Zaskakująco-szokujące informacje dotyczące szczepionek i pandemii

Ministerstwo Zdrowia najpierw poinformowało, że z powodu słabnącego zainteresowania informacjami o ogłoszonej pandemii, ograniczy informowanie o liczbie osób zakażonych. Komunikat będzie pojawiać się co środę. Dodatkowo rząd, który zamówił kilkadziesiąt milionów dawek preparatu mającego poprawiać ochronę przed COVID-19, wypowiedział umowę firmie Pfizer.

„Pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy Komisję Europejską i firmę Pfizer, że odmawiamy przyjmowania kolejnych szczepionek przeciw COVID-19 i odmawiamy wykonywania płatności za nie” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na antenie TVN24 dodał, że obecnie na terenie Polski w magazynach znajduje się 25 milionów szczepionek przeciw COVID-19. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zamówił wcześniej 70 milionów dawek. Do tej pory aż 30 milionów dawek ODDANO lub sprzedano innym krajom.

Niedzielski z Morawieckim chcieli w obecnej sytuacji rozłożyć dostawę kolejnych dawek – wbrew hasłu OSTATNIA PROSTA – na kolejne 10 lat.

– Niestety, tutaj spotkaliśmy się z kompletnym brakiem elastyczności po stronie producentów. Nie było takiej sytuacji, żebyśmy mogli poważnie zmienić warunki tego kontraktu, a ten kontrakt był podpisywany w sytuacji kryzysowej. Można było powiedzieć, że nie mamy aż takiej swobody podejmowania decyzji w tym kontrakcie – powiedział szef MZ.

Odniósł się do stwierdzenia, że kontrakt „związał nam w dużej mierze ręce”. Tak, to są poważne obciążenia finansowe. My szczególnie – mówię tutaj o Polsce – mamy w tej chwili napięcia finansowe związane z napływem uchodźców, więc też czujemy, że w skali Unii mamy pewne prawo do oczekiwania, że specjalne instrumenty, które będą dawały nam chociażby większą elastyczność w takich kontraktach, będą dla nas projektowane i będzie pewna swoboda – zaznaczył minister.

Klauzula siły wyższej

Niedzielski był dopytywany, czy oznacza to, że szczepionki jednak do Polski dotrą. – Chcę państwu powiedzieć, że w zeszłym tygodniu, pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy zarówno Komisję Europejską, jak i głównego producenta szczepionek, że odmawiamy przyjmowania tych szczepionek, odmawiamy również wykonywania płatności. Rzeczywiście konsekwencją tego będzie konflikt prawny, który już ma miejsce – poinformował Niedzielski.

Kontrakt opiewa na olbrzymie pieniądze. – To są miliardy złotych. Ten nasz kontrakt z tylko jedną firmą to jest 6 mld zł do końca 2023 r., a w tym roku to są ponad 2 mld – poinformował Adam Niedzielski.

84 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dr.Mabuse
10 miesięcy temu

powszczepiali Polakom i Polkom jakies rozwodnione gów…no…Wystarczy poczytac o skutkach jakie to porobilo w organizmach…Kto MĄDRY ten nie dał sie namówić

Do Andrzej
10 miesięcy temu

Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałaś bo chyba sam w to nie wierzysz. Widać już działanie 3 dawek – zanik mózgu i bełkot covidioty. Kogo nazywasz śmieciem nawet nie wiedząc z kim masz do czynienia. Zrobiono cię w konia ze szczepionką i teraz wyrzucasz swoją frustrację na innych. Trzeba było myśleć wcześniej, każdy jest dorosły i ma swój rozum. Narka, zaszczepie 😁✌️

Jola.
10 miesięcy temu

Co za biedny rząd, wiecznie przez wszystkich poszkodowany. Panowie rządzący to wasza niekompetencja się kłania. Liczyć nie potraficie, przewidywać nie potraficie i stąd wasz problem, zresztą nie tylko w tej kwestii. Pora zrozumieć , że nie potraficie rządzić. Gdyby gospodynie domowe tak układały swój budżet , to wszystkie rodziny byłyby zadłużone po uszy i w wiecznym kryzysie. Nieudacznicy jesteście i tyle.!!!!

Konfederata
10 miesięcy temu

Powoli wychodzi prawda. Szumowski, Niedzielski i cała ta kryminalna ferajna to ludzie opłacani przez korporacje zachodnie. Ich miejsce jest więzieniu i konfiskata majątku ich i ich krewnych na których to zapisywali.

