OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Interwencja policji na proteście przeciwko nauce zdalnej

Post na Facebooku zapowiadający protest przeciwko nauce zdalnej udostępniło 1700 osób. Jak to zazwyczaj bywa, odzew realny był wielokrotnie mniejszy. Przed szkołą przy ulicy Wolności zgromadziło się około 40 osób.

Niemalże punktualnie o godz. 12 kilkudziesięciu policjantów wyszło z kilku radiowozów i poinformowało, że będzie legitymować „uczestników nielegalnego zgromadzenia oraz osoby bez zakrytych ust i nosa”. Zanim doszło do masowego legitymowania, policjanci zatrzymali zmierzającego na protest nastolatka bez maseczki. Ponieważ był nieletni, wywieźli go radiowozem w oczekiwaniu na rodziców. Na potrzeby akcji ściągnięto dwa pełne policyjne busy z Poznania. W sumie zaangażowano około 30-40 policjantów.

Protestujący poinformowali funkcjonariuszy, że zgodnie z konstytucją i ustawami, czyli prawem wyższego szczebla niż rozporządzenie, mają prawo demonstrować. Kierownictwo wydziału prewencji stwierdziło, że o winie zdecyduje sąd i dlatego zamierzają skierować wnioski o ukaranie. Oskar Kuczera, jeden z protestujących, podszedł do naczelnika prewencji i zapytał się dlaczego nie poinformowano zebranych o możliwej nielegalności zgromadzenia i nie wezwano do rozejścia się. Drugi z policjantów odpowiedział, że najpierw chcą sprawdzić kto protestuje, a później wezwą do rozejścia. Tak się jednak do samego końca nie stało.

Wśród manifestantów byli członkowie stowarzyszenia WON Ostrów Wielkopolski (osoby w żołnierskich mundurach), przedstawiciele Konfederacji czy partii Korwin. Była także młodzież i matki z dziećmi.

Na transparentach widniały hasła:

„NAUKA ZDALNA JEST ABSURDALNA”, „KONSTYTUCJA MÓWI ŻE MAMY SIĘ UCZYĆ A ZE SZKOŁY NA SIŁĘ CHCĄ NAS WYKLUCZYĆ!”, „NIE JESTEŚMY GORSI OD DZIECI POLICJANTÓW I LEKARZY”, „DOŚĆ ODMÓŻDŻANIA DZIECI I MŁODZIEŻY PRZED KOMPUTERAMI”.

Jeden z przedstawicieli stowarzyszenia WON wyraził oburzenie, że w obecnych czasach ludzie wolą tylko lajkować posty, a nie stawiać się w miejscu protestu. Młodzież przygotowała manifest, który najpierw został odczytany, a następnie przekazano go dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych.

Młodzież wyrażała sprzeciw wobec nauce zdalnej trwającej od roku. Przez nią miał spaść poziom. Z drugiej strony czas spędzany przed komputerem wielokrotnie wzrósł, co przecież nie jest zalecane przez specjalistów. Ograniczone zostały kontakty pomiędzy rówieśnikami.

– Nie ma na to naszej zgody i będziemy walczyć do ostatniego tchu i ostatniej kropli krwi. To, co się dzieje w tym kraju to jest koniec świata. Ludzie obudźcie się, bo będzie za późno! – apelował Bartosz Prus, przedstawiciel Stowarzyszenia WON.

Podczas legitymowania jeden z protestujących zarzucił funkcjonariuszowi, że ma założone „gacie na twarz”. Ten odpowiedział: „Nie mam założonych gaci na twarz, nie mam założonej twarzy…”. Druga z protestujących stwierdziła, że z boku ta maseczka wygląda jak stringi, choć te zna tylko ze sklepowych wystaw.

Protest zakończył się skierowaniem co najmniej 30 wniosków do sądu.

