Zaskakująco-szokujące informacje dotyczące szczepionek i pandemii

Ministerstwo Zdrowia najpierw poinformowało, że z powodu słabnącego zainteresowania informacjami o ogłoszonej pandemii, ograniczy informowanie o liczbie osób zakażonych. Komunikat będzie pojawiać się co środę. Dodatkowo rząd, który zamówił kilkadziesiąt milionów dawek preparatu mającego poprawiać ochronę przed COVID-19, wypowiedział umowę firmie Pfizer.

„Pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy Komisję Europejską i firmę Pfizer, że odmawiamy przyjmowania kolejnych szczepionek przeciw COVID-19 i odmawiamy wykonywania płatności za nie” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Na antenie TVN24 dodał, że obecnie na terenie Polski w magazynach znajduje się 25 milionów szczepionek przeciw COVID-19. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zamówił wcześniej 70 milionów dawek. Do tej pory aż 30 milionów dawek ODDANO lub sprzedano innym krajom.

Niedzielski z Morawieckim chcieli w obecnej sytuacji rozłożyć dostawę kolejnych dawek – wbrew hasłu OSTATNIA PROSTA – na kolejne 10 lat.

– Niestety, tutaj spotkaliśmy się z kompletnym brakiem elastyczności po stronie producentów. Nie było takiej sytuacji, żebyśmy mogli poważnie zmienić warunki tego kontraktu, a ten kontrakt był podpisywany w sytuacji kryzysowej. Można było powiedzieć, że nie mamy aż takiej swobody podejmowania decyzji w tym kontrakcie – powiedział szef MZ.

Odniósł się do stwierdzenia, że kontrakt „związał nam w dużej mierze ręce”. Tak, to są poważne obciążenia finansowe. My szczególnie – mówię tutaj o Polsce – mamy w tej chwili napięcia finansowe związane z napływem uchodźców, więc też czujemy, że w skali Unii mamy pewne prawo do oczekiwania, że specjalne instrumenty, które będą dawały nam chociażby większą elastyczność w takich kontraktach, będą dla nas projektowane i będzie pewna swoboda – zaznaczył minister.

Klauzula siły wyższej

Niedzielski był dopytywany, czy oznacza to, że szczepionki jednak do Polski dotrą. – Chcę państwu powiedzieć, że w zeszłym tygodniu, pod koniec zeszłego tygodnia skorzystaliśmy z klauzuli siły wyższej i poinformowaliśmy zarówno Komisję Europejską, jak i głównego producenta szczepionek, że odmawiamy przyjmowania tych szczepionek, odmawiamy również wykonywania płatności. Rzeczywiście konsekwencją tego będzie konflikt prawny, który już ma miejsce – poinformował Niedzielski.

Kontrakt opiewa na olbrzymie pieniądze. – To są miliardy złotych. Ten nasz kontrakt z tylko jedną firmą to jest 6 mld zł do końca 2023 r., a w tym roku to są ponad 2 mld – poinformował Adam Niedzielski.

CZYTAJ  18-latka reanimowana przed domem (aktualizacja)
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

84 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
palec manchester
1 rok temu

Ktos sobie wymyślił pandemię, ten sam ktoś wymyślił antidotum na ta pandemię i ten sam ktoś ustalił warunki na jakie dany kraj „DOBROWOLNIE” został ZMUSZONY do podpisania kontraktu na preparat nieznanego działania. Potem dane kraje „DOBROWOLNIE” próbowały ZMUSIĆ swoich mieszkańców do poddania się „DOBROWOLNEMU” eksperymentowi medycznemu. Przed chwilą oglądałem program o Wernherze Von Braunie, tam też nie liczono się z istnieniem ludzkim, liczył się tylko CEL.

Ciepłownik
odpowiada  palec manchester
1 rok temu

A jaki jest twój cel?

natala
odpowiada  Ciepłownik
1 rok temu

hajsy

buu
odpowiada  Ciepłownik
1 rok temu

otwierać oczy niedowiarkom

Palec Manchester
odpowiada  Ciepłownik
1 rok temu

Przeżyć godnie życie. Twój jest inny?

