Kontrowersyjny Marsz. Doszło do spalenia

Marsz zorganizowany 11 listopada na ulicach Kalisza wywołał sporo kontrowersji. Na wiecu pojawiły się bardzo ostre słowa oraz spalono kopię „Statut Kaliskiego” — aktu prawnego nadanego Żydom w Kaliszu przez księcia Bolesława Pobożnego w 1264 roku.

Do Kalisza zjechało około 2 tysiące osób z całej Polski. Byli także przedstawiciele Polonii z innych krajów. Skupił ich marsz i wiec prowadzony przez Aleksandra Jabłonowskiego.

Najczęściej wykrzykiwany hasłem przez prowadzących było: „Śmierć wrogom ojczyzny”, zmienione w trakcie na „Śmierć wrogom Polski”, na co tłum odkrzykiwał „śmierć, śmierć śmierć”. Drugim co do popularności hasłem było „Tu jest Polska, a nie Polin”, co jest odniesieniem się do teorii, że Żydzi rządzą Polską.

Najwięcej emocji wśród Kaliszan  śledzących przebieg zgromadzenia przez internet, wywołało publiczne podpalenie kopii „Statutu Kaliskiego”.

Jabłonowski mówił ze sceny: „My to unieważniamy, likwidujemy prawa żydowskie na tej ziemi! To jest wola wolnych Polaków! Nie będzie już nigdy Polak Żydowi niewolnikiem!”

Tłum skandował: „Tu jest Polska, a nie Polin”. Statut ciągle płonął, kiedy śpiewano Rotę.

Polityka Platformy Obywatelskiej Dariusz Grodziński napisał:

U nas w domu #StatutKaliski zajmuje poczesne miejsce. To nasze dziedzictwo, tożsamość, duma. Zdobi masze ściany obok Tarasina, Kulisiewicza, Kościelniaka i Jareckiego.

Przebijając Statut Kaliski przebija się duszę każdego Kaliszanina. Paląc go, wypala się nasze jestestwo. W ten sposób niszczy się polskość.

#JestemKaliszaninem, a Ty?

 

Statut Kaliski to jeden z najważniejszych dokumentów w historii Kalisza, fundament wielokulturowości i złożonych dziejów kolejnych pokoleń mieszkańców tego miasta. To, co wydarzyło się dzisiaj w sercu Kalisza, przed siedzibą jego władz, jest policzkiem dla wszystkich, którzy czują się kaliszanami i Polakami. Dla władz i służb, które nie zrobiły nic i nie przerwały zgromadzenia na Głównym Rynku, jest to po prostu wstyd. Nie mam słów. – napisała Kaliska dziennikarka Mirosława Zybura z Radia Eska.

Statut Kaliski zawiera 36 punktów. Oto pierwsze dwa

  1. Kiedy jest sprawa przeciwko żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym żydem.
  2. Kiedy chrześcijanin pozywa na żyda o zastaw, żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy żyd przysięgą się uwolni.
CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

Jabłonowski przekonywał, że wtedy nadano Żydom specjalne prawa, na co tłum skandował „Hańba”.

Od początku imprezy organizatorzy apelowali o spokojny przemarsz i nie dawanie się ewentualnym prowokacjom. I faktycznie nie dochodziło do aktów wandalizmów czy agresji siłowej.

Obecny był także Piotr Rybak, który zasłynął podpaleniem „kukły Żyda” na wrocławskim Rynku. W Kaliszu wyjaśniono, że nie podpalono Żyda tylko podobiznę Georga Sorosa, który ich zdaniem jest personą non grata w różnych krajach, ale nie w Polsce.

Uczestnicy podziękowali policjantom za obecność i ochronę, skandując: „Policja jest nasza”.

56 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dp Apolityczna ciąg dalszy
1 rok temu

Jak to się moglo stać że poprzednie rządy wyraziły zgodę co do kłamliwych faktów zbrodni na Żydach dokonanej przez Niemców w Jedwabnem.Jak to się moglo stać ze wszelkie dowody świadczące o winie Niemców zostały skrzętnie blokowane przez Izrael .Ekshumacja majaca na celu pokazanie prawdy,została zablokowana na terenie naszego Państwa przez…Izrael a kłamstwa dotyczące zbrodni opisane w książce Grossa zostaly powielone jako prawda przez Izrael i poszły w świat .Jak to się moglo stać?Dlaczego Polska jako państwo musi płacić przez najbliższe pokolenia potężne pieniądze które Żydzi załatwili sobieklamstwem i fałszem? Po czym na arenie miedzynarodowej przedstawili owo klamstwo jako miedzynarodowe prawo. Jak to się mogło stać że teraz kiedy PIS powiedział że te pieniądze im sie nie należą Izrael zawył z bólu i obiecał że nasz kraj zniszczy na miedzynarodowej arenie politycznej,co właśnie się odbywa na naszych oczach.Dlatego zwracam sie do „Apolityczna” zejdź z forum i nie bądź hieną a pomyśl o przyszłości naszych Polskich dzieci i wnuków.

