Ostrowianka uniewinniona. Policja ścigała ją za udział w proteście

Ostrowianka została uniewinniona przez sędziego Wojciecha Baszczyńskiego. Policja zarzuciła jej udział w zgromadzeniu przekraczającym 5 osób w dniu 7 kwietnia 2021 roku przed szkołą przy ulicy Wolności w Ostrowie Wlkp. Przypomnijmy, że grupa ostrowian sprzeciwiała się nauce zdalnej, na którą rząd PiS wysyłał dzieci w związku z ogłoszoną pandemią.

Policja we wniosku o ukaranie powoływała się na rozporządzenie, w którym był zakaz uczestnictwa w zgromadzeniu mającym powyżej 5 osób. Sędzia Wojciech Baszczyński nie miał żadnych wątpliwości by uniewinnić ostrowiankę panią Patrycję. Konkretnie pan sędzia odmówił wszczęcia postępowania sądowego.

To kolejny dowód na ograniczanie wolności obywatelom przez rząd z piękną nazwą „Prawo i Sprawiedliwość”, który w tym celu wysługiwał się funkcjonariuszami policji. Stróże prawa mając naciski od przełożonych wykonywali polecenia, choć mogli zaprotestować tak jak swego czasu masowo brali zwolnienia L4 w obronie własnych interesów.

Interwencja policji na proteście przeciwko nauce zdalnej

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zadecyduj o swoim osiedlu
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wrzućcie...
2 lat temu

Wrzućcie na luz,nakręcacie się się na forum maseczkami,które nie były warte jazgotu. Przedtem i teraz.
A prawdziwą wolność,to będziecie mieli,jak wojna do nas nie dotrze !
Gdyby coś nie tak….to odczujecie naprawdę,co to znaczy utracić wolność ?
A nie popisywać się górnolotnymi frazesamii na forum z powodu jakiś szmaty,gdzie z góry było wiadomo,że utrzymać dalej kar było niemożliwe.
Już sama liczba dyskutantów około 21 na teraz,świadczy że zostałi nieliczni pyskacze.

Jacek
2 lat temu

To była zwykła LEWACKA PrOwokacja, bo NIC innego lewacy nie mają zaproPOnowania. Bzdurny temat.

Młody i przystojny
2 lat temu

To nie jest wina tych biednych piesków. Przełożeni im ciagle łeb suszą mandaty mandaty maseczki maseczki. Pieski żeby mieć spokój to lotają szukają. A Poznań codziennie pyta ile ile,???

Smutny
odpowiada  Młody i przystojny
2 lat temu

To mógł odmówić wykonania jeśli był pewny że jest niezgodne z prawem

wolny od ruskiej propagandy
2 lat temu

To nie grupa ostrowian się tam zebrała. Za tym durnym spędem w ilości kilkunastu osób stali żołnierze-przebierańcy od Olszańskiego i parę elementów z kolaboracji. Ruskie pachołki w większości nawet nie mieszkające w Ostrowie. Przebierańcy niejednokrotnie maszerowali z ruską flagą na różnych ich spędach. Widać ich tam na zdjęciu. Moja wypowiedź nie ma na celu obrony milicji.

Motorniczy
2 lat temu

Policjant który wypisał skierowanie do sądu powinien być ukarany za przekroczenie uprawnień oraz zapłacić odszkodowanie z własnej kieszeni

NORMALNY
2 lat temu

JUŻ NIE LICZY SIĘ PRAWO TYLKO POGLĄDY POLITYCZNE „APOLITYCZNYCH” ŻAŁOSNYCH SĘDZIÓW !!! NAWET POSTKOMUNA MIAŁA WIĘCEJ ZASAD I CHOCIAŻ UDAWAŁA NIEZALEŻNOŚĆ. TRAGEDIA KASTY I PAŃSTWA

Smutny
2 lat temu

Ja zabrał się za policjanta założył mu sprawę dostał by kare za swój czyn chyba że sprzedał by przełożonego który mu kazał łamać prawo

Adi
2 lat temu

I wyobrażcie sobie, że ta pani została uniewinniona tylko za brak maseczki! Czyli jest zielone światło na walkę o odszkodowania za zamknięte lokale gastronomiczne, siłownie. Coś tym myślicielom nie poszło. No nic, muszą przeczekać i za parę lat znowu jakiegoś wirusa wymyślić. Może takiego, którego objawem jest, że jak idę to oddycham spokojnie ale jak biegnę to już mam głębszy oddech. Albo, że około 4:00 nad ranem człowiek może odczuwać senność. I jeszcze jeden. Przy minus 20 stopniach marzną uszy.

Doktor
2 lat temu

PO wpisach widać że w Ostrowie debilizm jest groźniejszy od koronawirusa.

???
2 lat temu

Jeszcze trochę i Putn Wam pokaże,jak taktuje się demonstrantów. Dlatego kraje gdzie demokracja jest pod kontrolą,obok Rosji,Chiny,Indie stają się mocarstwami. Demokracja,to bajzel,który doprowadził motłoch w Ameryce do zajęcia budynku rządowego. Dlatego kraje gdzie rygor,dogoniły Amerykę ekonomicznie a Chiny wyprzedziły.
I nie myślcie,że NATO tak myśli o obronie Polski.Raczej jako bufor przed agresją Rosji. Niemcy i inne kraje zachodnie dbają o własny tyłek. Nagromadzili srzętu bojowego w Polsce i tu będą walki i zniszczenia.
Uczcie się rosyjskiego ! Zamiast demonstracji,będziecie siedzieli w piwnicy. A nie co chwile demonstracje ! Będzie krótko za twarz !

Do???
odpowiada  ???
2 lat temu

A tak oprócz ciebie to wszyscy są zdrowi w domu? Tak tylko pytam bo wygląda że chyba jesteś dziedzicznie obciążony…

Do Jełopa???
odpowiada  ???
2 lat temu

Taaa… Czyli wszystkie kraje Afryki dogonią USA bo tam nie ma demokracji… Weź się cepie rozpędź a ściana sama Cię znajdzie!!!

Mieszkaniec
odpowiada  ???
2 lat temu

Z tym Putinem,to może przesada. Ale dziadek zawsze powtarzał,jak wrócił z frontu,znane cytaty polityków przed wybuchem II wojny światowej. ,, Nie oddamy nawet guzika,, Rydz-Śmigły i stanowisko Francuzów jak mieli przystąpić z Anglią do wojny, ,,Dlaczego mamy umierać za Gdańsk,,
I zostaliśmy sami..? Anglia i Francja pozornie wypowiedziały wojnę,ale wojsk nie przysłali. A Francja nawet z Niemcami nie walczyła bohatersko u siebie zaciekle,bo szybko się poddali.A nawet kolaborowali.
Historia lubi się powtarzać ?

35
0
Napisz co o tym sądziszx