POLECANE NEWSY
73 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sierżant
7 miesięcy temu

bezprawne założenie munduru przez gówniarzy i oszołomów

Beata
7 miesięcy temu

Ten koronawirus to nie jest dla zniewolenia obywateli przez PIS ale przez masonów.Najpierw lokdowny,kwarantanny ,maski,szczepionki itd .a póżniej NWO i całkowita inwigilacja całych narodów. Kiedyś były epidemie cholery,dżumy itd. i nikt nikogo nie zamykał w domach żeby nie mógł wyjść.

eg
7 miesięcy temu

a tym gamoniom pseudo mundurach wojskowych nalezy sie mandat za brak maseczki !

zyta
7 miesięcy temu

żenada!

O S W
7 miesięcy temu

Mam tylko nadzieję, że Policjanci wezwali na miejsce Żandarmerię Wojskową w celu weryfikacji przebierańców w mundurach Wojska Polskiego, gówniarze ubrali mundur wojskowy i myślą, że są kimś ważnym haha śmiech na sali, a w prawdziwym wojsku, w realnym życiu dnia by nie wytrzymali taka prawda, ale na ulicy szczególnie wśród gówniarzy wielki lans bo on w mundurze.
Zwykła pajacerka i pozerstwo nie mające nic wspólnego z prawdziwym wojskiem, dodatkowo bezczeszczą mundur Wojska Polskiego w imię czego ?!
Co do protestów to rodzice teraz mają wielki ból d..y bo nagle muszą z dzieckiem w domu zostać, a nie balować ze znajomymi i robić karierę bo tak to dziecko do szkoły, przedszkola lub do dziadków najlepiej podrzucić i nie wychowywać.

. Ostrowiak
7 miesięcy temu

Do Hermana odp. Widać, że psiory mózg ci wyprali i nie odróżnisz co białe a co czarne. Ktoś kiedyś powiedział,, kłamstwo powtórzone 100 razy uznane zostanie za prawdę. ”

. Ostrowiak
7 miesięcy temu

Policja w rękach przestępców jak to powiedziała Konfederacja. I złożyła doniesienie do Prokuratury w W-wie. Jest ślepym posłusznym narzędziem do do inwigilacji, teroru itp. Dlatego ta militarna organizacja nigdy od zakończenia wojny nie cieszyła się dobra opinia Polaków. Obecnie udawania kogo reprezentuje i ochrania. Przestępczy Rząd czy obywateli?

bezprawie
7 miesięcy temu

zastanawiam sie nad metalnościa skundlonego społeczenstwa . Dlaczego ? kto dzisiaj w dobie demokracji, praworzadnosci, hustori RP toleruje, rozmawia, udziela wywiadów, daje sie fotografowac a nie walic w ryło, takim przebierancom w beretkach traktorzysty uzurpujacych sobie debilne prawo do dumnej nazwy zołnierz RP. Dlaczego Policja -instytucja zaufania publicznego bie pacyfikuje tych przebieranców . To profanacja i łamanie prawa, demokracji i praworzadności.
Wojsko Polskie zgodnie z konstytucja nie ma nic do szukania w zadnej ze stron na tego rodzeju zebraniach, protestach. itp. Ktos napisała prawde – gdzie Zandarmeria WP ? gdzie Prokuratura Wojskowa ? .

. Ostrowiak
7 miesięcy temu

Dopóki przy władzy będzie dyktatura zwana pisiorami z przystawkami będzie coraz gorzej. Ich pęd do zaspakajania swojej próżności jest co raz większy. A to niesie za sobą tłumienie pod każdym pozorem wszelkich ruchów społecznych. Ta Corona to pretekst do osiągania celów. Nie ma już wyjścia z tej sytuacji jak ogólnonarodowy protest, podobnie jak było w latach 80, lub model rumunski. Przypomnę że tam lud skazal dyktatora na odpowiednią karę
.

Herman
7 miesięcy temu

.Ostrowiak ty się podpisuj debil, tak będzie dobrze,tymi swoimi debilnymi tekstami przynosisz wstyd ludziom mieszkającym w tym mieście

73
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x