Dp Apolityczna
1 rok temu

Jak to się moglo stać że poprzednie rządy wyraziły zgodę co do kłamliwych faktów zbrodni na Żydach dokonanej przez Niemców w Jedwabnem.Jak to się moglo stać ze wszelkie dowody świadczące o winie Niemców zostały skrzętnie blokowane przez Izrael .Ekshumacja majaca na celu pokazanie prawdy,została zablokowana na terenie naszego Państwa przez…Izrael a kłamstwa dotyczące zbrodni opisane w książce Grossa zostaly powielone jako prawda przez Izrael i poszły w świat .Jak to się moglo stać?Dlaczego Polska jako państwo musi płacić przez najbliższe pokolenia potężne pieniądze ktire Żydzi uzyskali klamstwem i fałszem?

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Dp Apolityczna
Expercie Gerlachu
1 rok temu

Gdzie jest ekspert Gerlach?Ja myślę, że miałby sporo do wyjaśnienia na temat kłamstwa elity żydowskiej odnośnie zabójstwa w Jedwabnem,którego dokonali Niemcy.Dlaczego elity żydowskie nakazały przerwać ekshumację pp znalezieniu łuski z niemieckiej broni i dlaczego Żydzi kłamią Świat co do okoliczności tej zbrodni,opierając się na książce Grossa pt „Sąsiedzi” ,która jest sfingowanym klamstwem mającym na celu pomówienie Polaków o sprawstwo oraz wyłudzenie od narodu polskiego odszkodowania.No Panie Gerlach oddajemy Panu głos jako ekspertowi…

Stop kłamstwom Grossa
1 rok temu

Z Żydami trzeba rozmawiać twardo,asertywnie.Nie ma zgody na kłamstwa odnosnie zbrodni w Jedwabnem,które w swojej książce „Sasiedzi” przedstawił pan Gross.Wierutne oszczercze żydowskie kłamstwo ukazujące prawdziwą twarz tego narodu.Klamstwo i chciwość i w perfidny sposób jeszcze się cwaniaczą że nie wolno na żyda bo antysemityzm. Jeśli chcą byc w zgodzie ,muszą nauczyć się prawdomówności i uczciwości.Ksiazka Grossa pt „Sąsiedzi” także na stos ,jako perfidne zakłamanie historii majace na celu oczernic nasz Narod i przedstawić nas w oczach Swiata jako mordercy. Precz z klamstwem.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Stop kłamstwom Grossa
Do Monia
1 rok temu

Monia jestem za .W dodatku niech wyprostuja kłamstwa w wyniku których chcą jakieś pieniądze od nas.Stanowcze nie dla klamstwa i falszerstwa zbrodni w Jedwabnem.

Monia
1 rok temu

Życzenie śmierci skierowane było do wrogów Polski, ci co tak płaczą i wyją teraz- widocznie za takowych się uważają. Żaden naród nie może być ważniejszy od mieszkających u siebie Polaków, nie widzę w tym czegoś nielogicznego i negatywnego w wymowie, a skoro Nergal mógł legalnie zniszczyć biblię ……..to dlaczego nie można przybić szpilki syjonistom, jesteśmy u siebie,-czy nie?

Marych
1 rok temu

Panie Kinastowski. Kiedy podda się pan do dymisji. Przerosło to pana

Kwal
1 rok temu

Boisz się tchórzu żydów żeby ci portalu nie zlikwidowali ? Żałosny jesteś albo żyd !

Kwal
1 rok temu

To wspaniała uroczystość. Wielkie brawa dla organizatorów i uczestników za odwagę i głoszenie PRAWDY!!!

Kwal
1 rok temu

To wielka, wspaniała i bardzo wymowana uroczystość. Wielkie brawa dla organizotorów i uczestników za odwagę w walce o suwerenną i niepodległą Polskę. Biskupem Markowskim nie się co przyjmować…

56
0
Napisz co o tym sądziszx