Ile aut skradziono? Wśród nich maserati!

Powiat ostrowski nie jest szczególnie popularnym regionem wśród złodziei aut osobowych. Jednakże czasami dochodzi do zaboru mienia. W części przypadków są to stare auta, ale zdarzają się perełki motoryzacji.

Ostrowscy policjanci odnotowali w naszym powiecie kradzież 11 aut. Aż 6 udało się odzyskać. Złodzieje mieli szeroki przekrój. Od volkswagena polo do maserati. Funkcjonariusze zawsze analizują czy faktycznie doszło do kradzieży czy może właściciel postanowił uratować swoją sytuację finansową, próbując wyłudzić odszkodowanie.

Jak się uchronić przed najpopularniejszą metodą kradzieży „na walizkę”? W nowych autach, które mają bezdotykowe otwieranie drzwi, kradzież jest szybka i cicha. Specjalne urządzenie „przedłuża” sygnał z karty/kluczyka. W ten sposób samochód otwiera drzwi i pozwala się odpalić. Uchronić się można bardzo prosto. Wystarczy kupić przez internet specjalne etui albo stworzyć pudełeczko z wykorzystaniem folii aluminiowej, która odcina dostęp fal radiowych. Złodziej mając problem odpuści sobie temat szukając łatwiejszego kąska.

Samochody najczęściej rozbierane są na części, bo na te jest popyt i małe prawdopodobieństwo złapania. Miniony rok to spadek o około 70% w popełnianiu tego typu przestępstw w naszym powiecie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Dostał ataku podczas jazdy autem
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AudiRS6
2 lat temu

Masz rację. Też mam takie napakowane paskudztwo, kiedyś jak się zacięło to siedziałem w nim zamknięty przez godzinę i nie cholery wydostać się. Dobrze że było zimno bo w upał bym się usmażył, bo ani otworzyć ani uruchomić cokolwiek. Sprzedaję paskudztwo i kupuję zwykle bez czujników i całej tej elektroniki. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.

AudiRS6
2 lat temu

Kolejny przykład na to że im nowsze auto tym większe go.no i kierowcy coraz większe kaleki, napakowane w te auta czujników, czujniczków a jak się cos popsuje to jeden z drugim nie potrafi nawet zaparkować, no bo czujnik się popsuł a na kursie przecież nie uczyli parkowania.

driver - ten prawdziwy driver
2 lat temu

Właścieciel tego maserati pewnie sam je ukradł żeby siano z autocasko dostać

3
0
Napisz co o tym sądziszx