Pseudograficiarz „faszystowski” wpadł na gorącym uczynku

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez milickich policjantów mężczyźnie, który na moście kolejowym w Sławoszowicach oraz na drzwiach budynku stacji kolejowej w Miliczu sprayem namalował symbole propagujące treści o tematyce faszystowskiej. Podejrzany, który był już notowany za podobne przestępstwa, został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz opuszczania kraju.

Pod koniec października policjanci zostali powiadomieni, że na moście kolejowym w podmilickich Sławoszowicach na popularnie zwanych „pięciu mostach” ktoś sprayem namalował symbole prezentujące treści o tematyce faszystowskiej. Okazało się, że sprawca na ścianie mostu namalował znaki identyfikujące niemieckie jednostki wojskowe z okresu II wojny światowej. Także na metalowych barierkach ujawniono napisy propagujące ustrój faszystowski. Podobny znak identyfikujący młodzieżową organizację faszystowską został namalowany sprayem na drzwiach do pomieszczenia gospodarczego budynku stacji kolejowej w Miliczu.

Sprawą niezwłocznie zajęli się miliccy policjanci. Na podstawie uzyskanych informacji oraz analizy zebranych dowodów w czwartek 25 listopada policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który okazał się sprawcą tych przestępstw. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli między innymi puszki z farbą w sprayu, które prawdopodobnie były wykorzystane do malowania niedozwolonych symboli w miejscach publicznych. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw polegających na publicznym prezentowaniu treści o tematyce faszystowskiej za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie policjanci ustalili, że 24-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Postępowanie jest w toku – policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy.

POLECANE NEWSY

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antyfaszysta
1 miesiąc temu

W zasadzie takiego faszystę w Polsce, to się powinno ukarać w jedyny słuszny sposób – rozstrzelać. Nie dla faszyzmu!

paranoja ostrowska
8 miesięcy temu

Adi !!! zgłoś sie do zawodówki na wolnosci !!! pilnie potrzebuja młotka !! na praktyki dla uczniow

Druga strona medalu
9 miesięcy temu

Druga połowa Ostrowa cie dojedzie i będziesz ssał aż ci uszami wyleci

D.
9 miesięcy temu

Tak niestety jest, kiedy się jest kompletnym idiota jak Adrian, który w niczym nie jest dobry – znalazł sobie zajęcie życia, wylewanie swojego bełkotu na mury i myśli ze jest królem neonazistow. Ale przykro patrzeć jak gowniane jest prawo w Polsce. Od lat maluje te pierdoły na murach, grozi ludziom ale nic z nim nie robią, mimo, ze pół miasta zna jego nazwisko. Zobaczycie – zamkną go dopiero gdy dojdzie do prawdziwej tragedii.

Adi
9 miesięcy temu

Takie jesteście cwaniaki?! To powiedzcie mi to w twarz!!! Terroryzuje pół Ostrówka a wy boicie się mnie hehe. Możecie mi tylko possać , ja się nigdy nie zmienię !!!

Andre
10 miesięcy temu

Pacyna 3maj morde kròtko łepetyno

Romek
10 miesięcy temu

Adrian sporo przeżył swego czasu w zakładzie poprawczym w tym czynności seksualne w osadzonymi cyganami także nie powinno nikogo dziwić że zachowuje się w ten niezbyt mądry sposób ! Poza tym pochodzi z patologicznej rodziny i brak mu wykształcenia pracy i pomysłu na życie.Dlatego próbuje zabłysnąć i zwrócić na siebie uwagę w ten sposób.Nalezy go odizolować od społeczeństwa i poddać gruntownemu leczeniu

lgbt
10 miesięcy temu

cyrk pojechal…a klauna zostawili

EEE
10 miesięcy temu

Typ jest niebezpieczny groził mi kiedyś że będę miał nogi połamane bo miałem na sobie koszulkę z nazwą zespołu punkowego

Hirek
10 miesięcy temu

Matka pewnie pęka z dumy, odchowane chłopaki są na medal! Pewnie dyrektorami w bankach zostaną, ewentualnie wykładowcami na uniwersytetach

46
0
Napisz co o tym sądziszx