Sąd podjął istotną decyzję w sprawie 16-latka biorącego udział w morderstwie

Sąd Rodzinny w Pleszewie podjął nieprawomocną decyzję, że 16-latek będzie odpowiadać za udział w podwójnym morderstwie jak dorosły. Różnica jednak będzie polegała na tym, że nie będzie mu groziło dożywocie. Na rozpoczęcie procesu będzie trzeba czekać około roku. Jest to spowodowane kolejką w laboratoriach badających próbki z miejsc gdzie popełniono przestępstwa. Nie ma nawet wyników do innego morderstwa, do którego doszło na ogródkach działkowych w tym samym mieście.

Motywem ostatniego makabrycznego zdarzenia prawdopodobnie była zemsta i chęć przejęcia udziałów w spółce. Zatrzymani usłyszeli w ubiegłym tygodniu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Najmłodszy, 16-letni chłopak przebywał w ośrodku dla nieletnich.

Przypomnijmy, że do dramatycznej sytuacji doszło 13 lutego w Pleszewie. Do biura w jednym z budynków weszło kilku mężczyzn, którzy zaatakowali trzy osoby znajdujące się w środku. Dwie osoby – 51-latek i 35-latek zginęły, trzecia trafiła do szpitala. Ofiarom poza ciosami kijami bejsbolowymi zadawano także rany nożem i wbijano śrubokręt w klatkę piersiową. Jak się później okazało, 41-latek, który jako jedyny przeżył napaść, zaplanował zabójstwo.

Napastników szybko jednak udało się schwytać i 15 lutego postawiono im zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. To młodzi mężczyźni od 16 do 22 lat. Pięciu z zatrzymanej szóstki aktualnie przesiaduje w areszcie. Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Sprawą 16-latka zajmował się Sąd Rodzinny w Pleszewie. Został skierowany na 3 miesiące do izolacji w ośrodku dla nieletnich. Nieletni również odpowie przed sądem jak osoba dorosła. Wnioskował o to prokurator, który przedstawił nastolatkowi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

– Wynika to z uregulowań ustawy prawnej, która w przypadku sprawców przestępstw, którzy ukończyli 15 rok życia i dopuścili się przestępstw, a w tym przypadku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prawo dopuszcza wtedy możliwość odpowiedzialności takiej osoby, jak dorosłych – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

CZYTAJ  Beata Klimek ripostuje konkurencję polityczną w sprawie cen za ciepło

Od tej decyzji mogą odwołać się obrońcy nastolatka.

Więcej o sprawie:

Znany jest motyw sprawców morderstwa 2 osób. Zleceniodawcą miał być były działacz PiS! (NOWE ZDJĘCIA)

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedsiębiorca
2 lat temu

Jakim trzeba być zwyrolem żeby patrzeć jak ich mordują i zaplanować !biura kamery i nikt nic widział straszne to jak można zabić !

Karina
2 lat temu

Bandziora w wagon i na Ukrainę tam niech pokarze co potrafi !

OSTÓJ
2 lat temu

Wiktor żebyś zdechł

Pytanie
2 lat temu

Który ma 16? Ten z kastetem?

Bogdan
2 lat temu

Wiktor oby z fartem!

DRON
2 lat temu

16 lat i morderca cwaniaczki z Kuczkowa wiocha seksu i biznesu

17
0
Napisz co o tym sądziszx