Mocne nowe obostrzenia epidemiczne. Popieracie?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zaostrza przepisy w związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zmiany dotyczą m.in. liczby osób mogących przebywać w poszczególnych miejscach, a także nakładają obowiązek zamknięcia firm w niektórych branżach.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że zmiany są w trzech punktach. Pierwszy to jest projekt ustawy. Pracodawca będzie miał prawo oczekiwać wyniku testu. Testy będą zagwarantowane za darmo.

Drugim elementem są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązkowe szczepienia w grupach takich jak medycy, nauczyciele, służby mundurowe.

Dokonujemy zamiany zasad stosowania certyfikatów, której będzie towarzyszyło obniżenie limitów do 30 procent. Wszystkie miejsca, w których był limit 50 procent uczestnictwa, zostanie to zmienione do 30 procent.

Zdecydowaliśmy się, żeby te kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres postferyjny, kiedy mamy święto Trzech Króli, będzie z nauką zdalną. 10 stycznia będzie powrót do normalnego trybu szkolnego.

Do początku stycznia wprowadzimy rozwiązania ograniczające aktywność i możliwość prowadzenia klubów, dyskotek. Oczywiście z pewnym wyjątkiem dla okresu sylwestrowego.

Od 15 grudnia obniżamy limity w lokalach, restauracjach, barach i hotelach do 30 procent. Zwiększenie limitów może być tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych.

Od 15 grudnia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych limit do 30 procent. Zwiększenie limitów może być tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych. W kinach zakaz konsumpcji.

Od 15 grudnia zamknięte dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia.

31 grudnia i 1 stycznia w lokalach zamkniętych limit do 100 klientów, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Od 15 grudnia ograniczamy limit w transporcie zbiorowym do 75 procent.

Od 15 grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

CZYTAJ  Najlepszy oddział dla kobiet

Od 15 grudnia wszystkie osoby przylatujące spoza Schengen muszą mieć wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem test na COVID-19.

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia.

Minister Kraska o obowiązkowych szczepieniach: Będziemy wszystko wykonywać, aby od 1 marca te grupy zawodowe mogły pracować tylko, kiedy są zaszczepione. Dlaczego obowiązkowe szczepienia akurat od 1 marca? Kraska: Chcemy dać czas, żeby te grupy się wyszczepiły. To nie jest ostateczny termin.

Osoby, które przyjęły dwie dawki mają certyfikat na rok. Kiedy jest dawka trzecia, certyfikat jest wydłużony o kolejny rok.

Powyższe decyzje pokazują, że premier Mateusz Morawiecki okłamał Polaków, ponieważ rok temu deklarował, że szczepionka na COVID-19 będzie dobrowolna.

Krytyczne słowa płyną od posłów Konfederacji

123 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do kier
1 rok temu

ty prędzej zdechniesz i sam jesteś bydłem który dal się zaczepić testowa szczepionka 🙂 takiego swiata rzadzi toba nienawisc i rzad pozdro nygusie aby bys byl bezplodny bys nie wytworzyl takiej glupoty jaka masz sam.

123
1 rok temu

Nie neguje choroby, ale zatrważa mnie to co zieje się wokół. Słuchałem dziś wykonania MURY , zatrważajcie jest to, że ostatnie zwrotki robią się pierwszymi. „Patrzy na równy tłumów marsz Milczy wsłuchany w kroków huk A mury rosną, rosną, rosną Łańcuch kołysze się u nóg”.By garstka mogła żyć w luksusie -wielu będzie umierało.
Jeśli prawdą jest to co było promowane na konferencji w Dubaju o której pewnie ” każda telewizja informowała w równym stopniu jak o cowidzie -to żart oczywiście” to dużo i wiele wody upłynie, zanim przy możliwej inwigilacji będziemy mogli wspólnie śpiewać strefy pierwszych zwrotek by wyjść z gotowanego nam losu. „Świec tysiące palili mu Znad głów unosił się dym Śpiewał że czas by runął mur
Oni śpiewali wraz z nim Wyrwij murom zęby krat Zerwij kajdany połam bat A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat Wyrwij murom zęby krat Zerwij kajdany połam bat A mury runą, runą, runą I pogrzebią stary świat

kier
1 rok temu

Do wiosny całe to bydło bez szczepień zwyczajnie zdechnie.

kier
1 rok temu

– Przepraszam serdecznie, że panu przerwę, ale wie pan, że robię to z dużą empatią. Czy ja dobrze zrozumiałem? Na 10 osób, które chorują, jedna osoba jest zaszczepiona, a dziewięć niezaszczepionych? Na 100 osób hospitalizowanych 95 osób niezaszczepionych. Przy zgonach – 94 niezaszczepione na sto? – zapytał. Wiceminister potwierdził.

