Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę

Udostępnij
Tweet

Przed świtem Rosja rozpoczęła atak na punkty graniczne oraz obiekty wojskowe na Ukrainie.


Aktualizacje:
7:34 Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło w czwartek, że infrastruktura baz lotniczych Ukrainy została unieruchomiona, a środki obrony przeciwlotniczej – zneutralizowane. Tymczasem strona ukraińska zapewnia, że lotnictwo nadal odpiera ataki.

—–

Ukraina twierdzi też, że jej żołnierze utrzymują pozycje obronne.

Mimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej, Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia. – napisał prezydent Andrzej Duda.

Przed godziną 7 rano ukraińska straż graniczna przekazała, że od strony Białorusi wjechały czołgi.

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie – poinformowały światowe agencje informacyjne. Putin powiedział, że Rosja nie może tolerować tego, co nazwał groźbami ze strony Ukrainy i ostrzeżeniami przed ingerencją z zagranicy.

„Musimy natychmiast zareagować na zbrodniczą agresję Rosji na Ukrainę; Europa i wolny świat muszą powstrzymać Putina; dzisiejsza Rada Europejska powinna zatwierdzić możliwie najsurowsze sankcje” – przekazał premier Mateusz Morawiecki.

„Prezydent Andrzej Duda prowadzi robocze konsultacje związane z obecną sytuacją; w najbliższym czasie możemy spodziewać się uruchomienia stosownych mechanizmów NATO; w życie weszły także procedury na poziomie krajowym. Polska w tej sytuacji będzie działać w ścisłej koordynacji z UE oraz NATO” – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Premier Morawiecki w środowy wieczór wydał następujące oświadczenie: Pan Donald Tusk stoi na czele partii Nord Stream – Europejskiej Partii Ludowej. EPL dała prezydentowi Putinowi nabity pistolet- monopol gazowy.

Przez wszystkie bezproduktywne lata trwania na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej nie zrobił nic dla zatrzymania gazowych projektów Rosji, zabezpieczenia interesów energetycznych Polski i UE jako całości.

Nie miał autorytetu, woli działania i charakteru, żeby zatrzymać niemiecko – rosyjskie projekty. Projekty promowane właśnie przez Europejską partię ludową, na czele której stoi .

To, że Europa mówi dziś o Kremlu „bardziej po polsku” to zasługa tego, że Polska i kraje bałtyckie od lat, konsekwentnie, biły na alarm. Ostrzegaliśmy, prowadziliśmy ofensywę dyplomatyczną, namawialiśmy inne kraje do zastopowania gazowych interesów z Rosją. I po raz kolejny mieliśmy rację.

Dziś nie ma już czasu na bezproduktywne dywagacje nad tym, czy sankcje należy wprowadzać. One muszą być wprowadzone natychmiast – i to w jak najbardziej dotkliwej formie. W tej sprawie w ostatnim czasie przeprowadziłem 20 kilka rozmów z liderami Unii Europejskiej.

Sankcje powinny dotykać najbardziej wrażliwych interesów kremlowskich elit, oligarchów, ale również sektorów gospodarki, dzięki którym Putin finansuje swoje kampanie wojenne.

Panie Przewodniczący Tusk – po raz kolejny wzywam pana do natychmiastowej rezygnacji z funkcji szefa Europejskiej Partii Ludowej.

Ciężkie czasy wymagają umięjętności prowadzenia twardych negocjacji, rozlicznych rozmów, przekonywania, zdecydowanych działań i sprawczości.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Prezydent Duda będzie w regionie
Subskrybuj
Powiadom o

87 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mirek
2 lat temu

Ludzie atakujący Ukrainę to pól zdziczałem małpy nie obrażając małp. Słuchają psychopaty ze strachu. Świr beszta swoich dowódców jak szmaty. Ryja na nich drze jak zdziczały wieprz. Przypomina mi to Japana z naszej komendy też tak się zachowywał. Daleko szukać podobieństwa…może Putin też zaryje mordą pod Lidlem

Dyzma
2 lat temu

Rasija to rasija putinnija bandycka oligarchia oszukująca naród.

bartek
2 lat temu

Te prostaki uszkodzili jedyny egzemplarz na swiecie Antonov 225 najwiekszy i piekny,a tobie Qaska zycze spotkania z chlopakami Federacji to ci bombelki nosem pojda a na zeszycie podszewki pojdzie szpulka nici.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by bartek
Przejrzyjcie na oczy
2 lat temu

Może wreszcie te lewaki przejrzą na oczy. Gdyby nie PiS byśmy nic nie znaczyli. Morawiecki powinien stanąć na czele UE. Przeproście Obajtka, Macierewicza. Jeden zapewnił płynność paliwowa, drugi zaczął naprawiać wojsko polskie. A ta szalona unia zamiast zapewnić środki Polsce na przyjęcie ukraińskich uchodźców to cisza. Już nie wspomnę o tej nienormalnej polityce klimatycznej, ciekawe co zaraz zrobią, jak gaz zdrożeje.

Mruk
odpowiada  Przejrzyjcie na oczy
2 lat temu

Jak to się wszystko dobrze skończy dla Polski i ekonomicznie też to wtedy będziemy klaskać i podziwiać ten rząd i PiS a nie wierni na kolana

homo sapiens
odpowiada  Przejrzyjcie na oczy
2 lat temu

Jesteście nienormalni.Kim wy się zachwycacie. Tymi szujami? Co wszystko robią pod publiczkę? Tą gnidą co to ogłosił że Putin wyszedł z twarzą? Wyszedł z twarzą Terleckiego. Jakiś czas temu inny głupek twierdził ze Łukaszenka to ciepły starszy pan. Robią z wami co chcą. Kłamią, oszukują, robią was w bambuko, a wy łykacie wszystko za te 500 srebrników. Wstyd. Co Polska znaczy? Przyjrzyjcie się. Ale nie w kurwizji, bo tam jest tylko pranie mózgu. Nic nie znaczy. Nikt z nami nawet nie chce gadać… Nie jestem lewakiem. Po prostu mam swój rozum i nie łykam wszystkiego jak debil.

Dyzma
odpowiada  Przejrzyjcie na oczy
2 lat temu

Też tak myślę lewacja to lewacja.

polin
2 lat temu

Płaszczak, Suski, Maliniak, pisie ORMO (WOT) – taaaa, czuję się bezpieczny, nie oddamy nawet guzika.

Dyzma
odpowiada  polin
2 lat temu

Tusk nie miał guzików ( ceny niskie i wysokie )

Gość bm.
2 lat temu

Nie wiadomo czy Nawalny jeszcze żyje czy tzw. Car rosiji już go wykończył strzałem w tył głowy jak w Katyniu?

Gość bm.
2 lat temu

W 1920 r też parli na zachód i dostali baty…

Bazyli
2 lat temu

Na Ukrainie wojna a w Polsce rozpoczęła się też wojna ale ekonomiczna już nie długo bardzo boleśnie odczujemy ja w portfelach i przy spłacie rat kredytów

Dyzma
odpowiada  Bazyli
2 lat temu

Do Bazyl to co wolałabyś wypłatę w rublach?

POLSKA
2 lat temu

Bandera niech sobie radzi sama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

87
0
Napisz co o tym sądziszx