Szczegóły ostatniego pożegnania proboszcza, który się powiesił

W piątek w Blizanowie odbędą się uroczystości pogrzebowe tamtejszego proboszcza, ks. Tomasza Strzeleckiego. Dzień później kapłan zostanie pochowany w Brześciu Kujawskim, jego rodzinnej parafii. Proboszcza dwa dni temu znaleziono martwego w zakrystii kościoła w Blizanowie. Kapłan prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Leczył się na depresję, a niedawno zmarła mu matka.

Jak informuje Diecezja Kaliska 13 maja, w piątek o 20:00 w kościele parafii Narodzenia NMP w Blizanowie odbędzie się msza święta żałobna.

Dzień później, w sobotę o 11:00 msza pogrzebowe odbędzie się w kościele parafialnym w Brześciu Kujawskim w Diecezji Włocławskiej, skąd pochodzi ks. Strzelecki. Tam po mszy zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 maja przed godziną 13:00. Na terenie kościoła Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Blizanowie w powiecie kaliskim znaleziono ciało mężczyzny.

– W związku z ujawnieniem zwłok 58-letniego mężczyzny na terenie jednej z podkaliskich miejscowości, na miejsce udał się prokurator, który będzie przeprowadzał czynności z udziałem techników policyjnych – powiedział portalowi faktykaliskie.pl Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, chodzi o proboszcza parafii Blizanów. Miał on dzisiaj odprawić pogrzeb, który był zaplanowany na godzinę 13:00. Chwilę przed uroczystością wierni udali się do zakrystii. Zarówno te jak i główne drzwi były zamknięte, nikt również nie odpowiadał. Parafianie postanowili wyważyć drzwi. Wtedy ujawniono ciało mężczyzny, który odebrał sobie życie. Duchowny powiesił się na klamce drzwi wejściowych do świątyni.

Na miejscu pracuje prokurator oraz technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na tym etapie śledczy nie znaleźli materiałów, które mogłyby wskazywać, że do śmierci duchownego przyczyniły się osoby trzecie. Zlecona została sekcja zwłok.

Ksiądz Tomasz Strzelecki miał 58 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku. Był wikariuszem w parafii Chocz, Jarocinie i w Kaliszu. W 1999 roku objął parafię w Polanowicach koło Byczyny. Od 2009 roku był proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Blizanowie. Był też dekanalnym duszpasterzem młodzieży.

CZYTAJ  Zderzenie trzech aut przy Chynowej

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Justin
2 lat temu

Ciekawe kto się zaopiekował jego dobytkiem życia 😆😆😆

37
0
Napisz co o tym sądziszx