Zmarł zasłużony prezes PTTK

Udostępnij
Tweet

Zmarł Józef Fierek, nasz były prezes ostrowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Ostrowie Wielkopolskim. Najwyższą funkcję pełnił od 1985 do 2017 roku. Zawsze zaangażowany, zainteresowany tym, co dzieje się na terenie miasta i powiatu. Za swoje zasługi otrzymał m.in. Złotą Odznakę „Zasłużony działacz turystyki” oraz Odznakę Honorową za zasługi dla Turystyki.

Józef Fierek pełnił w PTTK wiele funkcji. Był sekretarzem, wiceprezesem, a w 1985 roku został prezesem i pełnił tę funkcję do 2017 roku. Dzięki pracowitości Józefa Fierka ostrowski oddział jest jednym z wiodących w Wielkopolsce i Polsce.

Za szeroko zakrojoną pracę społeczną na rzecz krajoznawstwa i turystyki otrzymał dyplomy oraz odznaczenia turystyczne: Złotą Odznakę „Zasłużony działacz turystyki”, Odznakę Honorową za zasługi dla Turystyki, Złotą Honorową Odznakę PTTK i Medal 50-lecia PTTK. Jego starania docenił także samorząd miejski oraz Województwa Wielkopolskiego. Został uhonorowany medalem za zasługi w rozwoju miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Medalem za zasługi w rozwoju kultury fizycznej i turystyki oraz dwukrotnie Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Józefowi Fierkowi przyznano również Srebrny Krzyż Zasługi.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginął spadając przy szpitalu
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tadeusz Rydzyk
1 rok temu

No jak to po co . Kukła musi się pokazać , słabiutki człowiek więc nadrabia w tv lub na foto . Jak coś na rzeczy to się pokazuje a jak krytyka to ucieka i wystawia zastępcę .

Koza
1 rok temu

Po co Rajski teraz na zdjęciu

Tadeusz
1 rok temu

Nic mi to nie mówi i nawet nie znałem tego pana . Ale musiał bardzo słabo działać skoro nie ma takiego poparcia i nie było słychać o PTTK z Ostrowa Wlkp . Ja natomiast chciał bym pogratulować ościennemu powiatowi Krotoszyn za to że działa fajnie u nich Stowarzyszenie Osób Niepełno Sprawnych . Byłem pod wrażeniem jak do Karpacza do Pałacu Margot co dwa dni przyjeżdżała grupa kuracjuszy z tegoż stowarzyszenia . Bardzo dobra opieka , dwa piękne autokary oczywiście przygotowane dla osób niepełnosprawnych . No szkoda że nie z Powiatu Ostrów Wlkp . Ale widocznie Staroście to nie odpowiada i woli chować się za takimi ludźmi lub opowiadać o szpitalu i chwalić się czymś co i tak nie będzie należało do powiatu tylko do Państwa . Szkoda że zarządzają trochę lepsi nisz nasz rząd .

wro
1 rok temu

czas na Ostója kozaka z winiarni wielkiego pana z teczką co z rodzinką koło śmietników wysiaduje

wro
1 rok temu

obyś trafił do piekła śmieciu

MMMMMMM
1 rok temu

za tyle lat lae się nachapał medali – od swych cos tam ma na klacie. Od Miasta i ponstwa praktycnzie nic

AdamTKMK
1 rok temu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.Niech wyznaczą nowe szlaki na niebiańskich szlakach. Odchodzą ludzie dla których fajny rajd byl więcej wart od nowej gry czy nowego samochodu.

Mieszkaniec
1 rok temu

Panie Józefie, będzie nam Pana brakowało…

8
0
Napisz co o tym sądziszx