Sąd podjął istotną decyzję w sprawie 16-latka biorącego udział w morderstwie

Sąd Rodzinny w Pleszewie podjął nieprawomocną decyzję, że 16-latek będzie odpowiadać za udział w podwójnym morderstwie jak dorosły. Różnica jednak będzie polegała na tym, że nie będzie mu groziło dożywocie. Na rozpoczęcie procesu będzie trzeba czekać około roku. Jest to spowodowane kolejką w laboratoriach badających próbki z miejsc gdzie popełniono przestępstwa. Nie ma nawet wyników do innego morderstwa, do którego doszło na ogródkach działkowych w tym samym mieście.

Motywem ostatniego makabrycznego zdarzenia prawdopodobnie była zemsta i chęć przejęcia udziałów w spółce. Zatrzymani usłyszeli w ubiegłym tygodniu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Najmłodszy, 16-letni chłopak przebywał w ośrodku dla nieletnich.

Przypomnijmy, że do dramatycznej sytuacji doszło 13 lutego w Pleszewie. Do biura w jednym z budynków weszło kilku mężczyzn, którzy zaatakowali trzy osoby znajdujące się w środku. Dwie osoby – 51-latek i 35-latek zginęły, trzecia trafiła do szpitala. Ofiarom poza ciosami kijami bejsbolowymi zadawano także rany nożem i wbijano śrubokręt w klatkę piersiową. Jak się później okazało, 41-latek, który jako jedyny przeżył napaść, zaplanował zabójstwo.

Napastników szybko jednak udało się schwytać i 15 lutego postawiono im zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. To młodzi mężczyźni od 16 do 22 lat. Pięciu z zatrzymanej szóstki aktualnie przesiaduje w areszcie. Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Sprawą 16-latka zajmował się Sąd Rodzinny w Pleszewie. Został skierowany na 3 miesiące do izolacji w ośrodku dla nieletnich. Nieletni również odpowie przed sądem jak osoba dorosła. Wnioskował o to prokurator, który przedstawił nastolatkowi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

– Wynika to z uregulowań ustawy prawnej, która w przypadku sprawców przestępstw, którzy ukończyli 15 rok życia i dopuścili się przestępstw, a w tym przypadku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prawo dopuszcza wtedy możliwość odpowiedzialności takiej osoby, jak dorosłych – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

CZYTAJ  Oferty pracy - marzec 2023 - cz. 5

Od tej decyzji mogą odwołać się obrońcy nastolatka.

Więcej o sprawie:

Znany jest motyw sprawców morderstwa 2 osób. Zleceniodawcą miał być były działacz PiS! (NOWE ZDJĘCIA)

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedsiębiorca
11 miesięcy temu

Jakim trzeba być zwyrolem żeby patrzeć jak ich mordują i zaplanować !biura kamery i nikt nic widział straszne to jak można zabić !

Karina
1 rok temu

Bandziora w wagon i na Ukrainę tam niech pokarze co potrafi !

OSTÓJ
1 rok temu

Wiktor żebyś zdechł

Pytanie
1 rok temu

Który ma 16? Ten z kastetem?

Bogdan
1 rok temu

Wiktor oby z fartem!

DRON
1 rok temu

16 lat i morderca cwaniaczki z Kuczkowa wiocha seksu i biznesu

Tomek
1 rok temu

Wina rodziców tak wychowali syna

Gimbo
odpowiada  Tomek
1 rok temu

A Jareccy nie lepsi

Kat
1 rok temu

Chwasty należy… UTYLIZOWAĆ.

Ginekolog
1 rok temu

Do adwokat…..ludzi którzy płodzą takich idiotów jak ty.

olek
1 rok temu

tylko w lep

17
0
Napisz co o tym sądziszx