Wiemy gdzie ulokowała ponad 8 mln „kreatywna” księgowa

Powracamy do tematu kreatywnej księgowej, która wyprowadziła z kont jednej z największych firm w powiecie ostrowskim ponad 8 milionów złotych. Śledczy ustalili gdzie zostały ulokowane pieniądze i zabezpieczyli je przed zniknięciem. Jest duża szansa, że wrócą do prawowitego właściciela.

W stosunkowo krótkim czasie, bo niespełna roku, wyprowadziła z konta spółki prawie 9 milionów złotych. Większość tej kwoty zainwestowała w zakłady bukmacherskie. Księgowa zatrudniona w jednej z firm w powiecie ostrowskim w końcu wpadła i trafiła za kratki. Przywłaszczone przez 30-latkę pieniądze w dużej części udało się odzyskać.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Śledczy zarzucili 30-letniej kobiecie, że:

W okresie między lipcem 2020 r. a majem 2021 r., będąc zatrudnioną w jednej ze spółek na terenie powiatu ostrowskiego jako starsza księgowa, nieposiadająca uprawnień do dokonywania zmian w systemie księgowo-finansowym firmy, dokonała kilkudziesięciu zleceń przelewów na wskazany przez siebie rachunek, w wyniku czego doprowadziła do wyłudzenia mienia wielkiej wartości w kwocie 8 844 000 zł. Kolejno kobiecie przedstawiono zarzut dotyczący tego samego okresu, w ramach którego prokurator zarzucił jej, że środki pozyskane w ten sposób były przez nią wykorzystywane w sposób nielegalny, a zatem dochodziło do tzw. nielegalnego prania środków finansowych – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim dla portalu faktykaliskie.pl

W trzecim z zarzutów prokurator wskazała na zachowania z lipca 2020 r. które zakwalifikowane zostały jako czynności polegające na podejmowaniu działań mających na celu ukrycie składników majątku przed ewentualnym dochodzeniem roszczeń.

Już na dalszym etapie postępowania, w oparciu o uzupełniony materiał dowodowy, prokurator przedstawił kobiecie zarzut, że w okresie pomiędzy grudniem 2017 r. a grudniem 2020 r., działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem inną ustaloną osobę, gdzie wartość tej szkody wyniosła 24 tys. zł – dodaje prokurator Maciej Meler dla portalu faktykaliskie.pl

CZYTAJ  Niepełnosprawny 13-latek wyciągnięty z zimnej wody

Kobieta pozyskane nieuczciwie pieniądze inwestował w hazard. W ramach postępowania, na wniosek prokuratury, na rachunkach zakładów bukmacherskich zabezpieczone zostały środki w wysokości ponad 8 mln.

30-latka przebywa w areszcie i na razie w nim pozostanie. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o jego przedłużenie do lutego 2022 r., a Sąd Okręgowy w Kaliszu przychylił się do tej prośby.

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edyta M.
1 rok temu

Dostał kasę to niech da na święta kasę i to podwójną , bo w zeszłym roku nie było nic !!! Inne firmy nawet mniejsze , dostały bony a my nic , tylko ch*ja w zęby nam dał ten sknerus!!! Milionami obraca a żal mi 200 na karpia dać , oby zdechł ten śmieć po szczypawce !!! Segregację sanitarną wprowadził debil jeden w zakładzie. Ciekawe czy w łapę za to dostał , czy on w ogóle jest taki p*jebany?!!! Kiedyś tam szło zarobić i było w miarę , teraz to obóz pracy , pełno konfidentów i zero szacunku do pracownika. Zrobili z nas niewolników i tyle…

Jan
1 rok temu

Bo to głupia kobieta była, nie pomyslała

Adrian
1 rok temu

Ale za to można nieźle pobrykać na materacach w nocy och tam się wywijo!

Sromforty
1 rok temu

Teraz macie dowód jakimi milionami obraca ta firma , a dla was robole pozostają tylko odpadki. Kaczmar i Błaszczol powinniście się smażyć w piekle !!! Wstyd!!! Żeby tak bogata firma nie dawała bonów ani pieniędzy na święta , co kiedyś potrafiliście. W sumie to żałuję bardziej tej księgowej niż was. Ta firma to obóz pracy , nic aby 12stki i morderczy akord , nikt normalny tam nie pracuje , tylko debile !!!

Obserwer
1 rok temu

To poprostu było na bogate paczki dla pracowników

Marko
1 rok temu

Pani z Rososzycy a mąż budowlaniec

Damian
1 rok temu

Co za głupia laska przez rok czasu nie umieć zabezpieczyć takiej kwoty a w międzyczasie wyjechać chociaż by poza Unię europejską to dała się złapać jak dziecko,panu Kaczmarkowi pieniądze teraz z nieba spadną bo pewnie nie liczył na to że się znajdą to będzie facet szaleć.

Zb
1 rok temu

Ale głupia. Nie ma pieniędzy ale ma za to dług u bukmachera i będzie miała wyrok w kartotece 🙂 A nie jest już młoda więc klienci też nie będą płacili tyle co dwudziestce

ku przestrodze
1 rok temu

Rzeczywiście kreatywna, a firma nie była biedna skoro w niecały rok wyprowadziła 8 milionów złotych a właściciel zorientował się po roku. Większość przeciętnych Polaków przez całe życie tyle nie zarobi, choćby pracowali na 3 zmiany na okrągło.

Tyuik
1 rok temu

Miała rację, jak kraść to miliony

19
0
Napisz co o tym sądziszx