Nikt nie odpowie za śmierć 8-latka

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło jesienią ubiegłego roku w Tłokini Kościelnej w gminie Opatówek. 8-letni chłopiec zmarł po przygnieceniu przez maszynę rolniczą. Śledczy po analizie materiałów zakwalifikowali zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek. – informuje portal faktykaliskie.info

Do tragedii doszło 15 października 2021 roku. Około 18:00 w jednym z gospodarstw w Tłokini Kościelnej maszyna rolnicza przygniotła 8-letniego chłopca.

Pierwsza informacja dotyczyła zaginięcia dziecka. Po chwili okazało się, że zostało odnalezione i jest przygniecione przez maszynę rolniczą – przekazywała nam wówczas policja.

Na miejscu interweniował ambulans, strażacy, a także śmigłowiec LPR. Pomimo godzinnej reanimacji życia dziecka nie udało się uratować.

W wyniku przeprowadzonego postępowania ustalono, że chłopiec wyszedł na podwórze wyrzucić śmieci. Kiedy nie wracał, rodzice zaczęli go szukać i właśnie na terenie tej nieruchomości rolnej ujawnili jego ciało przygniecione przez opryskiwacz- maszynę rolniczą. Pomimo prób reanimacji, niestety nastąpił tragiczny skutek – przekazuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokuratura po analizie stwierdziła, że nie doszło tu do zaniedbań czy innego typu przestępstwa i wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa.

Czynności, które zostały przeprowadzone w toku postępowania, w tym między innymi opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej nie wykazała udziału osób trzecich i pozwoliła to konkretne zdarzenie rozpoznawać w kategorii nieszczęśliwego wypadku. Z powyższych przyczyn postępowanie w tej sprawie zostało umorzone – informuje Prokuratura.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ur
11 miesięcy temu

noże wyroku i nie ma Ale i tak rodzice dostali największy wyrok utraty dziecka 🙁

1
0
Napisz co o tym sądziszx