Do Cieplownik
odpowiada  Ciepłownik
1 rok temu

Cel – wyśmiać na forum covidiote cieplownika 🙊😁✌️

oo
1 rok temu

Naprawdę tak ciężko policzyć ilu mamy w tym kraju człowieków, pomnożyć razy dwa i odjąć procent osób które nie chcą albo nie mogą się zaszczepić?Ciekawi mnie tylko czy pieniądze za sprzedane szczepionki wróciły do budżetu?

palec manchester
odpowiada  oo
1 rok temu

zapomniałeś o boosterkach o których oni juz wiedzieli kiedy namawiali cię na pierwszą dawkę preparatu

fakt
odpowiada  palec manchester
1 rok temu

no faktycznie i to dwie dawki boostera

Łukasz Nowicki
odpowiada  palec manchester
1 rok temu

Jestem po 3 dawce i mam się świetnie. Mało tego w czerwcu idę się szczepić 4 raz. A tacy tacy jak ty umrą. Skoro nie zdechłeś jeszcze to wiec i bądź pewny, że tej jesieni dostąpisz śmierci. Zresztą wszyscy nie szczepieni umrą przy jesiennej fali. Fala zgonów i śmierci będzie ogromna. To my WYGRALIŚMY bo ufamy nauce. A wy jesteście zwykłymi gnidami i odpadami którymi gardzimy każdego dnia.

Do Łukasz Nowicki
odpowiada  Łukasz Nowicki
1 rok temu

A tak w domu oprócz ciebie to wszyscy są zdrowi? Tak tylko pytam bo wygląda że chyba jesteś dziedzicznie obciążony…

radie
odpowiada  oo
1 rok temu

takich mamy ekonomistów

radwon
odpowiada  radie
1 rok temu

kasa bracie rządzi światem od zalania dziejów

Gangusy
1 rok temu

6mld to przy 36mln mieszkańców daje po 166zl na ryj heheh. Nieźle sobie pozwalają. Chyba juz nikogo nie dziwi że doktorki i medycy najchętniej ciągnęli by tę hecę dalej. Kokosy!

Rzyczliwy
odpowiada  Gangusy
1 rok temu

Sa lekarze jeszcze którzy podchodzą do tego z dystansem ale nie mogą o tym mówić bo się narażą ale dobrze ze tacy są

Gangusy
1 rok temu

Grubo szastają kasą. Wystarczy nie kraść 🙂

Abc
1 rok temu

Dymali nas i dymać będą skoro wszędzie się slyszy” trzeba się przyzwyczaić
„.

Jaś
1 rok temu

Te szczepionki to kozie pod ogon

Rzyczliwy
odpowiada  Jaś
1 rok temu

Biedna ta koza ale by uciekała no nie!!!

osw
1 rok temu

CYRK KORONA ……

To ja Nieszczep
1 rok temu

Błahahahahahhaha i co naszprycowani tak mnie wyzywaliście, od czego tylko szło.  Łyso teraz???

Zaszczepiony
odpowiada  To ja Nieszczep
1 rok temu

Wcale ni nie jest łyso cymbale. A jak umrzesz na covid to zatańczę na twoim grobie kankana.

Komar77
odpowiada  Zaszczepiony
1 rok temu

każdy umrze ziomuś – natury i boga nie oszukasz 🙂

mały m
odpowiada  Zaszczepiony
1 rok temu

zapisz się frajerzyno na czwartą dawkę i zdejmij maskę jak do mnie sapisz

J...
odpowiada  Zaszczepiony
1 rok temu

Widać odrazu że tv sprała mózg takiemu imbecylow jak ty🤣naucz się tańczyć najpierw pokrako

QQ
1 rok temu

Ukraińców trzeba szczepic a koszt tej operacji niech poniesie Unia Europejska. Tylko gadają a nic nie robią w kwestii wspolfinansowania pobytu uchodźców w Polsce czy nacisków na Putina i Zełeńskiego w sprawie zakończenia wojny.

Wyuzdana grzesznica
1 rok temu

Jestem dumna że moje ciężko zapracowane pieniądze są rozdawane na prawo i lewo dla dobra innych ludzi. Oczywiste że w tej sytuacji na pewno pójdę do nieba

Ciepłownik
odpowiada  Wyuzdana grzesznica
1 rok temu

A gdzie to jest?

sasquad
odpowiada  Ciepłownik
1 rok temu

Stąd do palmy, a potem jeszcze w pizdu!

Do Cieplownik
odpowiada  Ciepłownik
1 rok temu

Tam gdzie nigdy nie pójdziesz bo za głupi jesteś.

1 2 3 5
84
0
Napisz co o tym sądziszx