Szczegóły ostatniego pożegnania proboszcza, który się powiesił

W piątek w Blizanowie odbędą się uroczystości pogrzebowe tamtejszego proboszcza, ks. Tomasza Strzeleckiego. Dzień później kapłan zostanie pochowany w Brześciu Kujawskim, jego rodzinnej parafii. Proboszcza dwa dni temu znaleziono martwego w zakrystii kościoła w Blizanowie. Kapłan prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Leczył się na depresję, a niedawno zmarła mu matka.

Jak informuje Diecezja Kaliska 13 maja, w piątek o 20:00 w kościele parafii Narodzenia NMP w Blizanowie odbędzie się msza święta żałobna.

Dzień później, w sobotę o 11:00 msza pogrzebowe odbędzie się w kościele parafialnym w Brześciu Kujawskim w Diecezji Włocławskiej, skąd pochodzi ks. Strzelecki. Tam po mszy zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

Do zdarzenia doszło we wtorek 10 maja przed godziną 13:00. Na terenie kościoła Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Blizanowie w powiecie kaliskim znaleziono ciało mężczyzny.

– W związku z ujawnieniem zwłok 58-letniego mężczyzny na terenie jednej z podkaliskich miejscowości, na miejsce udał się prokurator, który będzie przeprowadzał czynności z udziałem techników policyjnych – powiedział portalowi faktykaliskie.pl Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, chodzi o proboszcza parafii Blizanów. Miał on dzisiaj odprawić pogrzeb, który był zaplanowany na godzinę 13:00. Chwilę przed uroczystością wierni udali się do zakrystii. Zarówno te jak i główne drzwi były zamknięte, nikt również nie odpowiadał. Parafianie postanowili wyważyć drzwi. Wtedy ujawniono ciało mężczyzny, który odebrał sobie życie. Duchowny powiesił się na klamce drzwi wejściowych do świątyni.

Na miejscu pracuje prokurator oraz technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na tym etapie śledczy nie znaleźli materiałów, które mogłyby wskazywać, że do śmierci duchownego przyczyniły się osoby trzecie. Zlecona została sekcja zwłok.

Ksiądz Tomasz Strzelecki miał 58 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku. Był wikariuszem w parafii Chocz, Jarocinie i w Kaliszu. W 1999 roku objął parafię w Polanowicach koło Byczyny. Od 2009 roku był proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Blizanowie. Był też dekanalnym duszpasterzem młodzieży.

CZYTAJ  Oferty pracy – czerwiec 2023 – cz. 1

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Justin
1 rok temu

Ciekawe kto się zaopiekował jego dobytkiem życia 😆😆😆

Były ministrant
1 rok temu

Czyli rozumiem że żadnego pogrzebu kościelnego nie może być ponieważ popełnił samobójstwo?

Krystyna
odpowiada  Były ministrant
11 miesięcy temu

Oj dziecko, jak mało Cię nauczono.

Toystory
1 rok temu

Jestem tylko ciekaw czy ciało zostanie wniesione do kościoła? Bo te ped… Mają zawsze problem jeśli dotyczy to nas zwykłych śmiertelników

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Toystory
Wierząca w Boga
1 rok temu

Nie osądzajmy nie do nas to należy.Ale kiedy się dowidzialam ile po mojej smierci będą musieli zapłacić za pogrzeb koscielny przeraziłam się. Nie będzie ich na moją ostatnia drogę stać. Przestaje się też dziwić pogrzebom bez ksiedza. Drodzy Duchowni też się zastanówcie czy służycie Bogu czy mamonie. Często przez Waszą chciwość też ludzie odchodza od kościoła.

Krystyna
odpowiada  Wierząca w Boga
1 rok temu

Durna babo co Cię to obchodzi, ile po śmierci czeba będzie zapłacić za twój pogrzeb.

Wierząca w Boga
odpowiada  Krystyna
1 rok temu

Krysia sprawdź w slowniku jak się pisze a potem komentuj.

Maja
odpowiada  Krystyna
1 rok temu

Jak czeba to czeba,..

Jan
1 rok temu

A czy trzeba tak dobitnie pisać jaka śmierć sobie wybrał nie lepiej napisać że odszedł. A bandzior to ma twarz zasłonięta wtedy trzeba pokazać żeby wiedzieć przed kim uciekać

Jedno życie mamy
1 rok temu

Księży nie powinni tak ciągle przenosić. Co to za życie? Pies się przywiąże, a co człowiek?!!!!!! Jednak to nie łatwe życie. Niech spoczywa w spokoju. Może jednak ktoś mu pomógł?

m...../a
odpowiada  Jedno życie mamy
1 rok temu

tak pomógł mu – lucyper

Krystyna
odpowiada  m...../a
11 miesięcy temu

Choroba psychiczna samotność, osamotnienie.

