Co kościół ukrywa? Żenujące stanowisko władz kościelnych

Przed kaliskim sądem trwa proces cywilny o zadośćuczynienie w wysokości miliona złotych dla poszkodowanych braci Pankowiaków, którzy wystąpili w filmie braci Sekielskich. Chodzi o molestowanie przez księdza urodzonego w Ostrowie Wlkp.

Nuncjatura Apostolska przedstawiła stanowisko z którego wynika, że nie przekaże kaliskiemu sądowi akt kościelnych z postępowania w sprawie o molestowanie małoletnich przez księdza z Ostrowa. Jeszcze za kadencji Edawrda Janiaka nie udało się do nich dotrzeć. Kościół tłumaczy się, że ich archiwa są nienaruszalne i zasłania się tajemnicą dyplomatyczną.

Sąd podjął decyzję, że te akta są niezbędne w powyższej sprawie. Jak poinformowała Nuncjatura, sąd w Kaliszu może ubiegać się o akta kościelne, ale w trybie międzynarodowej pomocy prawnej.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do 2137
1 rok temu

Zmień lekarza i to szybko, ale twój przypadek jest i tak nieuleczalny, porażka ciemnogrodu

Do Lucka
1 rok temu

Boga nam tu nie przywołuj bo ta instytucja z Bogiem ma niewiele wspólnego. Tam liczy się tylko kasa i hierarchia, ludzi mają gdzieś. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane by wystrzegać się fałszywych proroków, dzisiaj ich pełno.

Co kogo to obchodzi
1 rok temu

Kościół nic nie ukrywa. Tu chodzi o kasę. Milion złotych to nie mało a jak wiemy kościół nie jest skory do wypłat (nie to co wpłaty). Cała ta tajemnica archiwum itp to zasłona dymna by tylko nie wypłacić odszkodowania. Jak raz wypłacą to znajdą się inni, którzy tezt będą chceli zadośćuczynienia.

Andre
1 rok temu

Na stos z nimi….oni mogli palic to teraz ich spalic….

Anty
1 rok temu

Polecam dwa tomy książek o kościele, 1 tom „Sodoma”, 2 tom „Gomora”, pięknie są opisane Watykan i Polski episkopat. Np. Rydzyk ma częstotliwości wojskowe z Rosji dla radia Maryja, Głódź jak świecił pomniki to nie było „co łaska” tylko „koperta musi stać” (!) i wiele innych smaczków. I to jest prawdziwy obraz kościoła. Oni z Bogiem nie mają nic wspólnego.

Antyklecha
1 rok temu

Jakie tłumy, obostrzenia i 30 %, a BÓG faktycznie jest wielki ale nie dla hipokrytów takich jak Ty i fałszywych proroków takich jak Janiak, Napierała i reszta belzebubów. Tacy ludzie to nie są wierni tylko sekciarze i kłamcy.

Janek
1 rok temu

Trzydzieści lat temu w Niemczech w każdej miejscowości był kościół i kler . Dziś jak w większym mieście jest kościół katolicki i kler to jest Ok . Wytępiono to w pień do minimum i dobrze koniec z opowiadaniami bzdur i robieni z ludzi idiotów . Nie będę się tu rozpisywał ale moi poprzednicy maja racje . Żyjemy w wolnym kraju a jeden z drugim chce zrobić z nas niewolników a przy tym skłócić cały naród .

2137
1 rok temu

Sprzeciwianie się kościołowi to sprzeciw wobec naszego ukochanego pana Jezusa który niesprawiedliwe osądzony cierpiał za niesprawiedliwych

Katolik bez kościoła
1 rok temu

Obecny kościół to siedlisko szatana, nic się nie różni od średniowiecza gdzie kupczenie, cudxiustwo, pedalstwa było tak powszechnie jak powietrze do oddychania.

Alex
1 rok temu

Skutki konkordatu który miękkie faje przodkowie Pisu spisali z Kościołem polskim

36
0
Napisz co o tym sądziszx