Załatwiali lewe certyfikaty COVID-19. 21 osób z zarzutami

Udostępnij
Tweet

W głośnej sprawie załatwiania lewych certyfikatów COVID-19 doszło do zatrzymań kolejnych osób. Na pierwszym etapie – w listopadzie 2021 r. – zatrzymano 3 pielęgniarki. Później zatrzymano kolejne kilka osób. Śledczy w ostatnim czasie przedstawili zarzuty kolejnym 11 osobom, z czego 9 przyznało się do winy. Są to mieszkańcy różnych powiatów z południowej wielkopolski w wieku od 31 do 45 lat.

Proceder wystawiania fałszywych certyfikatów poświadczających zaszczepienie przeciwko COVID-19 trwał w najlepsze. Część osób potrzebowała go by polecieć na zagraniczne wakacje. Płacili za to od 500 do 700 złotych.

Prokuratorskie śledztwo nadal trwa. Trwają przesłuchania i możliwe jest postawienie kolejnych zarzutów. Szajka wystawiła kilkaset takich certyfikatów. Na ten moment 21 osób usłyszało zarzuty.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bez prawa
2 lat temu

Nagle z dnia na dzień alapandemia ustała i bez problemu można jak gdyby nigdy nic przyjąć 3mln ludzi ze wschodu bez badan do Naszego kraju i jest gitara:)

Rogal
odpowiada  Bez prawa
2 lat temu

wladimir wyłączył plan DEMIĘ

kit
2 lat temu

No i dzięki takim obywatelom mamy wyszprycowane 60% społeczeństwa 🤣. Wiadomo że to tylko czubek góry lodowej. Dobrowolny przymus szczepień jak w PRLu dobrowolne zapisywanie się do jedynej słusznej partii żeby awansować

41
0
Napisz co o tym sądziszx