Ostrowianka uniewinniona. Policja ścigała ją za udział w proteście

Ostrowianka została uniewinniona przez sędziego Wojciecha Baszczyńskiego. Policja zarzuciła jej udział w zgromadzeniu przekraczającym 5 osób w dniu 7 kwietnia 2021 roku przed szkołą przy ulicy Wolności w Ostrowie Wlkp. Przypomnijmy, że grupa ostrowian sprzeciwiała się nauce zdalnej, na którą rząd PiS wysyłał dzieci w związku z ogłoszoną pandemią.

Policja we wniosku o ukaranie powoływała się na rozporządzenie, w którym był zakaz uczestnictwa w zgromadzeniu mającym powyżej 5 osób. Sędzia Wojciech Baszczyński nie miał żadnych wątpliwości by uniewinnić ostrowiankę panią Patrycję. Konkretnie pan sędzia odmówił wszczęcia postępowania sądowego.

To kolejny dowód na ograniczanie wolności obywatelom przez rząd z piękną nazwą „Prawo i Sprawiedliwość”, który w tym celu wysługiwał się funkcjonariuszami policji. Stróże prawa mając naciski od przełożonych wykonywali polecenia, choć mogli zaprotestować tak jak swego czasu masowo brali zwolnienia L4 w obronie własnych interesów.

Interwencja policji na proteście przeciwko nauce zdalnej

CZYTAJ  Pierwsza ofiara zimy

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
8 miesięcy temu

To teraz Szanowna Pani prosta i skuteczna droga o wniesienie wniosku do tego samego sądu z żądaniem od policji odszkodowania za niesłuszne represje (przekroczenie uprawnień). Niech ktoś z nich w końcu poniesie konsekwencje swoich bezprawnych działań. A co niech płacą. Może następnym razem ktoś z nich, dwa razy się zastanowi nim przekroczy swoje kompetencje.

Last edited 8 miesięcy temu by M43
Kibic skoków narciarskich
8 miesięcy temu

Nie jestem zwolennikiem maseczek,ale ciągłe wycie na ten temat mnie wkurza.
Oglądałem kwalifikacje do jutrzejszego konkursu i widziałem,bawiących się na trybunach młodych i starszych z maseczkami na powietrzu.Można sprawdzić jutro. A u nas jazgot,dyskusje,protesty – byle dowalić sobie wzajemnie.
A Chiny dogadują się z Rosją.
A my,ledwo uzyskaliśmy wolność po zaborach i już z nienawiści zabito prezydenta Narutowicza.
Skłóceni szybko się doczekamy bata ruskiego i miski ryżu !

zyg zag
8 miesięcy temu

Ruska policja bierze przykład z naszej i tez wykonuje tylko polecenia.

Jacek
8 miesięcy temu

We Francji, Niemczech, Holandii i innych krajach takie sytuacje są nawet nie do pomyślenia. Tam temat załatwiany jest krótko: kilka pałek i do…domciu. Przykładów przy różnych okazjach jest bardzo dużo z tych krajów. A u nas? NIE, bo musimy zrobić lewacką prowokację w imię…czego? Ciekawe jak się zachowacie, jak będzie wprowadzony zakaz skakania na główkę do…pustego basenu…Pozdrawiam.

zyg zag
odpowiada  Jacek
8 miesięcy temu

Jeżeli by wprowadzili zakaz skakania na główkę do pustego basenu to by było ograniczenie swobód obywatelskich tak samo jezeli zakazali by nosić mężczyznom długich włosów a kobietom spodni. Mam nadzieje ze kiedyś zatrzyma cię policja i cię spałuje za to ze stoisz na ulicy bo widzę że bardzo za tym tęsknisz

Nieszczep
8 miesięcy temu

I brawo dla Pana sędziego. Jakie zgromadzenie powyżej 5 osób? A Kaczyński w rocznicę w ilu składał kwiaty? A pogrzeb Krawczyka – kilkaset osób? Jak śpiewa KULT – „Twój ból jest większy niż mój”. I na pohybel covidiotom!!!

123
8 miesięcy temu

Koniec końców wiadomo kto ponosi koszty. Uczciwie pracujący

Cecylia Mind
odpowiada  123
8 miesięcy temu

Widać że sędziom i prokuratorom pieniądze łatwo przychodzą bo tak łatwo je wydawają

Wrzućcie...
8 miesięcy temu

Wrzućcie na luz,nakręcacie się się na forum maseczkami,które nie były warte jazgotu. Przedtem i teraz.
A prawdziwą wolność,to będziecie mieli,jak wojna do nas nie dotrze !
Gdyby coś nie tak….to odczujecie naprawdę,co to znaczy utracić wolność ?
A nie popisywać się górnolotnymi frazesamii na forum z powodu jakiś szmaty,gdzie z góry było wiadomo,że utrzymać dalej kar było niemożliwe.
Już sama liczba dyskutantów około 21 na teraz,świadczy że zostałi nieliczni pyskacze.

Jacek
8 miesięcy temu

To była zwykła LEWACKA PrOwokacja, bo NIC innego lewacy nie mają zaproPOnowania. Bzdurny temat.

Młody i przystojny
8 miesięcy temu

To nie jest wina tych biednych piesków. Przełożeni im ciagle łeb suszą mandaty mandaty maseczki maseczki. Pieski żeby mieć spokój to lotają szukają. A Poznań codziennie pyta ile ile,???

Smutny
odpowiada  Młody i przystojny
8 miesięcy temu

To mógł odmówić wykonania jeśli był pewny że jest niezgodne z prawem

wolny od ruskiej propagandy
8 miesięcy temu

To nie grupa ostrowian się tam zebrała. Za tym durnym spędem w ilości kilkunastu osób stali żołnierze-przebierańcy od Olszańskiego i parę elementów z kolaboracji. Ruskie pachołki w większości nawet nie mieszkające w Ostrowie. Przebierańcy niejednokrotnie maszerowali z ruską flagą na różnych ich spędach. Widać ich tam na zdjęciu. Moja wypowiedź nie ma na celu obrony milicji.

35
0
Napisz co o tym sądziszx