Co kościół ukrywa? Żenujące stanowisko władz kościelnych

Udostępnij
Tweet

Przed kaliskim sądem trwa proces cywilny o zadośćuczynienie w wysokości miliona złotych dla poszkodowanych braci Pankowiaków, którzy wystąpili w filmie braci Sekielskich. Chodzi o molestowanie przez księdza urodzonego w Ostrowie Wlkp.

Nuncjatura Apostolska przedstawiła stanowisko z którego wynika, że nie przekaże kaliskiemu sądowi akt kościelnych z postępowania w sprawie o molestowanie małoletnich przez księdza z Ostrowa. Jeszcze za kadencji Edawrda Janiaka nie udało się do nich dotrzeć. Kościół tłumaczy się, że ich archiwa są nienaruszalne i zasłania się tajemnicą dyplomatyczną.

Sąd podjął decyzję, że te akta są niezbędne w powyższej sprawie. Jak poinformowała Nuncjatura, sąd w Kaliszu może ubiegać się o akta kościelne, ale w trybie międzynarodowej pomocy prawnej.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pierwsza kolizja na nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do 2137
2 lat temu

Zmień lekarza i to szybko, ale twój przypadek jest i tak nieuleczalny, porażka ciemnogrodu

Do Lucka
2 lat temu

Boga nam tu nie przywołuj bo ta instytucja z Bogiem ma niewiele wspólnego. Tam liczy się tylko kasa i hierarchia, ludzi mają gdzieś. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane by wystrzegać się fałszywych proroków, dzisiaj ich pełno.

Co kogo to obchodzi
2 lat temu

Kościół nic nie ukrywa. Tu chodzi o kasę. Milion złotych to nie mało a jak wiemy kościół nie jest skory do wypłat (nie to co wpłaty). Cała ta tajemnica archiwum itp to zasłona dymna by tylko nie wypłacić odszkodowania. Jak raz wypłacą to znajdą się inni, którzy tezt będą chceli zadośćuczynienia.

Andre
2 lat temu

Na stos z nimi….oni mogli palic to teraz ich spalic….

Anty
2 lat temu

Polecam dwa tomy książek o kościele, 1 tom „Sodoma”, 2 tom „Gomora”, pięknie są opisane Watykan i Polski episkopat. Np. Rydzyk ma częstotliwości wojskowe z Rosji dla radia Maryja, Głódź jak świecił pomniki to nie było „co łaska” tylko „koperta musi stać” (!) i wiele innych smaczków. I to jest prawdziwy obraz kościoła. Oni z Bogiem nie mają nic wspólnego.

Antyklecha
2 lat temu

Jakie tłumy, obostrzenia i 30 %, a BÓG faktycznie jest wielki ale nie dla hipokrytów takich jak Ty i fałszywych proroków takich jak Janiak, Napierała i reszta belzebubów. Tacy ludzie to nie są wierni tylko sekciarze i kłamcy.

36
0
Napisz co o tym sądziszx