małolat
6 miesięcy temu

Po co kupować podróbki, żeby się dowartościować? Śmieszne! Jak widzę kmiotów w koszulce typu „tani armani” to kabaretu nie muszę oglądać żeby lać ze śmiechu. Ludzie ogarnijcie się.

Ladacznica proboszcza
6 miesięcy temu

A bo to pierwszy raz? Teraz to tylko takie ludzie kupuja, kogo stac na metkowe produkty

tom
odpowiada  Ladacznica proboszcza
6 miesięcy temu

a musisz mieć napis nike żeby pokazać swoją zajebistość ?

tom
6 miesięcy temu

trzeba być wyjątkowych kmiotem ,żeby kupowac „markowe” ubrania na bazarze lub na olx czy facebooku KARAĆ sprzedających jak i kupujących niech się kmiotki nauczą ,każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu ,nie stać Cię na CK ,idź kup Diversa ale oryginał w sklepie ,nie rozumiem po co oszukujecie sami siebie

Fura , skóra i komóra
odpowiada  tom
6 miesięcy temu

Zwykle niedowartościowani ludzie takie ciuchy kupują i buraki.

Wstyd
6 miesięcy temu

Tfu. Człowiekowi z mniej zasobnym portfelem ,zostaje Lumpex. W Polsce tylko kraść miliony, to cię nie ruszą.

tom
odpowiada  Wstyd
6 miesięcy temu

dlaczego lumpex ? musisz mieć ubrania najlepszych marek ?? kupuj z niższej półki ,sa różne sklepy ,każdy może coś dla siebie znajść na co go stać

Ewelina
odpowiada  Wstyd
6 miesięcy temu

W Lumpeksach nic nie idzie wyhaczyć bo Ukry wszystko wykupują.

Prawda
6 miesięcy temu

Woj…… wali z du… to go nie zamkna

25
0
Napisz co o tym sądziszx