Najsłynniejszy wójt przeciwko uchodźcom z Ukrainy. Znowu trafił na „policyjny dołek”

Udostępnij
Tweet

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 marca. Policja dostała zgłoszenie, że wójt awanturuje się w swoim miejscu pracy – Urzędzie Gminy Żelazków, m.in. w wulgarny sposób wypowiadał się o uchodźcach z Ukrainy i był agresywny. Wszystko wskazywało na to, że był pijany. – ustalił portal faktykaliskie.info

Został przewieziony do nas w celu wytrzeźwienia i będzie kierowany wniosek w sprawie popełnionego wykroczenia – zakłócenia ładu i porządku – mówi nam asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Wójt odmówił badania alkomatem. Przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

W lutym informowaliśmy, że Sylwiusz Jakubowski ma trafić na przymusowe leczenie do szpitala psychiatryczno-odwykowego w Sokołówce. W tym czasie miał przebywać na zwolnieniu lekarskim. Na ten moment nie wiemy czy odbył już leczenie.

Pijackie ekscesy wójta Jakubowskiego znane są już w całej Polsce. Poza lokalnymi mediami mówiły o nich także ogólnopolskie telewizje czy portale internetowe. Dochodziła do tego przemoc w rodzinie. Trudno chyba już wymienić wszystkie alkoholowe incydenty z udziałem wójta.

Jako wójt udzielał ślubu mając 2,4 promila, „zasłynął” szarpaniem się z policją podczas Marszu Równości, pod wpływem był też na wielu wydarzeniach jak dożynki czy gminne imprezy.

Na początku 2019 roku Sylwiusz Jakubowski usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną i znieważenia interweniujących u niego strażaków. Wójt trafił do aresztu. Miał spędzić w nim trzy miesiące. Premier wyznaczył gminie na ten czas komisarza. Z prośbą o wypuszczenie mężczyzny przed tym terminem zwróciła się do prokuratury jego rodzina. Śledczy postawili jednak warunki: poręczenie osoby godnej zaufania, 100 tysięcy złotych kaucji, a do tego terapia w zamkniętym ośrodku, gdzie miał leczyć swoje uzależnienie od alkoholu oraz uczyć się panować nad agresją. Wójt wyszedł po miesiącu z aresztu, wrócił do pracy i wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie i prosił o jeszcze jedną szansę. Niestety, minęło kilka tygodni, a o wójcie znowu stało się głośno… i jest nadal.

CZYTAJ  Kto winien: BMW czy C*ganka?
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rzyczliwy
2 lat temu

Jakim prawem nadal jest wójtem to nie do przyjęcia gdyby to zwykłego obywatela złapali w pracy to od razu by nas wyprowadzili za bramę a on pije ile chce pijaczyny jedna wstyd dla Polski, pijaczyny, alkoholik za szmaty i za drzwi.

redaktor
2 lat temu

Kiedyś rozmawiałem z paroma ludźmi z tej gminy i nikt złego słowa na wójta nie powiedział. Jak jest trzeźwy, to jest ludzki, potrafi porozmawiać i załatwić każdą sprawę….A ekscesy – to darmowy PR dla całej gminy.

M43
2 lat temu

Czy tak wygląda wójt gminy? 🙁

JM
2 lat temu

Tacy sami są ludzie w tej gminie, im też by się przydał pobyt w psychiatryku.

mieszkaniec
2 lat temu

musi być z Pis uwielbiają patologię i są bezkarni .

Marek
2 lat temu

Siniak nabity na wzór dziary Mike Tayson’a

Jula
2 lat temu

Pora najwyższa pozbyć się tego opoja. Czy w tej gminie naprawdę nie ma poważnych , uczciwych ludzi. Żeby taki śmieć i prostak piastował takie stanowisko! To nie do przyjęcia.!!!!

veto
2 lat temu

to jest polska rzeczywistość ,polska obłuda . Jak długo media, samorzad a szczegolnie mieszkancy tej gminy beda swiecic oczami na płaszczyznie całej RP za tego opoja. To juz jest nie głupie ale smieszne. W gminie wykształceni ludzie, demokracja 21 wieku a tutaj pijany opój co chwile błyszczy
w TYTULE ja Wójt. W tej gminie, etos stanowiska gminnego, wiejskiego, kultura, standardy administracji jest wam obcy. Zwołac referendum i won . PS. a od czego jest Wojewoda, administracja MSW ? ///// czas aby tą zgniłą pępowinę wymazać z mediów, samorządu, . wstyd dla tej wiejskiej dumnej gminy . albo tam są faceci ,a opozycja nie ma jaj .

urzedaska podpaska
odpowiada  veto
2 lat temu

jakby jego urzednicy i gdziekoliek urzedasy przysli pijani to by ich wyje…no a tu sie wszyscy ciesza

Józwa Butrym
2 lat temu

Już sama twarz, żeby nie powiedzieć r.. pokazuje z kim mamy do czynienia.

NO RESPECT
2 lat temu

Sylwa Tyson rządzi. I kto mu podskoczy?

No to pimpek pompek 🥂
odpowiada  NO RESPECT
2 lat temu

Nikt !!!! Sylwa rządzi jest niezniszczalny i nie do podrobienia !!!!!!

M43
odpowiada  NO RESPECT
2 lat temu

„Podskoczyć” temu menelowi to powinna już kilka lat temu rada gminy. Przegłosować i rozpisać w gminie wybory nad wotum nieufności dla „wójta”. Powody to były b. poważne! To jest ogromny wstyd, tak dla rady, jak i dla mieszkańców mającego takiego „wójta”. Czy w tamtej społeczności nie ma kogoś normalnego który z godnością dla mieszkańców jak i dla siebie będzie mógł pełnić tą ważną funkcję w tamtejszej społeczności?

30
0
Napisz co o tym sądziszx