Dzieci wracają do szkół. Burmistrz jednej z gmin prosi o zostanie w domach

Po długiej, świąteczno – noworocznej przerwie uczniowie wracają do szkół, będą się uczyć w systemie stacjonarnym. W przypadku Wielkopolski będzie to krótkotrwały powrót, bo za pięć dni koniec zajęć i początek ferii zimowych. Dlatego burmistrz Czempinia w powiecie kościańskim wyłamuje się z rządowych wytycznych i apeluje do rodziców, by zostawili dzieci w domach.

Sytuacja epidemiczna nadal jest trudna. Według epidemiologów jesteśmy na początku piątej fali koronawirusa, tym razem mamy do czynienia z wariantem Omikron. Mimo to dziś uczniowie w całej Polsce wracają do szkół. W Wielkopolsce na krótko, bo tylko na tydzień. 17 stycznia rozpoczynają się u nas ferie zimowe.

Dlatego Konrad Malicki, burmistrz Czempina apeluje, by rodzice nie posyłali dzieci do szkół, a pracę szkół na terenie swojej gminy organizuje tak, by zajęcia odbywały się i stacjonarnie i zdalnie.

– Apeluję zatem do Państwa, rodziców naszych uczniów, o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci w domach w okresie od dnia 10 do 14 stycznia 2022 roku i skorzystanie z nauczania on-line. Pragnę jednocześnie wyjaśnić, że jako Burmistrz Gminy Czempiń podjąłem starania o przedłużenie nauki zdalnej w gminnych placówkach oświatowych na ten właśnie przedferyjny tydzień, jednak nie jest to możliwe w oparciu o obowiązujące przepisy prawa i wymagane zgody krajowych służb sanitarnych. Dzieci powinny mieć jednak możliwość pozostania przez najbliższych klika dni w domach bez obawy o powstanie szkolnych zaległości. Dzięki temu również możliwa będzie ochrona ich zdrowia i życia przed chorobą w trakcie ferii, które powinny by dla nich czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów w reżimie, na który obecnie pozwalają obostrzenia sanitarne. – pisze w oficjalnym apelu burmistrz Malicki.

Na terenie jego gminy funkcjonują dwie szkoły. Nauczyciele obu mają tak zorganizować zajęcia, by dzieci, które zostaną w domach nie miały zaległości w nauce. – pisze portal faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY

36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do O! Kolejni!
7 miesięcy temu

Bez spiny ziom oni wszyscy do końca 2022 zdechną a resztę PIS zamknie w obozach, wiec zachowaj spokój.

do Stefan2000
7 miesięcy temu

Taa, dali się zrobić w uja i teraz chcą resztę pociągnąć za sobą.
A my im taki Uj.
Myślę, że w marcu im przejdzie bo rusza szczepionka 2 dawkowa na Omikrona.

Stefan2000
7 miesięcy temu

Ja do tych zaszczepionych pajaców, agresorów. Dziwnym trafem wszyscy ktorzy zostali zaszczepieni stali sie bardzo agresywnymi ludzmi. Piana z mordy non stop, szalenstwo i obłed w oczach. Puerdolone zombiaki. Kroliki doswiadczalne.

O! Kolejni!
7 miesięcy temu

Więcej podobnych przykładów, które tak bardzo wk…..ją zebranych tu agresywnych foliarzy, w artykule o zmarłej na Covid, niezaszczepionej 19-latce. Kilka artykułów powyżej.
Wciąż napływają nowe przypadki martwych nieszczepów lub śmierci będących pokłosiem antyszczepionkowej agitacji w sieci, więc zapnijcie pasy, foliowa brygado, bo im więcej będziecie tu w postach szerzyć dezinformację, tym więcej podobnych historii tu wleci. Wasz wybór

Do FAN nieWOLa
7 miesięcy temu

Są sfrustrowani bo to już jest niemoc z ich strony. Wypisują już drugi rok jedni i ci sami, TV z mózgów zrobiła im sieczkę. Niektórzy niestety to już są przypadki beznadziejne, covidowi foliarze i tyle w temacie.

Do Edward OO
7 miesięcy temu

Polska języka – trudna języka… Przeczytaj imbecylu jeszcze raz co napisałaś. Ty nawet w szkołę nie trafiłeś kamieniem… 😂🤣🤪

Do covidiotow
7 miesięcy temu

Jeszcze nie zgred już nie małolat oraz
O! Kolejni! Was powinno się zamknąć w „Białym Domku” bo stwarzacie zagrożenie dla otoczenia. Siejecie ferment i podsycacie nienawiść na forum. Jesteście żywym dowodem na to jak można zgłupieć przez oglądanie TV w krótkim czasie. Zamknąć ryje i do piwnicy!!! Macie do gadania tyle co żyd w czasie okupacji.

Do O! Kolejni!
7 miesięcy temu

O! Idiota się wybudził!!!

Do covidioty O! Kolejny!
7 miesięcy temu

W szpitalach chętnie wpisują covid przy zgonach bo mają za to niezłą kasę. Nie jest już tajemnicą że na oddziałach covidowych zarobki sięgają 8-10 tysiecy złotych, i nie są to jeszcze lekarze! Im jest ten covid na rękę!!! Obudźcie się ludzie!!!

FAN nieWOLa
7 miesięcy temu

Dlaczego zaszczepieni są coraz bardziej sfrustrowani i agresywni? Czyżby zrozumieli, że zostali oszukani i szczepionka im NIC nie daje poza utratą naturalnej odporności?

36
0
Napisz co o tym sądziszx