Pseudograficiarz „faszystowski” wpadł na gorącym uczynku

Udostępnij
Tweet

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez milickich policjantów mężczyźnie, który na moście kolejowym w Sławoszowicach oraz na drzwiach budynku stacji kolejowej w Miliczu sprayem namalował symbole propagujące treści o tematyce faszystowskiej. Podejrzany, który był już notowany za podobne przestępstwa, został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz opuszczania kraju.

Pod koniec października policjanci zostali powiadomieni, że na moście kolejowym w podmilickich Sławoszowicach na popularnie zwanych „pięciu mostach” ktoś sprayem namalował symbole prezentujące treści o tematyce faszystowskiej. Okazało się, że sprawca na ścianie mostu namalował znaki identyfikujące niemieckie jednostki wojskowe z okresu II wojny światowej. Także na metalowych barierkach ujawniono napisy propagujące ustrój faszystowski. Podobny znak identyfikujący młodzieżową organizację faszystowską został namalowany sprayem na drzwiach do pomieszczenia gospodarczego budynku stacji kolejowej w Miliczu.

Sprawą niezwłocznie zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie uzyskanych informacji oraz analizy zebranych dowodów w czwartek 25 listopada policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który okazał się sprawcą tych przestępstw. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli między innymi puszki z farbą w sprayu, które prawdopodobnie były wykorzystane do malowania niedozwolonych symboli w miejscach publicznych. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw polegających na publicznym prezentowaniu treści o tematyce faszystowskiej za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie policjanci ustalili, że 24-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Postępowanie jest w toku – policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

46 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antyfaszysta
1 rok temu

W zasadzie takiego faszystę w Polsce, to się powinno ukarać w jedyny słuszny sposób – rozstrzelać. Nie dla faszyzmu!

paranoja ostrowska
1 rok temu

Adi !!! zgłoś sie do zawodówki na wolnosci !!! pilnie potrzebuja młotka !! na praktyki dla uczniow

Druga strona medalu
1 rok temu

Druga połowa Ostrowa cie dojedzie i będziesz ssał aż ci uszami wyleci

D.
1 rok temu

Tak niestety jest, kiedy się jest kompletnym idiota jak Adrian, który w niczym nie jest dobry – znalazł sobie zajęcie życia, wylewanie swojego bełkotu na mury i myśli ze jest królem neonazistow. Ale przykro patrzeć jak gowniane jest prawo w Polsce. Od lat maluje te pierdoły na murach, grozi ludziom ale nic z nim nie robią, mimo, ze pół miasta zna jego nazwisko. Zobaczycie – zamkną go dopiero gdy dojdzie do prawdziwej tragedii.

Adi
1 rok temu

Takie jesteście cwaniaki?! To powiedzcie mi to w twarz!!! Terroryzuje pół Ostrówka a wy boicie się mnie hehe. Możecie mi tylko possać , ja się nigdy nie zmienię !!!

Andre
1 rok temu

Pacyna 3maj morde kròtko łepetyno

1 3 4 5
46
0
Napisz co o tym sądziszx