Całodobowy numer z pomocą dla młodzieży

Udostępnij
Tweet

“Telefon mam, nie jestem sam” – Miasto Ostrów Wielkopolski, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, uruchamia numer wsparcia. Jest on anonimowy, bezpłatny i całodobowy.

– Dzieci i młodzież potrzebują wsparcia, potrzebują, by czasem ktoś pomógł im zmierzyć się z problemami, czy zrozumieć emocje. Nie każdy jednak ma kogoś z kim może i chce dzielić się swoimi trudnościami. Stąd właśnie nasza inicjatywa – numer, gdzie po drugiej stronie słuchawki będą czekać specjaliści, zawsze gotowi nieść wsparcie i pomoc. Numer jest dostępny całą dobę, jest bezpłatny i co ważne, anonimowy. Dzwońcie, zaufajcie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Numer 800 880 444 już działa – anonimowo, bezpłatnie i całodobowo. Jego adresatem są dzieci i młodzież, którzy z różnych przyczyn mogą potrzebować wsparcia – zarówno fachowej psychologicznej porady, ale czasami po prostu rozmowy. Telefon jest obsługiwany przez profesjonalnych psychologów, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieży.

– Problemy nie znają wieku. Telefon, który prowadzimy ma pomagać dzieciom i młodzieży w rozwiązywaniu problemów, które je trapią. Każdy problem jest ważny – nie skalujemy problemów na te mniej lub bardziej ważne. Najważniejsze jest, jak odczuwa go osoba młoda, a my staramy się po prostu im pomóc – zaznacza operator programu Sebastian Łaźniak, Cogito.

Od początku pandemii w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonują dwa numery wsparcia dla mieszkańców Miasta. 669 991 530 lub 669 990 592 – te numery są czynne w godzinach od 8 do 19, od poniedziałku do piątku. Przy telefonach czekają psycholodzy, pedagodzy, socjolodzy, terapeuci – na co dzień współpracujący z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

To uzupełnienie oferty, którą Miasto Ostrów Wielkopolski przygotowało na czas pandemii dla wszystkich mieszkańców. Tym razem tę możliwość, i nowy numer 880 840 444, kierujemy do najmłodszych ostrowian.

CZYTAJ  Potrącona kobieta wyleciała w powietrze

– Będąc świadomym tego co dzieje się wokół i jakie sygnały docierają do nas, niestety nie tylko z terenu Polski, ale i z najbliższego otoczenia, chcemy wesprzeć młodych ludzi. Dzieci i młodzież nie zawsze chcą rozmawiać o problemach z najbliższymi, rodzicami, przyjaciółmi, a czasami nie mają ich po prostu pod ręką. Stąd pomysł, by zacząć od telefonu, który będzie czynny również w godzinach nocnych, gdy nachodzą nas najczarniejsze, najsmutniejsze i najbardziej depresyjne myśli – dodaje Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Ostrów Wielkopolski . Program wspierania dzieci i młodzieży. Telefon zaufania – „Telefon mam, nie jestem sam”. Operatorem programu jest Cogito Sebastian Łaźniak.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ojciec
1 rok temu

Plakat należy umieścić w każdej szkole w widocznym miejscu dla każdego dziecka! Starosta ostrowski powinien wydać rozporządzenie nakazujące umieszczenie plakatów w szkołach !!!

Do Anonimowo
1 rok temu

To może lepiej samemu się męczyć z problemami i najlepiej do nikogo nie dzwonić? A potem mamy tego efekty , że nastolatka wiesza się w pokoju a inny rzuca się z kamienicy. Yebnij się porządnie w łeb !!! Nikt z problemami nie może być pozostawiony samemu sobie !!! Takim osobom trzeba dać wsparcie psychiczne , poświęcić trochę czasu , porozmawiać , dobrze doradzić itd. Sam kiedyś miałem podobne problemy i o mały włos , bym się zapił na śmierć. Dziś jestem szczęśliwym nawróconym człowiekiem , abstynentem a to dlatego , że w porę otrzymałem pomoc. Dziękuję Bogu , że żyje i za to , że mnie uratował. Przez wiarę w Boga i codzienne czytanie Słowa Bożego odzyskałem wiarę w siebie i nabrałem chęci do życia. Dostałem drugą szansę , więc ją dobrze wykorzystuję. Jezus was kocha , to diabeł pragnie waszej śmierci , a nieznajomość Słowa Bożego prowadzi aby do takich tragedii o których potem czytamy na Ostrów 24 i innych forach.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Do Anonimowo
zxcvbnm
1 rok temu

Jakby rodzice zajęli się dziećmi na zasadzie: rozmowy, spacery, gry planszowe a nie masz tu smartfona czy inną elektroniczną zabawkę i spadaj to telefony zaufania nie będą potrzebne.

Gjyra
1 rok temu

O 2:37 nikt nie odebrał. Chyba kime se robią na nockach

mama do Jacek
1 rok temu

na razie to obecna komuna niszczy młodzież dając jej pieniądze do ręki ! Myśmy uczyli się wartości pieniądza zbierając cały dzień jabłka w sadzie żeby wiedzieć jak ciężko były wypracowane.

Anonimowo
1 rok temu

Anonimowo. Jeszcze nas będą bezczelnie kłamać ze anonimowo. Kto pamięta akcje szukania matki która anonimowo zostawiła dziecko w oknie życia? Młodzież nie jest aż tak naiwna

Jacek
1 rok temu

25 lat POstkomunizmu NIEodwracalnie zniszczyło Polskę i Polaków! To miliony ludzkich tragedii!

7
0
Napisz co o tym sądziszx