Rodzina mogła spłonąć. Pożar odciął drogę ucieczki

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz. 6.44. Z palącego się mieszkania, przez okno ewakuowano, przy użyciu drabiny dostawnej, kobietę i dziecko. Dwie osoby z mieszkania obok opuściły budynek o własnych siłach.

Pożar powstał najprawdopodobniej od piecyka z tzw. podkową znajdującego się w kuchni. Od niego zajęły się materiały łatwopalne. Trzy osoby (w tym dziecko) trafiły do szpitala na badania. Były przytomne i nie miały poparzeń czy objawów ciężkiego zatrucia.

Z mieszkania ewakuowano również psa i chomika. Straty wstępnie wyceniono na 50 tys. zł. Do zdarzenia doszło w Ostrzeszowie blisko Rynku na ulicy Kolbego.

Ta sytuacja może być okazją do przedyskutowania z domownikami scenariuszy ewakuacyjnych. Warto pomyśleć co w naszym domu/mieszkaniu może się zapalić i gdzie schronić się i poczekać do przyjazdu służb ratunkowych. Warto wykorzystywać balkony, a także pomieszczenia z oknami. Nie zalecamy zamykać się w łazience czy toalecie, bo może tam bardzo szybko zabraknąć tlenu. Często podczas pożaru jest wolna od dymu przestrzeń tuż przy podłodze, dlatego nie chcąc go wdychać przemieszczamy się na czworaka. Należy także powiadomić straż pożarną o powstałym pożarze pod numerem telefonu 112.

Jeśli natomiast sąsiedzi dostrzegą pożar i uwięzione osoby, to warto zorganizować koc czy pościel, które mogą pomóc w amortyzacji skoku w sytuacji, w której płomienie zaczną parzyć poszkodowane osoby.

POLECANE NEWSY
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do mieszkanca bloku
3 miesięcy temu

Najprosciej, to jest cos takiego jak kominek z plaszczem wodnym. Tyle tylko, ze w palenisku kuchennego pieca jest zbiornik do grzania wody w formie podkowy. Takie najprostrze co.

Mieszkaniec bloku
3 miesięcy temu

Bardzo mnie ciekawi opisany wyżej piec z tzw. podkową znajdujący się w kuchni. Wytłumaczy mi ktoś? Proszę.

Last edited 3 miesięcy temu by Mieszkaniec bloku
bogaty
3 miesięcy temu

niech zrzutke.pl założą z 20 zł wpłacę

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x