Najsłynniejszy wójt przeciwko uchodźcom z Ukrainy. Znowu trafił na „policyjny dołek”

Udostępnij
Tweet

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 marca. Policja dostała zgłoszenie, że wójt awanturuje się w swoim miejscu pracy – Urzędzie Gminy Żelazków, m.in. w wulgarny sposób wypowiadał się o uchodźcach z Ukrainy i był agresywny. Wszystko wskazywało na to, że był pijany. – ustalił portal faktykaliskie.info

Został przewieziony do nas w celu wytrzeźwienia i będzie kierowany wniosek w sprawie popełnionego wykroczenia – zakłócenia ładu i porządku – mówi nam asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Wójt odmówił badania alkomatem. Przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

W lutym informowaliśmy, że Sylwiusz Jakubowski ma trafić na przymusowe leczenie do szpitala psychiatryczno-odwykowego w Sokołówce. W tym czasie miał przebywać na zwolnieniu lekarskim. Na ten moment nie wiemy czy odbył już leczenie.

Pijackie ekscesy wójta Jakubowskiego znane są już w całej Polsce. Poza lokalnymi mediami mówiły o nich także ogólnopolskie telewizje czy portale internetowe. Dochodziła do tego przemoc w rodzinie. Trudno chyba już wymienić wszystkie alkoholowe incydenty z udziałem wójta.

Jako wójt udzielał ślubu mając 2,4 promila, „zasłynął” szarpaniem się z policją podczas Marszu Równości, pod wpływem był też na wielu wydarzeniach jak dożynki czy gminne imprezy.

Na początku 2019 roku Sylwiusz Jakubowski usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną i znieważenia interweniujących u niego strażaków. Wójt trafił do aresztu. Miał spędzić w nim trzy miesiące. Premier wyznaczył gminie na ten czas komisarza. Z prośbą o wypuszczenie mężczyzny przed tym terminem zwróciła się do prokuratury jego rodzina. Śledczy postawili jednak warunki: poręczenie osoby godnej zaufania, 100 tysięcy złotych kaucji, a do tego terapia w zamkniętym ośrodku, gdzie miał leczyć swoje uzależnienie od alkoholu oraz uczyć się panować nad agresją. Wójt wyszedł po miesiącu z aresztu, wrócił do pracy i wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie i prosił o jeszcze jedną szansę. Niestety, minęło kilka tygodni, a o wójcie znowu stało się głośno… i jest nadal.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mariano
2 lat temu

Duraki nie krytykujcie wójta skąd wiecie czy jego rodzina nie pochodzi z Wołynie gdzie Ukraińcy wymordowali 200 000 POLSKICH bebronnych dzieci , kobiet i starców przy pomocy siekier i wideł a wioskib ograbili a potem spalili tralma pozostaje na całe życie !!! Tego nie da się zapomnieć tym bardziej że Ukraińcy mają to w głębokim poważaniu ….

Przemoc domowa
odpowiada  mariano
2 lat temu

Masz rację , traumę pamięta się na całe życie.

Mieszkanka.
odpowiada  mariano
2 lat temu

Ty się odczep od Ukraińców, zajmij się swoim wójtem, opojem, aferzystą, prostakiem i dziadem. Wstyd mieć takiego wójta.!!!!

Do mariano
odpowiada  mariano
2 lat temu

Taaa… A ty dostałeś młotkiem w łeb i przez to tak głupio pie….. Co ma Wołyń do teraźniejszości? Jest na stanowisku to robi co do niego należy a nie ciągle wzbudza afery. A jak nie to wypad, najlepiej do Sokołówki.

Caryca to cwaniara
2 lat temu

Tak wszyscy narzekają na tego wójta a ja sądzę że to spoko gość. Do niego poszedł byś z flachą i byś zalatwił sprawę a spróbuj iść do naszej Carycy i coś załatwić , to Cię zleje sikiem prostym. Zdrowie Pana Wójta. 🍺

Draiwer
2 lat temu

No i co, czy wójt ma naszych oligarchów haka że mogą mu skoczyć, pewnie tak, kompromitacja całego środowiska gminy I nie tylko,

No to co ..?
2 lat temu

Pijusy wybierają od kilku lat pijusa i moczymordę ? Jacy mieszkańcy taki wójt.
Ja też bym chlał,kasując niezłe państwowe pieniądze,wiedząc że ciemny lud to kupi i toleruje ! Nie pracuje,chleje,więcej na zwolnieniach i bumelce niż na urzędzie ! Taki sobie wójt imprezowicz ! Durne to społeczeństwo Żelazkowa i okolic.Sami zapi***alają w pracy,nie raz nadgodziny i za nie najlepsze wynagrodzenie.Drżą czy zakład przetrwa i o dochody by utrzymać rodzinę. A sami utrzymują ochleja i imprezowicza,którego pensja dla niektórych jest marzeniem !!!
REFERENDUM I WYPAD Z URZĘDU !

Ostrowiak
2 lat temu

Cała ta historia świadczy o słabości organów władzy publicznej. Od lat alkoholik rządzi naszym publicznym majątkiem i pieniędzmi. Państwo z tektury.

niki
2 lat temu

NIECH PISATIEL NIE TYTUUJE „NAJSŁYNNIEJSZY….” TYLKO MOCZYMORDA Z ŻELAZKOWA!!!!!!

Janosik
2 lat temu

Za picie alkoholu w miejscu pracy lub bycie pod jego wpływem jest dyscyplinarka. To, że jest wójtem nie czyni go być ponad prawem. Jego miejsce to zamknięty zakład leczenia uzależnień, a nie ratusz.

...
2 lat temu

Może pora zacząć ignorować kolejne popisy człowieka uzależnionego od alkoholu ? Na prawdę trzeba o tym pisać ? To nie jest już żadna sensacja, nie jest to istotna informacja z regionu, na pewno nie jest to zabawne.

ernest
2 lat temu

może i pije ale ma rację
kwestia roku może dwóch i wszystkim nasi bracia Z Ukrainy wyjdą bokiem
pożyjemy zobaczymy

golob
odpowiada  ernest
2 lat temu

tez chlejesz w pracy

Mało wiesz
odpowiada  golob
2 lat temu

To wejdz do biurowych z alkomatem w pewnej dużej firmie cwaniaku , zobaczysz ilu jest nietrzeźwych.

golob
odpowiada  golob
2 lat temu

co menele ? swoj swojego broni

Szpryca
odpowiada  golob
2 lat temu

Po twoich wpisach widać że preparat medyczny w fazie testu zrobił swoje w tych resztkach mózgu które jeszcze masz.

McJ
2 lat temu

Znowu ten wiejski pener?

30
0
Napisz co o tym sądziszx