Ostrowianka uniewinniona. Policja ścigała ją za udział w proteście

Ostrowianka została uniewinniona przez sędziego Wojciecha Baszczyńskiego. Policja zarzuciła jej udział w zgromadzeniu przekraczającym 5 osób w dniu 7 kwietnia 2021 roku przed szkołą przy ulicy Wolności w Ostrowie Wlkp. Przypomnijmy, że grupa ostrowian sprzeciwiała się nauce zdalnej, na którą rząd PiS wysyłał dzieci w związku z ogłoszoną pandemią.

Policja we wniosku o ukaranie powoływała się na rozporządzenie, w którym był zakaz uczestnictwa w zgromadzeniu mającym powyżej 5 osób. Sędzia Wojciech Baszczyński nie miał żadnych wątpliwości by uniewinnić ostrowiankę panią Patrycję. Konkretnie pan sędzia odmówił wszczęcia postępowania sądowego.

To kolejny dowód na ograniczanie wolności obywatelom przez rząd z piękną nazwą „Prawo i Sprawiedliwość”, który w tym celu wysługiwał się funkcjonariuszami policji. Stróże prawa mając naciski od przełożonych wykonywali polecenia, choć mogli zaprotestować tak jak swego czasu masowo brali zwolnienia L4 w obronie własnych interesów.

Interwencja policji na proteście przeciwko nauce zdalnej

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłumaczą się z braku prac przy remoncie mostu
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antycovidowiec
2 lat temu

Jaka pandemia takie kary. A Policja niech się weźmie za prawdziwych przestępców. Jak tak dalej pójdzie to wkroczymy w Orwelowską rzeczywistość.

Jaga Baba
2 lat temu

Witam!
Może Pan K-dt odniesie się do „wytycznych” w sprawie tzw. mandatów maseczkowych, oraz do „nowych zasad” nakładania mandatów na ….obcokrajowców :)?!

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Jaga Baba
redakcjo !
2 lat temu

Odolanowianka jak już – w Odolanowie jesteśmy bardzo dumni z Patrycji , to prawdziwa kobieta z jajami 🙂

Dwa lata pandemi, szczepień i masek ale jaja
2 lat temu

Nagroda Nobla dla Putina
Wyleczył świat w dwa dni z covida

Hj
2 lat temu

Identycznie jest z mandatami za maseczki. A ludzie dali sobie odebrać yo co w konstytucji jest zapisane czyli wolność. Ej zaszczypawkowani gdzie jest teraz ta wasza choroba ? Manipulowali wami tak samo jak teraz wojną w ukejach.

kaka
odpowiada  Hj
2 lat temu

Tobą też manipulują od urodzenia. Każą Ci chodzić w majtkach po ulicy i w nich chodzisz, każą ci chodzić do szkoły i chodzisz… na szczęście uczyć się nie musisz więc widać, że tego nie robiłeś/aś.

Do kaka
odpowiada  kaka
2 lat temu

To weź te majtki załóż sobie na ten pusty łeb debilu. Typowy objaw syndromu sztokholmskiego.

Jozek
2 lat temu

Jeba.. Pisowska Policja. Zamiast służyć społeczeństwu do tego została powołona. To jak pies jest na usługach idiotow rządowych. Komendancji wszystkich jednostek na bruk bez prawa do wynagrodzeń.

rg
odpowiada  Jozek
2 lat temu

Co jozek ciezko w szkole bylo pewno , moze wrecz tagedia ?

Ksiądz Antoni
2 lat temu

Polska policja sama łamie prawo robiąc to co robi i sama w ten sposób popełnia przestępstwo… Powinni ponosić koszty sprawy policja dani policjanci a nie z naszych podatków…

kit
2 lat temu

Teraz nic tylko z powództwa cywilnego zadać odszkodowanie od policji za bezpodstawne nękanie

psina
2 lat temu

cholera- TVP dobrze to ujmuje. POLICJA a właściwie nie POLICJA ale kierownictwo – Komendant Powiatowy,bo to on sie podpisuje pod wnioskami o ściganie sprawców p-stw czy wykroczeń do Sadów, znowu daje sie wmanewrować w politykę, i statystykę. Chwała Sędziemu – który wykazał jaja i nie dał sie wystraszyć i stanął odważnie na straży sprawiedliwości, praworządności, i demokracji. Nie mam zamiaru dołować POLICJI, ale po co i dla kogo taka robota – wystarczyło urwać łeb demagogi juz na poziomie POLICJI, a tak tania sensacja i podrywanie autorytetowi POLICJI. Ten Sędzia , kolejny raz udowadnia wartość własną i SR w Ostrowie wlkp.

Szarik
2 lat temu

Tak pieski brały L4 z za miskę ryżu gonią za maseczki. Jaja by se dali ogolić za 100zł co niektórzy. Pomagamy i chronimy 🙂

35
0
Napisz co o tym sądziszx