Mając 2,5 promila w fiacie seicento postanowił pokazać policjantom…

Blisko 2,5 promila alkoholu miał kierowca fiata seicento, który na drodze wyprzedził oznakowany radiowóz. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej), 10 punktów karnych.

28 marca br. Policjanci z Posterunku Policji w Sośniach zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę, który wyprzedził ich policyjny radiowóz. Sposób jazdy kierowcy wskazywał na to, że może być on nietrzeźwy. Policjanci, błyskawicznie zareagowali i udaremnili mu dalszą jazdę. Badanie na obecność alkoholu wykazało w organizmie kierowcy blisko 2,5 promila.

Mężczyzna w związku z popełnionym przestępstwem został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

24-latek musi być teraz świadomy konsekwencji prawnych:

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

CZYTAJ  Można już kupować rządowy węgiel

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rdzenny sosniczanin
8 miesięcy temu

Brawo psy za dobre oko. Kolejny wieśniak ze Sośniów wyeliminowany. Zagęści kontrole bo tam wszystko pijane i naćpane jeździ

Marian
odpowiada  Rdzenny sosniczanin
8 miesięcy temu

Zgodzę się . Policjanci którzy w Konradowie stoją i pilnują uchodźców z wojny w Ukrainie niech rusza się i przyjadą do Cieszyna . Zapraszam tu się dzieje . Tych drobnych pijaczków z pod sklepu .

Mieszkaniec
8 miesięcy temu

Maczo ..

Smutny
8 miesięcy temu

Policja sosniach próbuje zmyć plamę na honorze i Seicento zatrzymała z myślą na pewno nie ucieknie

Ela
8 miesięcy temu

Ludzie zaczęli pić na potęgę i to w pracy co jestem rano w pracy w markecie na kasie dowozeni pracownicy w strojach roboczych kupują przed pracą piwerka małpki po południu jak wracają znów to samo ale w większych i duzych ilościach i tak dzień w dzień komuna wróciła na całego nic dziwnego że przestają się też bać po pijaku prowadzić samemu pojazdy

Lubię smakowe piwko
odpowiada  Ela
8 miesięcy temu

Dziwisz się? Plandemonia i szpryce zrobiły swoje , a najgorsze to dopiero przed nami. A co do spożywania alkoholu przez Polaków to proszę się odczepić od moich braci , lepiej popatrz jak ostro dają w palnik Ukraińcy i Gruzini , oni to dopiero diabły wcielone są.

Walo
8 miesięcy temu

Pijany idiota też pewnie zrobiony po pijaku dlatego taki glupi

Wujek Leszek
8 miesięcy temu

Coraz więcej pijanych na drogach widac ze wódka i inne alkohole sa za tanie

Wredna Gocha
8 miesięcy temu

Skoro takim wozem śmigal to biedny pewnie nigdzie nie pracujący na stałe biedny dziad gdzie on tam zapłaci jakieś kary mandaty a komornik jak do tego dojdzie to chyba mu zlicutuje to stare auto stary telefon a resztę to już chyba to co ma w gaciach

Kierowca busa
8 miesięcy temu

Prawdziwy wysyp pijakow i nacpanych jest w weekendy cuda dzieją się na drogach powiatu zwłaszcza jak młode bez zobowiazan byczki urwia się z łańcucha pracy w której siedza przez cały tydzień

lol
8 miesięcy temu

A co z kierowcą Audi po wielkiej obławie niedawno?

Wiejski cwaniak
odpowiada  lol
8 miesięcy temu

Sam sobie odpowiedz skoro taka cisza jak by jechał Seicento to od razu by go dupli ale audi to audi zawsze daje radę

Radek
odpowiada  Wiejski cwaniak
8 miesięcy temu

Już jest wiadomo kto . Ale nikt Ci nie będzie się chwalił . I nie martwić się wszystkich wyeliminują , czas jest .

Gugububa
8 miesięcy temu

Z tego co widzę to pijani kierowcy nigdy nie przestaną wsiadać za kółko. Normalnie wysyp pijanych kierowców , a idzie lato jest ciepło to zobaczycie jak będą pić alkohol. Dlaczego oni tak piją? Czy mają problemy osobiste czy np. dokucza im brak dziewczyny? Musi być jakiś powód że 24latek zachowuje się tak nieodpowiedzialnie? Może tatuś mu daje podobne wzorce i sam jeździ raz po raz na podwójnym gazie? A może samotność mu doskwiera? Wydaje mi się że takim ludziom jest potrzebny psycholog. Trzeba umieć rozwiązywać problemy na trzeźwo , bo nadużywanie alkoholu i topienie smutków w alkoholu nie rozwiązuje problemów. Szkoda chłopaka , pewnie rodzice go nie kochają.

21
0
Napisz co o tym sądziszx