Do Andrzej
10 miesięcy temu

Największym zagrożeniem dla społeczeństwa jest twoja głupota. Tacy jak Ty powinni siedzieć w rezerwatach odcięci od mediów.

Andrzej
odpowiada  Do Andrzej
10 miesięcy temu

Słuchaj śmieciu. Jak cię to oocieszy czekam na 4 dawkę (będzie w czerwcu). I będę spokojnie żył dalej a tacy jak ty nie szczepy śmiecie i tak umrą prędzej czy później.

Do Andrzej
odpowiada  Andrzej
10 miesięcy temu

Śmieci to mają problem z wysławianiem się w swoim ojczystym języku, widać to po twoim prymitywnym wpisie. Widać też że nie umiesz myśleć samodzielnie – wyłącz TV, włącz myślenie, morda w kubeł i do rezerwatu marsz cymbale!!! 👎🖕

Andrzej .
10 miesięcy temu

Jestem po 3 dawkach i każdy który nie jest zaszczepiony jest wrogiem systemu i państwa Polskiego. Stwarza zagrożenie epidemiologiczne.

Do Andrzej
odpowiada  Andrzej .
10 miesięcy temu

Chyba po 3 setkach bo tak głupio pier…..

Osa
odpowiada  Andrzej .
10 miesięcy temu

nazwisko na K ?

Andrzej
odpowiada  Andrzej .
10 miesięcy temu

Najwiekszym zagrożeniem są bezmózgowcy Andrzeju.

ARTUR J.
10 miesięcy temu

A w Rosji żyją ? Bo tam tylko 1.5 procenta wyszczepili .

tomasz
odpowiada  ARTUR J.
10 miesięcy temu

tak jak i na ukrainie i białorusi i afryce 🙂

Romo
10 miesięcy temu

Najpierw zamówili 170 milionów dla 30 milionów ludzi a teraz po dwóch latach rezygnują tłumacząc że wtedy była wyjątkowa sytuacja. Jaka wyjątkowa? Przecież od marca 2020 roku do października gdyby nie media życie toczyłoby się normalnie. Straszny wirus nikogo nie zabijał,a statystyki wykazywały normalną śmiertelność. Czy tego rząd nie widział? Trzeba było wszystko zamykać,szpitale,przychodnie i leczyć chorych przez telefon? Nadmiarowe zgony zaczęły się od października 2020 roku ale z jakiego powodu? Czy ludzi tych zabiła straszna zaraza czy może brak medycznej pomocy? Czy nikt ze śmiesznego rządu pacynek nie widział że to ściema i największy przekręt w historii ludzkości? Kto podpisał ten kontrakt i dlaczego za błędy nieudaczników,głupców i kukiełek mamy płacić wszyscy. W marcu 2020 roku wystraszyłem się zarazy ale już po dwóch tygodniach wiedziałem że to oszustwo bo przecież gdyby rzeczywiście była pandemia to ludzie umierali by częściej.

Magda
odpowiada  Romo
10 miesięcy temu

Dokładnie. Jak by opierać się na danych zgonów przez te dwa lata które były z powodu C19 to mieliśmy do czynienia z najsłabszą z pandemii od setek lat. Cóż ale mamy 21 wiek – media, tv zrobiły z tego gówno burzę i rozkręciły plandemię na maxa. Kto poniesie odpowiedzialność ? – a nikt bo tak sobie zabezpieczyli swoje chamskie dupy.

mama
odpowiada  Romo
10 miesięcy temu

gdyby nie media to nikt by nawet nie wiedział że mamy jakaś tzw. pandemię

tttt
10 miesięcy temu

nie ma co sie dziwic pis wkoncu to sami znawcy i fachowcy

mama
odpowiada  tttt
10 miesięcy temu

jedyni w swoim rodzaju i zawsze trafnie obsadzone stanowiska -> minister zdrowia – doktor ekonomi 🙂

Dyzma
10 miesięcy temu

Plaskoziemcy też zdziwieni ? przecież oni nie wierzyli nigdy że było coś takiego jak pandemia.

Do Dyzma
odpowiada  Dyzma
10 miesięcy temu

A było? 🤣🙉

matrix-cie-otacza
odpowiada  Dyzma
10 miesięcy temu

tylko ludzie o ograniczonych umysłach tak twierdzą i ich obroną jest przezywanie od płaskoziemców, szurów, spiskowcami, itd. a gdy się w końcu obudzicie z letargu to będzie już za późno.

84
0
Napisz co o tym sądziszx