09.12.2021 sejm

Zaszczepieni W Chuj Zrobieni
1 rok temu

To dedykuję tym zaszczepionym którzy nienawidzą tych którzy w tym eksperymencie nie biorą udziału.
Pierwszy raz w historii medycyny o złą sytuacją są oskarżani Ci którzy preparatu nie chcą brać – tego jeszcze na świecie nie było nigdy. Dedykuję to tym którym żal ściska zwieracze, że można żyć normalnie i nie dać się wkręcić w ten cyrk. Dedykuję to tym którzy opluwają, życzą śmierci nieszczepionym, tym którzy dzwonią na psy i policję bo ktoś robi swoje i nie przejmuje się tym całym burdelem. Dedykuję to tym którym szmata na gębie odcina dopływ tlenu i przez to ich mózg nie gra jak powinien. Tym którym TVP zrobiła z głowy siekę.
My mamy czas.
https://niewol.tv/2021/12/06/zaszczepieni-w-chuj-zrobieni/

Fallus Anolymus
1 rok temu

Szczypawki i tak mi nie wcisną. Chyba, że po moim trupie.

Bo innaczej nie dam sobie tego wcisnąć.

Interes z teścikami i szczypawkami nie idzie, to trzeba uwalać ludzi?
Jakim trzeba być de..lem, żeby za brak skuteczności szczypawki, obwiniać tych co jej nie chcą?

123
1 rok temu

Należy zauważyć , że żadne z zapewnień rządu (pewnie w przyszłości każdej partii) jest nic nie warte. Krok po kroku realizowane są scenariusze Państw w Europie i na świecie. Z opóźnieniem ale są konsekwentnie wprowadzane. Zatem jeśli nie zrozumiemy, że w jedności siła i tylko wspólne wyprostowanie pleców da odpór tej nachalnej narracji to konsekwentnie będziemy znoszeni ku uzależnieniu od Państwa i od widzimisie ludzi, którzy w ich mniemaniu lepiej wiedzą czego my potrzebujemy. Zastanawiało mnie zawsze jak milionowe narody dały się ogłupić oraz zniewolić takim postacią i ich narracją jak Hitler, Stalin, itp. watażką. Teraz wiem. Konsekwentna narracja , dzielenie społeczeństwa, kierunkuje nas w sprawy nieważne. Przy naszej biernej postawia konsekwentnie puszcza się bańki w postaci szczepień grup społecznych sprawdza jak zareagujemy, odsuwa od życia grupy które mają inne spojrzenie na świat niż to jedyne koncernowe (udowadnianie że jesteś z nami lub przeciw masz znaczek nasz, nie masz jesteś inny zły). Konsekwentnie przesuwana jest czerwona linia w próbie oraz odbiorze naszych praw. Konsekwentnie zapominamy , że prawa te były okupione przez społeczeństwa krwawymi czasami w historii. My natomiast społeczeństwo niby tak dobrze informowane z wielką łatwością oddajemy nasze niezbywalne prawa o decydowaniu o sobie , swoim ciele.

Do Wojtek
1 rok temu

Można,ale tylko w maseczce oraz przy zachowaniu odstępu metr pięćdziesiąt.

Mar
1 rok temu

Jak to dzisiaj ktoś powiedział , bardzo mądrze” pierwszy raz w historii osoby które nie biorą lekarstwa są winne tego że ono nie działa u tych którzy biorą” Fikołki retoryki przechodzą wszelkie normy. To pierwszy przypadek w dziejach medycyny, gdzie winnym nieskuteczności lekarstwa jest osoba, która go nie stosuje

Mar
1 rok temu

A czy ktoś wie , że rząd zobowiązał się w międzynarodowym funduszu walutowym, że wyszczepi do 2022 całą populację polski. To jest oficjalna informacja na stronie MFW. Zatem tyle z naszej wolności . Jesteśmy tyle warci co cacyki na kontach prominentów

123
0
Napisz co o tym sądziszx