30-latek pędził mercedesem. Zgadnijcie ile teraz musi zapłacić mandatu

Udostępnij
Tweet

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 30-letniego kierowcę mercedesa, który w terenie zabudowanym pędził 126km/h. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2500 zł i stracił prawo jazdy.

Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

Wczoraj, przed godziną 16:00 w jednej z miejscowości na terenie powiatu, policjanci ostrowskiej grupy Speed zauważyli kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jadący mercedesem mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 126km/h. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny wideorejestrator. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Za popełnione wykroczenie 30-latek z powiatu ostrowskiego otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2500 złotych.

Apelujemy o rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Jednocześnie przypominamy, że prędkość przy takim pomiarze jest prędkością jadącego radiowozu. Na screenie widać, że policjanci użyli 19x przybliżenia. Warto mieć kamerkę z modułem GPS do ewentualnej obrony swoich racji i niepłacenia podwyższonych mandatów.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Dziecko wypadło z balkonu❗
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Taka prawda
1 rok temu

tu nawet kamerka ci nie pomoże. Nie namawiaj innych do łamania przepisów. Moim zdaniem za przekroczenie o tyle kilometrów powinna być…… 5000…..

Miki
1 rok temu

tak sama jak jest znak 70 na terenie zabudowanym na wiedzie do ostrowa niektóre buraki jeżdżą po 100 nawet więcej. A Policji to ta droga nigdy nie widziała

Mm
1 rok temu

Zgodnie z logiką Terleckiego jak nieuznaje swojej winy niech nie płaci.

Przygodziczanka
1 rok temu

widać jaki teren zabudowany…..

Pamela
1 rok temu

Teren zabudowany… Drzewami 😂🙈

BM
1 rok temu

Na pewno jechał 45km/h a policyjny wideorejestrator nagrał 126km/h. Radziu ochłoń bo próbujesz chronić potencjalnych drogowych zabójców.

Krzychu z Majdanu
1 rok temu

Do sdfdsffddf:
Ano chyba zdecydowanie lepiej, bowiem tzw. wideorejestrator nie mierzy prędkości jadącego przed milicjantami samochodu. To nie jest żaden pomiar. A zapytajcie milicjanta co to jest dokładność urządzenia i błąd pomiaru – będzie słuchał jak świnia grzmotu i powie że takiego czegoś nie ma.
Oczywiście nie pochwalam przekraczania dozwolonej prędkości.

Cała prawda tylko przypadkiem
1 rok temu

Taka kamerka bardziej zaszkodzi jak pomoże. Pozatym brawa dla policji

bc
1 rok temu

Wcześniej miał 169, ale wyczekali.

19
0
Napisz co o tym sądziszx