Rekordzista pędził 154 km/h

Policjanci z ostrowskiego Wydziału Ruchu Drogowego cały czas prowadzą kontrole prędkości, z jaką poruszają się kierowcy na drogach naszego miasta i powiatu. W ostatnich dwóch dniach funkcjonariusze ujawnili 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista pędził 154 km/h przy ograniczeniu do 70km/h.

Policjanci z ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego regionu. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów, a tam gdzie jest łamane prawo wyciągają konsekwencje.

Niestety, wciąż wielu kierowców łamie ograniczenia prędkości, stwarzając tym zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników dróg. Tylko w ostatnich dwóch dniach, policjanci zatrzymali za zbyt szybką jazdę prawo jazdy trzem kierowcom.

10 listopada, patrol drogówki na terenie gminy Sieroszewcie zauważył jadącego z nadmierną prędkością VW Tourana. Siedzący za kierownicą 31-latek jechał w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 111 km/h.

11 listopada mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego nissana. 22-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h, przekraczając prędkość o 57 km/h.

Tego samego dnia, po godzinie 17:00 w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli BMW, którym kierował 27- latek. Mężczyzna na obowiązującej „siedemdziesiątce” pędził z prędkością 154 km/h.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali także ukarani wysokim mandatem karnym, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Brawura i nadmierna prędkość to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
K.Z.P.
1 rok temu

marki samochodów pisze się z dużej litery ”nissan” nazwa własna, mała dygresja jeśli piszecie tylko o wypadkach samochodowych to wiedza na ten temat jest mile widziana

Xxx
1 rok temu

A ja mam uwagę mała ksiądz w sadowiu dachował i opuścił miejsce zdarzenia to policja potraktowała go ulgowo to może tego kierowcę też przecież wszyscy jesteśmy równi wobec prawa

Kierowca
1 rok temu

Proponuję żebyśmy wszyscy jeździli z prędkością max 30km/h. Nie będzie wypadków, mandatów, wpływów do budżetu. Za to będą olbrzymie korki, smród z rury większy. Towary będą dostarczane z opóźnieniami tygodniowymi. Ale!!! pojebusy Zieloni, dewiacji będą szczęśliwi

Super sprawa
1 rok temu

Tak samo jak koleś który jeździ w biały dzień tak Jeżdżą drogą z Raszkowa na Pleszew tam tez jest szkoła są pasy a jeden Cwaniak małym busem jechał 80 km (jak nie lepiej ) … to jest normalne ??

Mateo
1 rok temu

A niech ich prawka dożywotnie zabiorą !!

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Mateo
Capra
1 rok temu

Jak to mawiają mędrcy narodu: „ch*j z tym”

PiS gurom
1 rok temu

Nie wiedziałem że bawarki som takie szybkie. Muszę kupić bo muj golf 1.9 tdi tylko do 140 daje rade

Przemek
1 rok temu

Nic nie zrobicie z takimi zachowaniami . Służby są dysponowane do idiotycznych zadań partii rządzącej lub samorządowców . Durne przepisy pozwalają na swawole . Dzwonisz na 112 to jeden cymbał z drugim wypytuje Cię o bzdury jeszcze trochę będziesz podawał nr obuwia , kolor majtek itp nie wiem kogo zatrudniają w miejscu koordynowania . Sami musimy zadbać o bezpieczeństwo a idiotów eliminować na gorącym uczynku . Bo choć byś zaprowadził przestępcę do komendanta powiatowej policji to pewnie jakiś szwagier lub z rodzinki wykona tel i musi odstąpić od działań . Jakich idiotów mamy w policji to świat mały . Tak nie można nazwać takich ludzi normalnym słowem . No może znajdzie się piec procent co myśli pozytywnie .

Super Marian
1 rok temu

Zapraszam do Lamek na ul szkolną ograniczenie do 40 dzieci chodzą do szkoły a idioci zapierdalają gdzie jest policja pytam strach puszczać same dzieci do szkoły

Bolo
1 rok temu

Obowiązek jazdy jak najbliżej prawej krawędzi jezdni, za to też bym się wziął! Bo jedzie skrajnie lewym pasem Janusz 50km/h i nie zjedzie na prawo. Bo idiota myśli, że skoro taka jest dopuszczalna prędkość w tym miejscu to każdym pasem wolno mu tak jechać. Często u nas spotkane na Alejach, albo wylocie na Kalisz.

14
0
Napisz co o tym sądziszx