Zaskakująco-szokujące informacje dotyczące szczepionek i pandemii

Udostępnij
Tweet

Ministerstwo Zdrowia najpierw poinformowało, że z powodu słabnącego zainteresowania informacjami o ogłoszonej pandemii, ograniczy informowanie o liczbie osób zakażonych. Komunikat będzie pojawiać się co środę. Dodatkowo rząd, który zamówił kilkadziesiąt milionów dawek preparatu mającego poprawiać ochronę przed COVID-19, wypowiedział umowę firmie Pfizer.

„Pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy Komisję Europejską i firmę Pfizer, że odmawiamy przyjmowania kolejnych szczepionek przeciw COVID-19 i odmawiamy wykonywania płatności za nie” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na antenie TVN24 dodał, że obecnie na terenie Polski w magazynach znajduje się 25 milionów szczepionek przeciw COVID-19. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zamówił wcześniej 70 milionów dawek. Do tej pory aż 30 milionów dawek ODDANO lub sprzedano innym krajom.

Niedzielski z Morawieckim chcieli w obecnej sytuacji rozłożyć dostawę kolejnych dawek – wbrew hasłu OSTATNIA PROSTA – na kolejne 10 lat.

– Niestety, tutaj spotkaliśmy się z kompletnym brakiem elastyczności po stronie producentów. Nie było takiej sytuacji, żebyśmy mogli poważnie zmienić warunki tego kontraktu, a ten kontrakt był podpisywany w sytuacji kryzysowej. Można było powiedzieć, że nie mamy aż takiej swobody podejmowania decyzji w tym kontrakcie – powiedział szef MZ.

Odniósł się do stwierdzenia, że kontrakt „związał nam w dużej mierze ręce”. Tak, to są poważne obciążenia finansowe. My szczególnie – mówię tutaj o Polsce – mamy w tej chwili napięcia finansowe związane z napływem uchodźców, więc też czujemy, że w skali Unii mamy pewne prawo do oczekiwania, że specjalne instrumenty, które będą dawały nam chociażby większą elastyczność w takich kontraktach, będą dla nas projektowane i będzie pewna swoboda – zaznaczył minister.

Klauzula siły wyższej

Niedzielski był dopytywany, czy oznacza to, że szczepionki jednak do Polski dotrą. – Chcę państwu powiedzieć, że w zeszłym tygodniu, pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy zarówno Komisję Europejską, jak i głównego producenta szczepionek, że odmawiamy przyjmowania tych szczepionek, odmawiamy również wykonywania płatności. Rzeczywiście konsekwencją tego będzie konflikt prawny, który już ma miejsce – poinformował Niedzielski.

Kontrakt opiewa na olbrzymie pieniądze. – To są miliardy złotych. Ten nasz kontrakt z tylko jedną firmą to jest 6 mld zł do końca 2023 r., a w tym roku to są ponad 2 mld – poinformował Adam Niedzielski.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

84 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dr.Mabuse
2 lat temu

powszczepiali Polakom i Polkom jakies rozwodnione gów…no…Wystarczy poczytac o skutkach jakie to porobilo w organizmach…Kto MĄDRY ten nie dał sie namówić

Do Andrzej
2 lat temu

Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałaś bo chyba sam w to nie wierzysz. Widać już działanie 3 dawek – zanik mózgu i bełkot covidioty. Kogo nazywasz śmieciem nawet nie wiedząc z kim masz do czynienia. Zrobiono cię w konia ze szczepionką i teraz wyrzucasz swoją frustrację na innych. Trzeba było myśleć wcześniej, każdy jest dorosły i ma swój rozum. Narka, zaszczepie 😁✌️

Jola.
2 lat temu

Co za biedny rząd, wiecznie przez wszystkich poszkodowany. Panowie rządzący to wasza niekompetencja się kłania. Liczyć nie potraficie, przewidywać nie potraficie i stąd wasz problem, zresztą nie tylko w tej kwestii. Pora zrozumieć , że nie potraficie rządzić. Gdyby gospodynie domowe tak układały swój budżet , to wszystkie rodziny byłyby zadłużone po uszy i w wiecznym kryzysie. Nieudacznicy jesteście i tyle.!!!!

Konfederata
2 lat temu

Powoli wychodzi prawda. Szumowski, Niedzielski i cała ta kryminalna ferajna to ludzie opłacani przez korporacje zachodnie. Ich miejsce jest więzieniu i konfiskata majątku ich i ich krewnych na których to zapisywali.

Do Andrzej
2 lat temu

Największym zagrożeniem dla społeczeństwa jest twoja głupota. Tacy jak Ty powinni siedzieć w rezerwatach odcięci od mediów.

Andrzej
odpowiada  Do Andrzej
2 lat temu

Słuchaj śmieciu. Jak cię to oocieszy czekam na 4 dawkę (będzie w czerwcu). I będę spokojnie żył dalej a tacy jak ty nie szczepy śmiecie i tak umrą prędzej czy później.

Do Andrzej
odpowiada  Andrzej
2 lat temu

Śmieci to mają problem z wysławianiem się w swoim ojczystym języku, widać to po twoim prymitywnym wpisie. Widać też że nie umiesz myśleć samodzielnie – wyłącz TV, włącz myślenie, morda w kubeł i do rezerwatu marsz cymbale!!! 👎🖕

Andrzej .
2 lat temu

Jestem po 3 dawkach i każdy który nie jest zaszczepiony jest wrogiem systemu i państwa Polskiego. Stwarza zagrożenie epidemiologiczne.

Do Andrzej
odpowiada  Andrzej .
2 lat temu

Chyba po 3 setkach bo tak głupio pier…..

Osa
odpowiada  Andrzej .
2 lat temu

nazwisko na K ?

Andrzej
odpowiada  Andrzej .
2 lat temu

Najwiekszym zagrożeniem są bezmózgowcy Andrzeju.

ARTUR J.
2 lat temu

A w Rosji żyją ? Bo tam tylko 1.5 procenta wyszczepili .

tomasz
odpowiada  ARTUR J.
2 lat temu

tak jak i na ukrainie i białorusi i afryce 🙂

84
0
Napisz co o tym sądziszx