Arek
1 rok temu

Odebrał sobie życie człowiek wielka tragedia ale nie rozumiem hipokryzji Kościoła bo przecież księża z pochowkiem samobójców zawsze jakieś trudności robią a tu prawie celebrowany zmarły samobojca jak biskup Kosciol jednak dzieli ludzi na tych swoich lepszych i cała resztę pospulstwa

Maniek
odpowiada  Arek
1 rok temu

Nie przesadzaj, to uogólnienie. Tak bywało, to fakt, jednak od ładnych kilku lat raczej nie wytyka się samobójców.

Krystyna
odpowiada  Maniek
1 rok temu

No przecież mądry człowieku, był chory bo mądry nie odbiera sobie życia Ksiądz tez człowiek, to ciężki kawałek chleba czemu brak powołań.

Jurek
odpowiada  Krystyna
1 rok temu

Jaki ciężki kawałek chleba?

Krystyna
odpowiada  Jurek
11 miesięcy temu

Jak nie kumasz, twój problem trzemu się chłopaki nie uczą za księży, są powołani ale mało wybranych trzeba się za kapłanów modlić.

Fineb
1 rok temu

Czy w związku z tym iż owy Pacient dokonał samobójstwa, nie zostanie wpiszczony do kościoła? Czy to przywilej tylko plebsu ?

Bartek
1 rok temu

Wcale się nie dziwię, że księża są w tak słabej kondycji psychicznej – wszyscy na nich! Znaleźli sobie chłopców do bicia i się pastwią. Jak świat światem, od wieków chodzi o to samo – pozbawić człowieka Wiecznego Zbawienia.
Dziś prawdziwe siłaczki i prawdziwi twardziel, są w stanie odrzucić propozycje tego świata i pójść pod prąd, tracąc nawet relacje z rodziną czy będąc prześladowanym i wyśmiewanym w środowisku pracy.
Dzisiaj wcale nie ma wolności! bo albo myślę tak jak wszyscy (jak większość usiłuje mi narzucić), albo nie ma dla mnie miejsca np: w zakładzie pracy, czy nawet przy rodzinnym stole – taka jest cena pójścia za Wartościami Katolickimi, czego ja osobiście na własnej skórze doświadczam od kilkunastu lat.

Cogito ergo sum
odpowiada  Bartek
1 rok temu

Bartku – tu przeważnie sama hołota wypisuje swoje rzygowiny na wartościowe osoby. Pamiętaj: ,,nie rzucaj pereł przed wieprze” – bo je podepczą a na końcu osrają bur zupą ze swej cuchnącej odbytnicy i tak Tobą wzgardzą. Im potrzeba tylko silnych doznań, w postaci środków odurzających, łajdactwa z nierządnicami, rynsztokowego języka i blichtru na pokaz, żeby szpanować wśród tego zdemoralizowanego próżniactwa

m...../a
odpowiada  Cogito ergo sum
1 rok temu

klecho jestes idiotą i TY wiesz o tym . lekarz to za pózno wiec sznurek C zostaje

Cogito ergo sum
odpowiada  m...../a
1 rok temu

Nie jestem kapłanem, a takie wyzwiska typu klecho, to sobie możesz nazywać swojego rzęcha jak odpalasz – kle, kle, kle…
A co zabolało cię? Wiem że jesteś typowym obtatuażowanym brodaczem, że jak się patrzy na samą twoją śnupę, to się wszystkiego odechciewa. Masz w sobie takie ogromne pokłady nienawiści, że albo za jakiś czas wylądujesz w zakładzie karnym z ciężkim wyrokiem za morderstwo, albo sam się powiesisz, bo samemu ci się zbrzydnie własny widok!

m...../a
odpowiada  Bartek
1 rok temu

bo ta mafia sama na to sobie swą polityką zasłużyła .

jp
odpowiada  Bartek
1 rok temu

bartek jesteś kłamcą

Bartek
odpowiada  jp
1 rok temu

Nie kłamię. Kto mnie zna osobiście ten dobrze o tym wie. Wolę iść sam pod prąd, niż zadawać się z idiotami i słuchać czyiś wypocin – kto ile wypił, o nieudanych związkach, czy o polityce, albo jakie wszystko jest do d…y. Od słuchania większości ludzi można się gorzej struć, niż od nieznanych grzybów w lesie.

Beata
1 rok temu

Jaka depresja?!

Mariolka
odpowiada  Beata
1 rok temu

Na Kujawach

Krystyna
odpowiada  Beata
1 rok temu

Skącz pierdoło chodzę do Kościoła i nie słyszę polityki

37
0
Napisz co o tym sądziszx