Zmarł zasłużony prezes PTTK

Zmarł Józef Fierek, nasz były prezes ostrowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Ostrowie Wielkopolskim. Najwyższą funkcję pełnił od 1985 do 2017 roku. Zawsze zaangażowany, zainteresowany tym, co dzieje się na terenie miasta i powiatu. Za swoje zasługi otrzymał m.in. Złotą Odznakę „Zasłużony działacz turystyki” oraz Odznakę Honorową za zasługi dla Turystyki.

Józef Fierek pełnił w PTTK wiele funkcji. Był sekretarzem, wiceprezesem, a w 1985 roku został prezesem i pełnił tę funkcję do 2017 roku. Dzięki pracowitości Józefa Fierka ostrowski oddział jest jednym z wiodących w Wielkopolsce i Polsce.

Za szeroko zakrojoną pracę społeczną na rzecz krajoznawstwa i turystyki otrzymał dyplomy oraz odznaczenia turystyczne: Złotą Odznakę „Zasłużony działacz turystyki”, Odznakę Honorową za zasługi dla Turystyki, Złotą Honorową Odznakę PTTK i Medal 50-lecia PTTK. Jego starania docenił także samorząd miejski oraz Województwa Wielkopolskiego. Został uhonorowany medalem za zasługi w rozwoju miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Medalem za zasługi w rozwoju kultury fizycznej i turystyki oraz dwukrotnie Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Józefowi Fierkowi przyznano również Srebrny Krzyż Zasługi.

CZYTAJ  Jechał "nową" trasa do znanej firmy i rozbił się

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadeusz Rydzyk
11 miesięcy temu

No jak to po co . Kukła musi się pokazać , słabiutki człowiek więc nadrabia w tv lub na foto . Jak coś na rzeczy to się pokazuje a jak krytyka to ucieka i wystawia zastępcę .

Koza
11 miesięcy temu

Po co Rajski teraz na zdjęciu

Tadeusz
11 miesięcy temu

Nic mi to nie mówi i nawet nie znałem tego pana . Ale musiał bardzo słabo działać skoro nie ma takiego poparcia i nie było słychać o PTTK z Ostrowa Wlkp . Ja natomiast chciał bym pogratulować ościennemu powiatowi Krotoszyn za to że działa fajnie u nich Stowarzyszenie Osób Niepełno Sprawnych . Byłem pod wrażeniem jak do Karpacza do Pałacu Margot co dwa dni przyjeżdżała grupa kuracjuszy z tegoż stowarzyszenia . Bardzo dobra opieka , dwa piękne autokary oczywiście przygotowane dla osób niepełnosprawnych . No szkoda że nie z Powiatu Ostrów Wlkp . Ale widocznie Staroście to nie odpowiada i woli chować się za takimi ludźmi lub opowiadać o szpitalu i chwalić się czymś co i tak nie będzie należało do powiatu tylko do Państwa . Szkoda że zarządzają trochę lepsi nisz nasz rząd .

wro
11 miesięcy temu

czas na Ostója kozaka z winiarni wielkiego pana z teczką co z rodzinką koło śmietników wysiaduje

wro
11 miesięcy temu

obyś trafił do piekła śmieciu

MMMMMMM
11 miesięcy temu

za tyle lat lae się nachapał medali – od swych cos tam ma na klacie. Od Miasta i ponstwa praktycnzie nic

AdamTKMK
11 miesięcy temu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.Niech wyznaczą nowe szlaki na niebiańskich szlakach. Odchodzą ludzie dla których fajny rajd byl więcej wart od nowej gry czy nowego samochodu.

Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Panie Józefie, będzie nam Pana brakowało…

8
0
Napisz co o tym sądziszx