30-latek pędził mercedesem. Zgadnijcie ile teraz musi zapłacić mandatu

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 30-letniego kierowcę mercedesa, który w terenie zabudowanym pędził 126km/h. Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2500 zł i stracił prawo jazdy.

Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

Wczoraj, przed godziną 16:00 w jednej z miejscowości na terenie powiatu, policjanci ostrowskiej grupy Speed zauważyli kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jadący mercedesem mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 126km/h. Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny wideorejestrator. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Za popełnione wykroczenie 30-latek z powiatu ostrowskiego otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2500 złotych.

Apelujemy o rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Jednocześnie przypominamy, że prędkość przy takim pomiarze jest prędkością jadącego radiowozu. Na screenie widać, że policjanci użyli 19x przybliżenia. Warto mieć kamerkę z modułem GPS do ewentualnej obrony swoich racji i niepłacenia podwyższonych mandatów.

POLECANE NEWSY
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Taka prawda
19 godzin temu

tu nawet kamerka ci nie pomoże. Nie namawiaj innych do łamania przepisów. Moim zdaniem za przekroczenie o tyle kilometrów powinna być…… 5000…..

Miki
17 dni temu

tak sama jak jest znak 70 na terenie zabudowanym na wiedzie do ostrowa niektóre buraki jeżdżą po 100 nawet więcej. A Policji to ta droga nigdy nie widziała

Mm
19 dni temu

Zgodnie z logiką Terleckiego jak nieuznaje swojej winy niech nie płaci.

Przygodziczanka
20 dni temu

widać jaki teren zabudowany…..

Pamela
20 dni temu

Teren zabudowany… Drzewami 😂🙈

BM
20 dni temu

Na pewno jechał 45km/h a policyjny wideorejestrator nagrał 126km/h. Radziu ochłoń bo próbujesz chronić potencjalnych drogowych zabójców.

Krzychu z Majdanu
20 dni temu

Do sdfdsffddf:
Ano chyba zdecydowanie lepiej, bowiem tzw. wideorejestrator nie mierzy prędkości jadącego przed milicjantami samochodu. To nie jest żaden pomiar. A zapytajcie milicjanta co to jest dokładność urządzenia i błąd pomiaru – będzie słuchał jak świnia grzmotu i powie że takiego czegoś nie ma.
Oczywiście nie pochwalam przekraczania dozwolonej prędkości.

Cała prawda tylko przypadkiem
20 dni temu

Taka kamerka bardziej zaszkodzi jak pomoże. Pozatym brawa dla policji

bc
20 dni temu

Wcześniej miał 169, ale wyczekali.

Gimbo
20 dni temu

Przekroczył po to tylko aby zrobić na złość Pisowcom nie biorąc pod uwagę że mógł kogoś zabić jak ten Gnój z Kalisza w Sylwestra

19
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x