Znany jest motyw sprawców morderstwa 2 osób. Zleceniodawcą miał być były działacz PiS! (NOWE ZDJĘCIA)

Od początku sprawa zamordowania dwóch przedsiębiorców nasuwała wiele pytań o motyw, a także kto za tym stoi. Początkowo bardziej wiarygodna wersja wskazywała na porachunki pomiędzy grupami mafijnymi. Inna hipoteza zakładała zemstę na jednym z ofiar za przekazanie śledczym w innej sprawie zbyt wielu informacji. Prawda okazała zaskakująco różniąca od zakładanych hipotez.

Kiedy śledczy zatrzymali pięcioro młodych sprawców, okazało się, że wśród nich jest 18-latek, który był synem jednej z domniemanych ofiar napadu. Dla policjantów był to wyraźny sygnał, że sprawa może mieć drugie dno. Na początku mówiło się o cudownym ocaleniu 41-latka przed śmiercią bestialskiego ataku. Po weryfikacji wyszło, że to właśnie ten hospitalizowany mężczyzna może stać za zleceniem dokonania napadu. Kim jest 41-latek? To były działacz PiS, biznesmen społecznik.

W niedzielne, słoneczne południe w bardzo bliskiej odległości od pleszewskiego Rynku spotkało się trzech biznesmenów. Od miesięcy prowadzili wspólny biznes polegający na handlu basenami i meblami ogrodowymi.

41-latek – Michał G. prowadził również kręgielnię oraz restaurację w miejscowym aquaparku. Zajmował się również cateringiem. Dwa pozostali mężczyźni, którzy nie żyją to 25-letni Emil M. z niechlubną przeszłością. Na koncie miał wyrok za udział w procederze handlu papierosami i alkoholem bez akcyzy. Miał również uczestniczyć w dystrybucji narkotyków. Natomiast 51-letni Paweł S. był znany z branży remontowo-budowlanej.

Z ustaleń w sprawie wynika, że to Michał G. powiadomił służby o napadzie. W pierwotnej wersji wychodziło, że podczas jego spotkania ze wspólnikami wpadło kilku napastników, którzy przy użyciu kijów bejsbolowych czy noża zaczęli atakować ich. Później zabrali samochód jednego ze wspomnianych biznesmenów (BMW serii 1) i uciekli nim. Wolnością cieszyli się przez kilkanaście godzin. Wpadli w nocy na terenie powiatu pleszewskiego.

Jak informują ogólnopolskie media, Michał G. był w sporze z dwoma wspólnikami. Ci mieli chcieć się go pozbyć z interesu, co miało dotrzeć do zainteresowanego. Z ustaleń śledczych wynika, że Michał G. chciał przejąć tę firmę tylko dla siebie.

CZYTAJ  Jakub Paduch CHCE czy NIE CHCE dawać pieniędzy na sport?

– Mamy do czynienia z zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Sprawcy byli brutalni, o czym świadczą rozległe obrażenia ofiar – mówią przedstawiciele prokuratury. Ofiarom poza ciosami kijami bejsbolowymi zadawano także rany nożem i wbijano śrubokręt w klatkę piersiową. Czyn ten zagrożony jest karą od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Nawet 16-latkowie mogą w takim przypadku odpowiadać jak osoba dorosła.

Zatrzymany Michał G. startował w 2018 roku do rady miejskiej w Pleszewie z list Prawa i Sprawiedliwości, ale bez rezultatów. Lokalni działacze podkreślają, że mężczyzna nie angażował się zbytnio w kampanię. Po przegranej skupił się na działalności biznesowej. Z powodu zaprzestania opłacania składek, został skreślony z list członków partii PiS.

Podejrzanych przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie kilku prokuratorów przesłuchiwało ich. Jeden z nich miał poważny uraz nogi, na co wskazuje świeżo założony gips.

NOWE ZDJĘCIA:

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

50 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pupil
2 lat temu

Biznesmeni z kartoteką… Chłopak 22 lata ,a chata jak u Caringtonów…

Taka prawda
2 lat temu

A myślicie że ci pisowcy którzy weszli do sejmu są lepsi? Zobaczcie ile ludzi zmarło w Polsce pod ich rządami w ostatnim czasie. Wcześniej do 2019 r. włącznie po około 400 tys ale odkąd zaczęli dawać 13 i 14 emerytury to w 2020 r. było już jakieś 470 tys a w 2021r. ok 520 tys, a ten nadmiar to głównie … emeryci. Przypadek?

Mirek
2 lat temu

Za pieniądze się mordują. A błogosławiony ubogi w duchu czyli szczęśliwy człowiek który zrozumie że niewola pieniądza zawsze prowadzi do tragedii.

olek
2 lat temu

powiesić w rynku

Proluks
2 lat temu

Żeby sobie tak zniszczyć życie.. do kamieniłomu do roboty i kule u nogi uwiesić dożywotnio
Kto teraz będzie baseny sprzedawał?

Konfederata
2 lat temu

PiS (bezprawie i sku****yństwo), przekupuje, oszukuje, podsłuchuje a do tego posuwa się do morderstw. Tj prawdziwe oblicze ludzi z tego ugrupowania.

Fok
2 lat temu

Pierd… Mordercy , dożywocie ale na pracę w kamieniołomach , do tego biczem po nogach . . I zamknięci w grocie jakiejś .. a nie w więzieniu gdzie mają dostęp do wszystkiego .. i to za nasze pieniądze czyli podatników… Robimy na morderców i złodzieji… Jak można kogoś zabić ?? Jak ? Nie wyobrażam sobie tego . Dobrzy ludzie odchodzą z świata przez różne choroby. Rak , covid itd . A takim kanalią nic nie jest .

pies
2 lat temu

Obdajesz się z pisowcami skończysz w pierdlu albo jak ci w Smoleńsku.

50
0
Napisz co o tym sądziszx